Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

S02E15: The Message

S02E15: The Message

Michael a Lincoln dostávají do televize nahrávku, kde vypovídají pravdu o Společnosti. Mahone se vrací opět do terénu a pátrá po Kellermanovi.

sk
29.1.2007
9 900 000
44 minut

Michael, Lincoln a Kellerman se dostávají z uvězněného hotelu pomocí kameramana, kterého si vezmou jako rukojmí. Brzo zjistí, že kameraman nemusí být tak k ničemu a natočí záznam, kde vypovídají pravdu o Společnosti, Sáře a také o Mahoneovi.

Sucre cestuje autobusem do Ixtapy. Protože ale nemá peníze, je brzo z autobusu vyhozen. Ujme se ho starý muž, který mu nabídne přístřeší. Večer mu Sucre ukradne auto a vydává se do Ixtapy. Chytí ho ale policie a přivádí ho zpět k muži. Ten Sucreho kryje a nechává ho jít.

Mahone začíná pracovat na videu. Se svým týmem zjistí, že ve vzkazu je pár šifrovaných informacích. Po vyslechnutí kameramana, kterého Michael pustil, se Alex dozví vzdálenost, kterou chtějí bratři urazit. Mahone tomu přichází na kloub – Jedou za prezidentkou Reynoldsovou.

Bellick je mezitím v kritickém stavu. Jeho pozice ve Fox river se stále zhoršuje a zhoršuje. Přichází za ním Mahone, který po něm něco chce. Ukáže mu pár věcí z nahrávky Michaela a Lincolna. Bellick zde poznává pár frází z knihy anonymních alkoholiků. Alex si dává vše dohromady a nyní už ví, že Michael a Lincoln nejedou za prezidentkou, ale za Sárou.

Haywire se připravuje na cestu do Holandska. Seznámí se také s dívkou, která ho má za blázna. Navíc její přítel není zrovna nadšený, že se stýká s Haywirem. Ten si ale dívku oblíbí a sleduje jí až k jejímu domu. Tady zjišťuje, že je mlácena svým otcem. Haywire zakročuje a muže zabíjí.

Michael, Lincoln a Kellerman čekají na Sáru v nemocnici Svatého Tomáše. Sára úspěšně šifru rozkódovala, ale už jí nezbyl čas, aby na místo dorazila. Tak se aspoň spojuje s Michaelem a domlouvají si schůzku. Sára se také Michaelovi svěří s mužem, který ji mučil.

Kellerman má telefon. Volá mu samotná prezidentka spojených Států Reynoldsová. Ta, která se na něj nedavno vykašlala. Nyní chce, aby vše ukončil a přivez jí Michaela a Lincolna. Paul váhá, zdůrazňuje ale Michaelovi, že za pár dní už vše skončí…Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Velice silná epizoda.

3.6.2024 | 9:15:42

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama