Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti)
79/100 - 193×

Shadowhunters(Lovci stínů: Nástroje smrti)

Mladá dívka jménem Clary Fray v den svých narozenin zjistí, že není obyčejná. Pochází totiž z dlouhé rodové linie Lovců stínu, napůl andělů a napůl lidí, kteří loví démony. Když unesou její matku Joselyn, svět, který jí byl doposud skrytý, se jí odhalí v plné síle, včetně záhadného Lovce stínů Jace. Teď, když žije po boku víl, čarodějů, upírů a vlkodlaků, se vydá na cestu sebepoznání.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Freeform | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Katherine McNamara (Clary Fairchild), Dominic Sherwood (Jace Wayland), Matthew Daddario (Alec Lightwood), Emeraude Toubia (Isabelle Lightwood), Harry Shum Jr. (Magnus Bane), Alberto Rosende (Simon Lewis), Isaiah Mustafa (Luke Garroway), Alisha Wainwright (Maia Roberts), Luke Baines (Jonathan Morgenstern), David Castro (Raphael Santiago), Chai Hansen (Jordan Kyle), Anna Hopkins (Lilith), Kimberly-Sue Murray (dospělá Seelie Queen), Javier Muñoz (Lorenzo Rey)

Jace Wayland

Jace Wayland

Zručný Lovec stínů, který zachránil Clary život.

Sezóny 3
2016 - 2019

Jace Wayland je jedním z nejschopnějších bojovníků. Protože jeho otec Michael zemřel, vychovávali jej od jeho desíti let manželé Lightwoodovi, kteří sami měli v té době syna Aleca a dceru Isabelle. Ti tři se velmi sblížili a také spolu trénovali. Navíc mezi Jacem a Alecem vzniklo spojení zvané parabatai. Parabatai značí pár bojovníků, kteří spolu bojují bok po boku po celý život a také poznají, jak se ten druhý cítí.

Jednoho dne zachrání život Clary Frayové, kterou napadl démon. Následně zjistí, že Clary ve skutečnosti patří k nim a je tudíž také Lovcem stínů. Mezi oběma vznikne pouto, které přeroste v lásku.

Avšak jejich romantická budoucnost je u konce, když zjistí, že jsou ve skutečnosti oba dětmi Valentinea Morgensterna. Dokazuje to i fakt, že Jaceovo celé jméno zní Jonathan Christopher a stejné jméno měl i Claryin bratr. Navíc s ním Valentine, který na sebe vzal podobu Michaela Waylanda, jednoho ze svých stoupenců, jako s dítětem experimentoval, když mu podával démonní krev, aby zlepšil jeho dovednosti. Nakonec se ale ukáže, že Jace není jeho pravým synem. Valentine ho jen vzal jeho pravým rodičům – Stephenovi a Céline Herondaleovým, kteří zemřeli. Jelikož Céline už jednou předtím potratila, chtěla zajistit, aby se druhé těhotenství povedlo, a proto požádala Valentinea o pomoc. Ten proto dítěti v ní podával andělskou krev, aby jej posilnil. Když Stephen zemřel, Céline spáchala sebevraždu a všichni si mysleli, že dítě zemřelo spolu s ní. Valentine z ní však těsně předtím dítě odebral a vychovával ho jako syna Michaela Waylanda.

Protože má Jace v sobě spoustu andělské krve (stejně jako Clary), tak má i oproti ostatním Lovcům stínů lepší schopnosti. Navíc dokáže aktivovat své runy i bez stély. Když se tak stane, tak mu zezlátnou oči.

  • Malého Jace ztvárňuje herec Tomaso Sanelli a jako náctiletého Jace Dale Whibley.

Foto: Freeform

Jonathan Christopher Herondale je:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Viktoorie

Jen kvůli němu jsem na to koukala celou dobu! :D Prostě jsem mu přála, aby byl konečně šťasnej… a rvalo mi srdce, jak se to stále kazilo… ! Takže zrovna on byl jeden z mála, proč mě na to bavilo koukat a nakonec mě to vtáhlo do děje..

5.12.2020 | 0:48:58
Jiri007

Jace byl muj oblibenec hlavně proto že se uměl postavit za svou rodinu a za Clary když ji ostatni neduvěřovali, on byl jediny kdo ji věřil a taky jeho styl boje byl dobry.

redaktor
13.2.2020 | 9:41:16
leevan

žiaľ, nevydarený výber herca

24.5.2018 | 22:52:07
dadinka

Dominik neumí hrát :(. Kdyby uměl, Jace by mohl ztvárnit!

27.3.2018 | 20:08:40
modrinka

Miluju :3

5.2.2018 | 17:36:58
Michelle25

Jace je prostě awww. Mám ho ráda už od samého začátku a je to moje oblíbená postava. Četla jsem zatím jen první knihu a teď už mám rozečtenou druhou a chování i celá povaha mi na něj sedí. Podle mě i herce perfektně trefili, Dominica mám ráda. Prostě za mě nejlepší postava

2.1.2018 | 20:30:06
Mirischka

Jace jsem vždycky měla ráda, ale Dominic mi prostě nesednul a musela jsem si na něho dlouho zvykat.

16.8.2017 | 20:24:32
Ecio557

Rozhodně lepší než Alec. Alec se moc drží pravidel. Jace je taková ta dravá voda a na pravidla celkem kašle. Líbí se mi jeho divokost a rozhodně dlouho nestojí a jde a koná. Ale jako hlavu Institutu vidím radši Aleka k Jacovi to moc nesedělo.

17.7.2017 | 21:32:18
Car

hmmmm Jace co rict no:D moje slabost… pro me je opravdu lepsi postavou jak Alec :-) ma proste ,,neco'' v sobe, je to takovy ten typ postavy, kterou si bud zamilujete nebo znelibite ja jsem tedy to prvni :-) je to skvely lovec a ten jeho uhrancivy pohled a oci mluvi za sve :-) a i kdyz Clary nesnasim tak s nim je aspon trochu snesitelna preju jim to :-)

3.7.2017 | 19:20:09
Marti BilC

Většina lidí tu píše, že měli radši filmového Jace. Já to mám přesně naopak. První jsem sice viděla film, ale ten mě moc nezaujal. A to ani JCB jako Jace. Každopádně když se potom objevil seriál, byla jsem z Doma ůplně nadšená. Přesně tohohle Jace jsem si vždycky představovala když jsem četla TMI. Je fakt, že ze začátku nebyl tolik narcistický, jako měl být. Ale to mi nevadilo. A hlavně ty jeho oči ♥

21.6.2017 | 13:38:27

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama