James Bond
90/100 - 2×

James Bond

James Bond, britská literární a filmová postava, bezkonkurenční špion, notorický sukničkář a mužská ikona. Bonda ztvárnilo celkem šest britských herců.

VB | 1962 | Vysílá se
vysílání
13 sezón | Sony Pictures | 127 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Sean Connery (První James Bond), George Lazenby (Druhý James Bond), Roger Moore (Třetí James Bond), Timothy Dalton (Čtvrtý James Bond), Pierce Brosnan (Pátý James Bond), Daniel Craig (Šestý James Bond), Ursula Andress (Honey Ryder), Daniela Bianchi (Tatiana Romanova), Honor Blackman (Pussy Galore), Claudine Auger (Domino Derval), Mie Hama (Kissy Suzuki), Akiko Wakabayashi (Aki), Diana Rigg (Teresa di Vicenzo), Jill St. John (Tiffany Case), Jane Seymour (Solitaire)

Třetí James Bond

Třetí James Bond

Třetí James Bond v podání Rogera Moorea.

Sezóny 7
1973 - 1985

Po úspěchu filmu Diamanty jsou věčné se Broccoli a Saltzman pustili do třetího pokusu o obsazení Jamese Bonda. Hledali Bonda, který by nejlépe reprezentoval sedmdesátá léta – uhlazeného a pokrokového. Uvažovalo se o Jeremym Brettovi, Michaelu Billingtonovi a Julianu Gloverovi, ale nakonec zvítězil Roger Moore. Jeho předchozí televizní role v The Saint a The Persuaders mu ve Velké Británii získaly celonárodní pozornost a respekt. Moore natočil sedm filmů a stal se tak nejdéle sloužícím Bondem v produkci EON. Poprvé se objevil ve filmu Žít a nechat zemřít z roku 1973, následoval Muž se zlatou zbraní z roku 1974, poslední film, který koprodukoval Harry Saltzman, jenž odešel kvůli obrovským dluhům, kvůli nimž přišel o své podíly v EON. Mooreova popularita vzrostla s filmem Agent, který mě miloval z roku 1977, první bondovkou natočenou podle zcela původního materiálu. Moore také dokázal, že dokáže Bonda dostat za všechny myslitelné hranice ve filmech Moonraker z roku 1979 a Jen pro tvé oči z roku 1981, po němž se rozhodl roli opustit.

V té době se k produkčnímu týmu připojil Michael G. Wilson a začalo hledání nového Bonda. Producenti se nakonec rozhodli pro Američana Jamese Brolina a smlouva s ním byla podepsána. Brolin dokonce zašel tak daleko, že si v Anglii koupil dům. Ale oznámení, že v produkci jiné společnosti než EON bude v roli Bonda hrát Sean Connery, způsobilo, že producenti nebyli ochotni uvést nového Bonda proti Connerymu. Proto znovu podepsali smlouvu s Moorem na další dva filmy, Chobotnička z roku 1983 a Vyhlídka na vraždu z roku 1985, po nichž Moore v 57 letech definitivně pověsil sako na hřebík.

Foto: EON

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kubaskou

Meh.. měl skončit o pár filmu dřív..

28.5.2023 | 12:53:33

Aktuální film

Není čas zemřít

James Bond opustil aktivní službu. Jeho klid však netrvá dlouho, když se objeví Felix Leiter, starý přítel ze CIA, a požádá ho o pomoc, což Bonda přivede na stopu záhadného padoucha vyzbrojeného novou nebezpečnou technologií.

Premiéra ČR: 21.9.2021

Premiéra US: 8.10.2021

Režie: Cary Joji Fukunaga

Titulní píseň: No Time to Die

Hrají: Daniel Craig, Léa Seydoux, Rami Malek, Lashana Lynch, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Naomie Harris, …

OHODNOŤTE FILM

Aktuální titulní píseň

Reklama

Agenti 007

 

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama