James Bond
90/100 - 2×

James Bond

James Bond, britská literární a filmová postava, bezkonkurenční špion, notorický sukničkář a mužská ikona. Bonda ztvárnilo celkem šest britských herců.

VB | 1962 | Vysílá se
vysílání
13 sezón | Sony Pictures | 127 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Sean Connery (První James Bond), George Lazenby (Druhý James Bond), Roger Moore (Třetí James Bond), Timothy Dalton (Čtvrtý James Bond), Pierce Brosnan (Pátý James Bond), Daniel Craig (Šestý James Bond), Ursula Andress (Honey Ryder), Daniela Bianchi (Tatiana Romanova), Honor Blackman (Pussy Galore), Claudine Auger (Domino Derval), Mie Hama (Kissy Suzuki), Akiko Wakabayashi (Aki), Diana Rigg (Teresa di Vicenzo), Jill St. John (Tiffany Case), Jane Seymour (Solitaire)

První James Bond

První James Bond

První James Bond v podání Seana Conneryho.

Sezóny 6
1962 - 1972

Broccoli a Saltzman začali hledat Bonda po celé Velké Británii a uspořádali soutěž Najdi Jamese Bonds, aby podpořili konkurzy. Vítěz, Peter Anthony, se kvůli stresu vzdal účasti. V jednu chvíli se o roli ucházeli Patrick McGoohan, Richard Johnson, James Mason, Rex Harrison, David Niven, Trevor Howard a Broccoliho přítel Cary Grant, ale nakonec zvítězil Sean Connery.

Connery se objevil v pěti bondovkách: Dr. No z roku 1962, Srdečné pozdravy z Ruska z roku 1963, Goldfinger z roku 1964, díky němuž se tato série stala kulturním fenoménem a byla poprvé celosvětově uznávána, Thunderball z roku 1965 a Žiješ jenom dvakrát z roku 1967, než oznámil, že po vypršení smlouvy sérii opouští. Byl vyhořelý kvůli rychlému rozvrhu a chtěl svou kariéru rozvětvit.

Broccoli a Saltzman se pokusili obnovit kouzlo série tím, že dali režiséra Guye Hamiltona a hvězdu Seana Conneryho znovu dohromady pro další bondovku. Connery požadoval výplatu 1,25 milionu dolarů plus 12,5 % z veškerého hrubého zisku a dalších 145 000 dolarů týdně, pokud bude film v kinech déle než 18 týdnů. Jeho honorář byl na rok 1971 nehorázně vysoký, ale producenti mu ho přiznali a film Diamanty jsou věčné z roku 1971 byl uveden do kin a nadchl diváky i kritiky. Connery později použil všechny své příjmy z filmu na financování Scottish International Education Trust, stipendia pro skotské umělce.

Foto: EON

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kubaskou

Hned po Craigovi můj nejoblíbenější Bond.

28.5.2023 | 12:50:30

Aktuální film

Není čas zemřít

James Bond opustil aktivní službu. Jeho klid však netrvá dlouho, když se objeví Felix Leiter, starý přítel ze CIA, a požádá ho o pomoc, což Bonda přivede na stopu záhadného padoucha vyzbrojeného novou nebezpečnou technologií.

Premiéra ČR: 21.9.2021

Premiéra US: 8.10.2021

Režie: Cary Joji Fukunaga

Titulní píseň: No Time to Die

Hrají: Daniel Craig, Léa Seydoux, Rami Malek, Lashana Lynch, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Naomie Harris, …

OHODNOŤTE FILM

Aktuální titulní píseň

Reklama

Agenti 007

 

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama