Star Wars: The Bad Batch
89/100 - 30×

Star Wars: The Bad Batch

Klonové války skončily a Republika se pomalu mění v Galaktické Impérium. Klonový oddíl 99, známý také jako Špatná Várka, se proto snaží najít své místo v galaxii, která prochází rapidní změnou. Každý člen týmu má jedinečné vlastnosti a tvoří tak pozoruhodnou skupinu. My sledujeme Špatnou Várku, jak se po válce vydává na žoldnéřské mise, kdy se snaží najít nový smysl života.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Disney+ | 30 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Dee Bradley Baker (Lovec), Dee Bradley Baker (Střelec), Dee Bradley Baker (Echo), Dee Bradley Baker (Tech), Dee Bradley Baker (Bourač), Michelle Ang (Omega), Jimmi Simpson (Royce Hemlock), Keisha Castle-Hughes (Emerie Karr), Noshir Dalal (Rampart), Ian McDiarmid (Sheev Palpatine), Stephen Stanton (Wilhuff Tarkin), Rhea Perlman (Cid), Wanda Sykes (Phee Genoa), Corey Burton (Cad Bane), Ming-Na Wen (Fennec Shand)

Omega se zničehonic stala jednou z nejdůležitějších postav celých Star Wars

Omega se zničehonic stala jednou z nejdůležitějších postav celých Star Wars

S postavou Omegy se setkáváme až v seriálu The Bad Batch a příliš příznivců si v prvních dvou řadách nenašla. Třetí řada ale představuje postavu úplně v jiném světle a její dospělejší verzi fanoušci rozhodně uvítali. Navíc se s ní pojí nová skutečnost, která je pro svět Star Wars velice důležitá.

10 0
29.2.2024

Omega je geneticky neupraveným klonem námezdního lovce Janga Fetta. A kromě tohoto krásného pojítka s širším světem Star Wars se s ní pojí nová skutečnost, která stojí rozhodně za zmínku. Císař Sheev Palpatine je i po Epizodě III posedlý klonovacím procesem. Projekt Necromancer byl zmíněn už v seriálu The Mandalorian, ale do této chvíle jsme netušili, kam až sahá jeho minulost.

I když pořádně nevíme, o čem vlastně projekt pojednává, z dostupně známých informací to nebude až tak těžké odhadnout. Císař nikdy neřešil své případné nástupnictví. Vždy usiloval o absolutní moc, neplánoval nikdy umřít a kralovat celé galaxii chtěl vlastně napořád. Proto i kdyby fyzicky odešlo jeho tělo, chtěl mít jistotu, že dokáže přežít i v jiném těle, ve kterém bude stejně mocný jako dřív. Ostatně o tom zčásti pojednával závěr sequelové trilogie s názvem Vzestup Skywalkera, kde všechny okolnosti Palpatinova návratu nebyly (dostatečně) vysvětleny.

A právě od toho tu máme doplňkové seriály, které mj. mají za úkol osvětlit dané situace tak, aby alespoň trochu dávaly smysl, když v tom J. J. Abrams udělal v roce 2019 takový nepořádek. Naklonovat Jedie či Sitha je skoro nemožné. Klonovači z Kamina se potýkají s jedním zásadním problém – nedokážou zaručit, aby tělo dokázalo vstřebat Sílu jednotlivce, aniž by se nerozpadlo. Palpatine se tak dlouhá léta pokoušel o to, jak počet midichlorianových částic přenést z jednoho těla do druhého (tedy do těla klonu).

(Omega se zničehonic stala jednou z nejdůležitějších postav celých Star Wars. Foto: Disney+)

A právě k tomuto přenosu je nutná krev přenašeče, kdy se bezpečně přenese počet midichlorianových částic z jednoho subjektu do druhého tak, aby klonové tělo tento nápor vydrželo. A právě tímto přenašečem je záhadně Omega, resp. její krev. Omega je tak nyní jednou z nejdůležitějších osob v celých Star Wars, která je klíčem ke klonovacímu procesu Jediů a Sithů.

