Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti)
79/100 - 193×

Shadowhunters(Lovci stínů: Nástroje smrti)

Mladá dívka jménem Clary Fray v den svých narozenin zjistí, že není obyčejná. Pochází totiž z dlouhé rodové linie Lovců stínu, napůl andělů a napůl lidí, kteří loví démony. Když unesou její matku Joselyn, svět, který jí byl doposud skrytý, se jí odhalí v plné síle, včetně záhadného Lovce stínů Jace. Teď, když žije po boku víl, čarodějů, upírů a vlkodlaků, se vydá na cestu sebepoznání.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Freeform | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Katherine McNamara (Clary Fairchild), Dominic Sherwood (Jace Wayland), Matthew Daddario (Alec Lightwood), Emeraude Toubia (Isabelle Lightwood), Harry Shum Jr. (Magnus Bane), Alberto Rosende (Simon Lewis), Isaiah Mustafa (Luke Garroway), Alisha Wainwright (Maia Roberts), Luke Baines (Jonathan Morgenstern), David Castro (Raphael Santiago), Chai Hansen (Jordan Kyle), Anna Hopkins (Lilith), Kimberly-Sue Murray (dospělá Seelie Queen), Javier Muñoz (Lorenzo Rey)

Alec Lightwood

Alec Lightwood

Jeden z nejlepších Lovců stínů a zdatný lukostřelec.

Sezóny 3
2016 - 2019

Alec je nejstarším potomkem Maryse a Roberta Lightwoodových. Od mala vyrůstal v New Yorském Institutu, kde cvičil po boku své mladší sestry Isobel a Jace Waylanda, kterého jeho rodiče adoptovali, jelikož Jaceovi rodiče zemřeli.

Jelikož Maryse požadovala od svých dětí nejlepší výkony a měla velká očekávání, snažil se Alec v průběhu svého dospívání dokázat, jak silným Lovcem stínů je a učinit své rodiče hrdé. Proto bylo pro něj také důležité řídit se pravidly a poslouchat rozkazy. Alec se sblížil s Jacem, který se poté stal i jeho parabataiem, což je označení pro dvojici bojovníků, kteří bojují bok po boku celý život. Alec však nepovažoval Jace jen za svého přítele, jelikož si k němu vyvinul hlubší city než přátelství.

Když už byli Alec, Izzy a Jace dospělí, stál Alec v čele Institutu, když nebyli ve městě jeho rodiče. Společně se jim jednou podaří zachránit Clary Frayovou, u které následně zjistí, že je také Lovcem stínů a přidává se k jejich skupince v boji s démony. Alec si ale všímá, že mezi Clary a Jacem to začíná jiskřit, a proto se ji snaží od Stínového světa odradit. Postupně však Clary přijme, za což může také to, že jeho touha po Jaceovi se zmírní, když potká Nejvyššího čaroděje brooklynského Magnuse Banea,

Mezi ním a Magnusem vrůstá přitažlivost, která nakonec vyjde na povrch v době, kdy se Alec hodlá oženit za lovkyni Lydii. Alec si uvědomí, že si Lydii nemůže vzít a dokáže všem své city k Magnusovi tak, že před nimi Magnuse políbí. Maryse to zprvu neschvaluje, ale nakonec si uvědomí, že láska k jejímu synovi je větší než její pýcha.

Od té doby láska mezi Alecem a Magnusem sílí. Magnus lovcům často pomáhá i v jejich boji, protože častokrát jeho magii potřebují k poražení nepřátel. Alec se dokonce stane i oficiálním velitelem Institutu v New Yorku.

Alec většinou v boji používá svůj luk a šípy.

  • Malého Aleca ztvárňuje herec Leonidas Castrounis a jako náctiletého Alex Eling.

Foto: Freeform

Alexander Lightwood je:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Aleca jsem moc nemusel, byl pro mě takovy pruměr, jednou se rozhodl tak potom zase otočil a ani pořadně nevěděl co chce a ještě byl proti Clary na začatku ikdyž ji ani neznal.

redaktor
13.2.2020 | 9:43:34
Jerry14

Moje druhá top postava hned za Magnusem. Oni jako pár bylo asi jediné, co mě u seriálu udrželo, protože tak velké rozdíly knih a seriálu mě doslova ničili.

7.11.2019 | 20:12:54
bara_chvatalova21

Alec mi hned přirostl k srdci

27.2.2018 | 16:29:37
modrinka

Lepší průměr, ale na top to ještě není, občas mě štve svými připomínkami

5.2.2018 | 17:44:38
Ellie124

Už v knihe som mala Aleca neskutočne rada, plus tvorí polovičku z Malec, takže samozrejme je top. Vo filme som ho neznášala, ale v seriáli je opäť skvelý (y) jeden z najlepších hereckých výkonov v seriáli a Matt je…hmm..asi som sa proste zamilovala :D ♥

19.8.2017 | 22:30:32
Elethrine

Aleca jsem naprosto milovala už v knize ♥ ale Matt dodal této postavě úplně nový level :D <3 možná je škoda, že nemá ty krásné modré oči, ale vzhledem k chybám v seriálu se jedna maličkost lehce odpouští :D on Magnus, Izzy a Simon jsou nejpovedenější a pro mě ze začátku jediný koukatelný prvek :) scény s Magem jsou naprosto perfektní a doufám, že v průběhu příběhu možná ještě trošičku pookřeje :D ♥

12.7.2017 | 11:17:14
Car

trochu zde nechápu tu posedlost Alecem ja mam teda radsi Jace, mozna je to tim ze jsem necetla knizky kdo vi :-) jako spatna postava to neni ale uplne top pro me tedy taky ne, mnohem vice me bavi jeho sestra :-)

3.7.2017 | 19:15:26
Marti BilC

Ve filmu jsem Aleca úplně nesnášela a v SH ho totálně žeru. Spolu s Harrym jsou fakt roztomilí. Oceňuji scénáristy, kteří se rozhodli nevypustit Malec ze scény.

21.6.2017 | 13:41:25
miskaa

Nepíše se Alec s C?? ale jinak úžasná osoba a s Magnusem ještě lepší!!!! lovuju

21.6.2017 | 11:10:37
jewelinka

Přesně tak nějak jsem si Aleka v knize představovala!

17.6.2017 | 19:30:53

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama