NCIS (Námořní vyšetřovací služba) Eli David

Eli David

Eli David

Bývalý ředitel Mossadu a otec Zivy a Ariho

Sezóny 3
2008 - 2013

Eli David (אלי דוד) byl ředitelem Mossadu a otec Ziva Davidová, bývalé důstojnice Mossadu, která se stala zvláštní agentkou NCIS; Ariho Haswariho, dvojitého agenta a teroristy; a Tali Davidové, která zemřela při sebevražedném útoku Hamásu.

S ředitelem Vancem mají společnou historii, když mu Eli v Amsterdamu zachránil život. Ke konci šesté řady posílá Eli do Washingtonu Michael Rivkina, což si Leon přeložil, jako že si Eli nemyslí, že NCIS dělá svoji práci, kterou má. Během Semper Fidelis je Eli podezřelý, že používá Rivkina ke špehování Američanů a využívá agenturu k nalezení teroristy a tréninkového střediska v Somálsku. Vance prohlásil, že Eli Zivě přikázal zabít Ariho, aby získala Gibbsovu důvěru. V Aliyah, když cestují Ziva, Gibbs, Vance a Tony DiNozzo do Izraele, nařkne David Tonyho ze zabití Michaela Rivkina ze žárlivosti; na oplátku mu Tony řekne, že posílá každého zkorumpovaného důstojníka Mossadu do Washingtona, aby se o ně NCIS postarala. Později David požaduje, aby se Ziva vrátila do Mossadu a dokončila Rivkinův úkol. Ziva tak tajně jede do somálského teroristického kempu, aby zabila jeho vůdce, Saleema Ulmana. Je ale zajata. V díle Good Cop, Bad Cop posílá do Washingtonu Malachie Ben-Gidona, aby Zivu diskreditoval. Ziva si tak myslel, že její otec je zkorumpovaný, což se v dílech Enemies Foreign / Enemies Domestic vyvrátilo. V desáté řadě v díle Shabbat Shalom přijíždí do Spojených států bez jakékoli ochrany, aby se usmířil nejenom se Zivou, ale i s hlavou iránské rozvětky a svého kamaráda z dětství, Arashe Kazmiho. Bohužel jsou během večeře u Vanců doma on a Jackie, manželka ředitela Vance, zabiti. Jejich smrt měl na svědomí zástupce ředitele Mossadu Ilan Bodnar, který byl proti míru.


Objevil se v dílech:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav titulků

Epizoda S18E11: Gut Punch

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Slovenské titulky mají na starost překladatelé ze stránky ncis-fan.sk. Obvykle jsou hotové v sobotu.

České titulky překládá od 18. řady @xflori01 a Eli.

Nové postavy

V průběhu osmnácté řady seriálu budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte na aktuální profily podívat a postavy ohodnotit:

Reklama

Přivítáme...

Katrina Law bude zvláštní agentkou týmu REACT

Katrina Law bude zvláštní agentkou týmu REACT

Herečka Katrina Law známá ze seriálů Hawaii Five-O, Arrow či The Oath se objeví v posledních dvou dílech 18. řady. Zahraje si agentku týmu REACT Jessicu Knightovou, která spolu s manželem v domácnosti vychovává malé dítě. Pokud bude seriál prodloužen, bude její postava povýšena na hlavní.

Seriály ze stejného světa

Reklama

Premiéra 18. řady

Premiéra 18. řady

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Spřátelené weby

Hlídejte si nás