Aniž bychom věděli, jak přesně bude třetí řada Vadné Várky pokračovat, Palpatine zřejmě krev Omegy nezíská. Pokud by ji získal, zřejmě by neměl se svým křehkým, naklonovaným tělem takový problém jako v Epizodě IX. Omega se tak stává velice důležitou postavou, se kterou se nadále můžeme setkávat i v období po Epizodě VI. Nejenže bychom mohli potkávat i její dospělou verzi a mohla by se setkat i se svým bratrem Bobou Fettem, ale její krev by mohla vést k naklonování citlivých jedinců v Síle (např. Starkillera a dalších).

Zatím nám ale nebylo vysvětleno, proč je Omega tak speciální. O klonu Janga Fetta ale víme, že byl nemodifikovaný a stárne stejně jako normální člověk (což je ve světě Star Wars samostatnou kapitolou, viz například podivné stárnutí Obi-Wana Kenobiho po Epizodě III, pozn. red.). Je tak otázkou, zda i její bratr Boba Fett nemá úplně stejnou schopnost a teoreticky i on by mohl být klíčem ke klonování Jediů / Sithů.

Jak Omegu vnímáte nyní?

Zdroj: Gizmodo.com

Diskuze /7

Monkeyskunk

Pakliže je žena, tak bude asi těžko neupraveným klonem… Trošku to odporuje definici „klonu“ :-D

#2 tom99
29.2.2024 | 16:54:03
tom99

#1 Monkeyskunk: Vyměnit chromozomy má být údajně tou nejjednodušší možností. I na Wookiepedii se píše, že je také „unmodified“. Chápejme to tak, že nejčistší verzí Janga hned po Bobovi :-)

webmaster
29.2.2024 | 20:52:37
Danny_S

Její dozorkyně Emeri – nebo jak se vlastně jmenuje – je také ženský klon, takže ji museli minimálně upravit jako Omegu, ale už standardním způsobem jako ostatní klony.

1.3.2024 | 3:34:54
wampera

neupraveny klon, … ehm ehm, az na to, ze je to svetlovlasa holka … well, genetika v SW se viditelne chova podivne. A to ze je Omega aspon castecne citliva k Sile mi bylo jasny uz od prvni serie…

#5 tom99
1.3.2024 | 18:27:11
tom99

#4 wampera: To bych řekl, že je špatné pochopení. Omega není citlivá v Síle. Je pouze jakýmsi katalyzátorem, který je nezbytný, když přenášíš midichlorianové částice z živého těla do klonu.

#6 wampera
webmaster
1.3.2024 | 18:59:04
wampera

#5 tom99: ja z ni mela od zacatku stejny pocity jako z Ezry v prvnim dile Rebelu. Ne ze by byla primo force-user, ale nejaky naznaky tam byly, nebo je tam minimalne videl muj mozek (coz taky muze byt jen projev zdegenerovanosti meho mozku, ze vidi i to, co tam neni XD)

#7 Danny_S
4.3.2024 | 17:35:56
Danny_S

#6 wampera: Ona možná i Padmé měla záchvěvy Síly, protože jak jinak by mohla umřít, když fyzicky byla úplně v pořádku? Možná, že právě s pomocí Síly se rozhodla ukončit svůj život. Leia jako Anakinova sestra také by měla být silná v Síle, ale přitom měla jen latentní schopnosti.

7.3.2024 | 4:09:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav - 3. řada

V průběhu třetí řady seriálu The Bad Batch pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Nepřehlédněte

Vysvětlení, proč tvůrci vrací do hry Asajj Ventress, je poněkud jednoduché

Vysvětlení, proč tvůrci vrací do hry Asajj Ventress, je poněkud jednoduché

Čekali jste, že se dočkáme nějaké převeliké pohádky, proč si tvůrci vybrali právě Asajj Ventress, aby vystoupila v seriálu The Bad Batch? Tak to jste na špatné adrese. Tvůrci seriálu poskytují velice upřímné vysvětlení, proč právě sáhli po této postavě. Jste s tímto návratem spokojení?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Novinky

Omega se zničehonic stala jednou z nejdůležitějších postav celých Star Wars

Omega se zničehonic stala jednou z nejdůležitějších postav celých Star Wars

S postavou Omegy se setkáváme až v seriálu The Bad Batch a příliš příznivců si v prvních dvou řadách nenašla. Třetí řada ale představuje postavu úplně v jiném světle a její dospělejší verzi fanoušci rozhodně uvítali. Navíc se s ní pojí nová skutečnost, která je pro svět Star Wars velice důležitá.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama