Prison Break (Útěk z vězení)
90/100 - 192×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

Final Break nakonec nebyl ignorován a pokračovalo se, kde čtvrtá řada skončila

Final Break nakonec nebyl ignorován a pokračovalo se, kde čtvrtá řada skončila

Po konci čtvrté řady nás ještě čekaly dvě závěrečné epizody, které měly uzavřít příběh Útěku z vězení. Final Break ovšem trochu zamíchal událostmi z předchozích řad a horko těžko by se na něj navazovalo pátou řadou. Tvůrci ho chtěli původně ignorovat. Nakonec tomu tak není.

14 0
11.4.2017

Final Breakem to bylo jako na houpačce. Po oznámení páté řady se nejdříve oznámilo, že finále seriálu se ignorovat nebude, poté tvůrci otočili a po vydání prvního traileru se zase šířily internetem zvěsti, že tvůrci neví, jak z konce Final Breaku vybruslit. A tak bude ignorován. Před pár měsíci se ovšem objevovaly informace, které se navzájem popíraly. A nechali jsme se nachytat i my na Edně, kdy jsme si skutečně mysleli, že finále seriálu bude ignorováno.

(C-Note se naposledy objevil v epizodě Killing Your Number. Foto: Fox)


K našemu překvapení se to ovšem nestalo. Pátá řada neignoruje ani jednu epizodu a vychází z celé historie Prison Breaku. Dokonce v úvodních scénách můžeme vidět pár záběrů ze samotného Final Breaku. Nyní ovšem pro tvůrce bude oříšek, jak vysvětlit přežití Michaela Scofielda. To, že přežil elektrický výboj, to určitě nějak vysvětlit půjde. Horší to už bude s rozrůstajícím se nádorem, kterému Michael čelil v průběhu čtvrté řady.

Scofield sice podstoupil operaci jednou z nejmodernějších procedur Společnosti, ale ani jim se nepodařilo nádor zcela odstranit. V epizodě Ogygia se i Sara diví, jak by mohl být Michael naživu, když byl vážně nemocný. Vysvětlení mohou být rovnou dvě. Možná existuje ještě nějaká vyspělejší společnost, která si poradila s Michaelovým nádorem. Ta druhá možnost je ta, že Scofield nemocný už vůbec nebyl. Na konci čtvrté řady už možná tušil, že ho bude chtít vláda na něco v Jemenu využít, a tak radši svému bratrovi Lincolnovi a Saře namluvil, že má stále nádor. Druhé vysvětlení by dávalo asi lepší smysl.

Jaký scénář Michaelova přežití by se líbil vám? Jste rádi, že tvůrci neignorovali konec Final Breaku?

Diskuze /7

Kimberlly

Som rada, že to neurobili! :)

11.4.2017 | 17:46:27
ali246

Taky jsem ráda, že Final Break neignorovali, to by byla fakt blbost.. teď už si jen počkat na alespoň trochu logické vysvětlení jak to, že přežil :)

11.4.2017 | 17:58:48
wesid

Tvůrci navázali opravdu skvěle, i vzhledem k tomu, že uplynulo 8 let od čtvrté řady. Uvidíme jak nám nakonec Michaelovo přežití vysvětlí a jak na tom bude děj celkově. Věřím, že děj bude propracovaný a bude dávat smysl. Sami tvůrci vědí, že zejména 4. řada byla zbytečně natahována a neměla už takový úspěch jako řady předchozí, proto jsem rád za menší počet dílů. Na druhou stranu pokud budou všechny díly páté řady minimálně stejně dobré jako díl první této řady, pak by byla škoda nenavázat 6. řadou. Záleží jak se bude 5. řada vyvíjet, jak už zde bylo psáno herci by zájem měli…

11.4.2017 | 19:34:25
Vysmek.cz

Myslím, že národ nikdy neměl a byl to jeden velkej fake. :-)

11.4.2017 | 19:35:27
24alka

Tak to je dobře. Final Break já miluju.

12.4.2017 | 10:33:25
LadyKamčatak

Právě jsem vyzjistila zajímavou věc! ;) Ogygia je sice fiktivní vězení, ale název pochází z Homérovy Odessey, Ogygia je název ostrova, na kterém byl Odysseus vězněn po 7 let, tedy stejnou dobu, co byl Michael považován za mrtvého.

12.4.2017 | 18:19:02
AngelInside

imho mu nádor odstranil ten samej doktor, co operoval T-Baga, možná proto tam tuhle operaci zakomponovali

12.4.2017 | 20:18:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama