Prison Break (Útěk z vězení) Final Break nakonec nebyl ignorován a pokračovalo se, kde čtvrtá řada skončila

Final Break nakonec nebyl ignorován a pokračovalo se, kde čtvrtá řada skončila

Final Break nakonec nebyl ignorován a pokračovalo se, kde čtvrtá řada skončila

Po konci čtvrté řady nás ještě čekaly dvě závěrečné epizody, které měly uzavřít příběh Útěku z vězení. Final Break ovšem trochu zamíchal událostmi z předchozích řad a horko těžko by se na něj navazovalo pátou řadou. Tvůrci ho chtěli původně ignorovat. Nakonec tomu tak není.


14 0
11.4.2017

Final Breakem to bylo jako na houpačce. Po oznámení páté řady se nejdříve oznámilo, že finále seriálu se ignorovat nebude, poté tvůrci otočili a po vydání prvního traileru se zase šířily internetem zvěsti, že tvůrci neví, jak z konce Final Breaku vybruslit. A tak bude ignorován. Před pár měsíci se ovšem objevovaly informace, které se navzájem popíraly. A nechali jsme se nachytat i my na Edně, kdy jsme si skutečně mysleli, že finále seriálu bude ignorováno.

(C-Note se naposledy objevil v epizodě Killing Your Number. Foto: Fox)


K našemu překvapení se to ovšem nestalo. Pátá řada neignoruje ani jednu epizodu a vychází z celé historie Prison Breaku. Dokonce v úvodních scénách můžeme vidět pár záběrů ze samotného Final Breaku. Nyní ovšem pro tvůrce bude oříšek, jak vysvětlit přežití Michaela Scofielda. To, že přežil elektrický výboj, to určitě nějak vysvětlit půjde. Horší to už bude s rozrůstajícím se nádorem, kterému Michael čelil v průběhu čtvrté řady.

Scofield sice podstoupil operaci jednou z nejmodernějších procedur Společnosti, ale ani jim se nepodařilo nádor zcela odstranit. V epizodě Ogygia se i Sara diví, jak by mohl být Michael naživu, když byl vážně nemocný. Vysvětlení mohou být rovnou dvě. Možná existuje ještě nějaká vyspělejší společnost, která si poradila s Michaelovým nádorem. Ta druhá možnost je ta, že Scofield nemocný už vůbec nebyl. Na konci čtvrté řady už možná tušil, že ho bude chtít vláda na něco v Jemenu využít, a tak radši svému bratrovi Lincolnovi a Saře namluvil, že má stále nádor. Druhé vysvětlení by dávalo asi lepší smysl.

Jaký scénář Michaelova přežití by se líbil vám? Jste rádi, že tvůrci neignorovali konec Final Breaku?

Diskuze /7

Kimberlly

Som rada, že to neurobili! :)

11.4.2017 | 17:46:27
ali246

Taky jsem ráda, že Final Break neignorovali, to by byla fakt blbost.. teď už si jen počkat na alespoň trochu logické vysvětlení jak to, že přežil :)

11.4.2017 | 17:58:48
wesid

Tvůrci navázali opravdu skvěle, i vzhledem k tomu, že uplynulo 8 let od čtvrté řady. Uvidíme jak nám nakonec Michaelovo přežití vysvětlí a jak na tom bude děj celkově. Věřím, že děj bude propracovaný a bude dávat smysl. Sami tvůrci vědí, že zejména 4. řada byla zbytečně natahována a neměla už takový úspěch jako řady předchozí, proto jsem rád za menší počet dílů. Na druhou stranu pokud budou všechny díly páté řady minimálně stejně dobré jako díl první této řady, pak by byla škoda nenavázat 6. řadou. Záleží jak se bude 5. řada vyvíjet, jak už zde bylo psáno herci by zájem měli…

11.4.2017 | 19:34:25
Vysmek.cz

Myslím, že národ nikdy neměl a byl to jeden velkej fake. :-)

11.4.2017 | 19:35:27
24alka

Tak to je dobře. Final Break já miluju.

12.4.2017 | 10:33:25
LadyKamčatak

Právě jsem vyzjistila zajímavou věc! ;) Ogygia je sice fiktivní vězení, ale název pochází z Homérovy Odessey, Ogygia je název ostrova, na kterém byl Odysseus vězněn po 7 let, tedy stejnou dobu, co byl Michael považován za mrtvého.

12.4.2017 | 18:19:02
AngelInside

imho mu nádor odstranil ten samej doktor, co operoval T-Baga, možná proto tam tuhle operaci zakomponovali

12.4.2017 | 20:18:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie