Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

Postřehy z traileru na nový Prison Break

Postřehy z traileru na nový Prison Break

Minulý týden byl vydán první oficiální trailer na vzkříšenou novou řadu Prison Breaku a diváci po celém světě chtějí odpovědi na jednoduché otázky. Jak je možné, že je Michael naživu? Proč není T-Bag ve vězení? Vše si pěkně rozebereme.

7 0
22.5.2016

Michael žije

Nový Prison Break by si šel asi těžko představit bez hlavního představitele Michaela Scofielda. Zatímco jiné vzkříšené série (24, Heroes) alespoň nezabily své hlavní postavy, Prison Break šel zcela jinou cestou a podepsal Scofieldovi smrtelný ortel.

Nejenže měl Michael zemřít elektrickým výbojem při záchraně své milované Sáry, ale pokud by to už přežil, což asi dle nového traileru přežil, měl zemřít tak či tak díky stále rozrůstajícímu nádoru v mozku. Pokud ho nedokázala ve čtvrté řadě zachránit nadčasová Společnost s nejmodernějšími technologiemi, tak kdo mohl Michaelovi pomoci?

Obávám se, že seriál bude ohledně tohoto tématu mlčet a nic bližšího se nedozvíme. Alespoň nepadne ani jedno slovo o nádoru. Zřejmě tak pouze dostaneme odpověď, že Michael při záchraně Sáry přežil elektrický výboj a následně byl zatčen. Je zcela logické, že vláda neinformovala rodinu, když už i ti se dokázali několikrát dostat z vězení, a zřejmě by Michaelovi pomoci utéct i nyní. A možná proto vláda Spojených států amerických přesunula Michaela zcela někam jinam – do vězení v Evropě.

(Michael už potřetí bude utíkat z vězení. Foto: Fox)

Lepší vysvětlení asi v seriálu ani čekat nemůžeme. Tvůrci zcela jasným způsobem nechali Michaela v minulé sérii zemřít a jak logicky vysvětlit to, že stále je mezi živými, je prakticky nemožné. Každá varianta zní tak trochu úsměvně a bude se tak opakovat dějová zápletka ze třetí série, kdy Michael považoval Sáru za mrtvou a v další sérii se dozvěděl, že nakonec žije (památná scéna s hlavou v krabici). Tvůrci tak zvolili logický krok, jak co nejméně vysvětlovat Michaelovo zmrtvýchvstání, než se uchýlit například k jiným a laciným trikům, jak oblíbenou postavu vrátit (viz. dávno ztracené dvojče v X-Menech s Charlesem Xavierem v Budoucí minulosti, či zázračně vytvořený klon).

T-Bag na svobodě

T-Bag byl v celé sérii oblíbenou postavou a tak se ho rozhodli tvůrci vrátit zpět. Naposledy jsme ho viděli v samotném závěru čtvrté řady, kdy byl přesunut zpět do vězení Fox River. Neviděli jsme jeho soud a nevíme, kolik let si má odsedět. Jelikož ale v průběhu všech čtyř řad několikrát vraždil, jednoroční trest asi těžko dostal. Jak je tedy možné, že je T-Bag venku?

Nabízí se, že má domácí vězení. To ale většinou není poskytováno usvědčeným vrahům, tudíž buď můžeme v seriálu čekat jiné vysvětlení, nebo se zkrátka tímto tématem seriál vůbec nebude zabývat. T-Bag také bude osobou, která Lincolnovi odhalí, že Michael je naživu. Jak se to T-Bag dozvěděl a proč vůbec fotil vězně v evropském vězení, zatím zůstává záhadou. Má tam i on někoho blízkého?

(Co předvede v nové sérii úchyl T-Bag? Foto: Fox)

Kolik uběhlo času od poslední řady?

Příběh se bude odehrávat sedm let po Michaelově „smrti“. Sára se mezitím stihla provdat za jistého Marka Feuersteina, se kterým vychovává malého Michalea juniora. O Lincolnově životě toho moc nevíme. Můžeme pouze hádat, zda stále randí se Sophií Lugo, se kterou jsme ho naposledy viděli ve čtvrté sérii. Její návrat ovšem oznámen nebyl, stejně tak nepadlo slovo o Lincolnově synovi LJovi.

Michaelovi v útěku budou pomáhat staří známí ve složení C-Notea a Sucreho, kteří se asi budou cítit stále Scofieldovi dluždí, a proto se s Lincolnem vydají do Evropy jeho ztraceného bratra zachránit (i když oba by měli mít své vlastní rodiny dle konce minulé řady). Objevit se má i Paul Kellerman, kterého jsme naposledy viděli jako kongresmana Spojených států. Co se týče nových postav, můžeme se těšit na Augustuse Prewa jako Whipa, Steva Mouzakise v roli Van Gogha či Inbar Lavi, která si stiřhne roli Sheby.

Trailer na jednu epizodu či celou sezónu?

Někdy se bohužel stává, že trailer prozradí celou zápletku seriálu/filmu. I když už existují někteří režiséři, kteří si své filmy chrání a dokážou se u studia obhájit (viz. J. J. Abrams a Star Wars) a neukázat vše, bohužel to nebyl příklad nového traileru na Prison Break.

Trailer tak trochu vyzradil celou zápletku a i když celý seriál má být o útěku z vězení, už z konce traileru je poznat, že se to Michaelovi podaří a shledá se s Lincolnem. Nabízí se tak otázka, zda nám tvůrci ukázali trailer pouze na pár prvních epizod či na celou řadu (jako v případě Heroes Reborn.

Připomínáme, že premiéry se dočkáme někdy v lednu 2017 a v seriálu se podíváme do Maroka, Istambulu či Jemenu.

Diskuze /8

JoeySid

Po Upfronts se objevují trailery z pilotů, takže myslím, že můžeme být v pohodě. :)

22.5.2016 | 17:40:00
Baltik

O Lincolnově životě přeci víme, vzal prej nějakou bokovku ve službách Kronose :)

22.5.2016 | 18:28:07
Remi91

T-Bag se ještě objevil v seriálu Breakout Kings, kde taky utekl z vězení, navštívil svou mámu a zase ho chytili. :) Myslím, že v jeho propuštění bude mít prsty Kellerman, případně Společnost.

22.5.2016 | 18:32:19
kejin

vždyť se tu psalo, že poslední film neberou v úvahu?!

#5 tom99
22.5.2016 | 23:18:27
tom99

#4 kejin: To jo, ale to by nic neměnilo na situaci, že i tak by byl Michael mrtvý a T-Bag ve vězení. Oboje jsme viděli na konci čtvrté série… Jen s tím nádorem by to nemusela být pravda, to přiznávám :-)

webmaster
23.5.2016 | 0:19:07
scottt1

mozno mu ten elektricky vyboj znicil nador :D

24.5.2016 | 12:14:00
MyMy

http://deadline.com/…-1201766656/ Někdo by to tu mohl vydat jako normální článek, aby i ostatní věděli, co se stalo. Jinak, ouch…

4.6.2016 | 18:44:42
R0813

Jemen,Istambul,Ma­roko to je Evropa ??

30.1.2017 | 10:15:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama