Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

George Lucas vzkazuje studiím, ať jsou odvážnější, otevřou svou mysl a točí originální projekty

George Lucas vzkazuje studiím, ať jsou odvážnější, otevřou svou mysl a točí originální projekty

George Lucas je již v důchodu a nyní si filmy a seriály užívá jako fanoušek. Na toto období se těšil. Zároveň se taktéž vyhýbá médiím, tudíž ukořistit ho na nějaký rozhovor, je skoro nadlidský úkol. Nyní ale George jeden rozhovor poskytl a znovu to po delší době stálo za to.

22 0
28.5.2024

George Lucas letos oslavil již osmdesáté narozeniny. Dostat ho do nějakého rozhovoru či podcastu je téměř nemožné, tudíž málokdy si dokážeme vyvodit, co si George Lucas myslí o současných Star Wars či celkově o filmové tvorbě. Na festivalu v Cannes se ale štěstí usmálo na všechny fanoušky a George Lucas rozhovor po delší době poskytl.

George Lucas potvrdil, že s natáčením filmů již nadobro skončil. Poslední film, na kterém spolupracoval jako producent, byl Strange Magic. Teď už je doopravdy v důchodu. Lucas je ale i tak činný, protože aktuálně dává dohromady muzeum v Los Angeles, což ho hodně zaneprazdňuje. Samozřejmě si ale i tak dívá na filmy a seriály, když má zrovna čas.

(George Lucas vzkazuje studiím, ať jsou odvážnější, otevřou svou mysl a točí originální projekty. Foto: Disney)

Možná si vzpomínáte na vyjádření režiséra Martina Scorseseho, který filmy od Marvelu pěkně zkritizoval, když se do médií vyjádřil, že je nebere jako filmový zážitek. George Lucas se k tomuto vyjádření nyní vrátil a naopak se zastal současných tvůrců. Podle něj je všechno, co se hýbe na obrazovce, film. A Martin Scorsese to údajně úplně nepochopil.

Už to vypadalo, že George Lucas bude pouze pozitivní, ale nakonec si taktéž posteskl nad současnou filmovou tvorbou. Velká studia prý nemají dostatečnou představivost a odhodlání udělat něco nového. Stále se točí v kruhu a točí se staré filmy ze starých sérií, které se neustále ždímají dokola a dělají se různá pokračování a spin-offy. To Lucase mrzí, neboť studiím chybí odvaha udělat něco nového a svěžího.

Zdroj: ComicBookMovi­e.com

Diskuze /5

Raiden123

Stale hovoria ako Star Wars vytvoril iba George Lucas,ale nikto nepripisuje kredit za spoluvytvorenie Stevenovi Spielberogovi,ktory sa ciastocne podielal na vytvoreni toho pribehu,ked sa s nim Lucas radil,ako by ten pribeh mohol vyzerat a puovodne mal jeden star wars film i rezirovat,len mu to casovo nevyslo,lebo vtedy natacal iny film a nikto to neberie na vedomie.

George Lucas si sam casto zarabal na problem,ked casto menil nazor ako by jeho pribeh mal vyzerat,vela zmien oddalovalo natocenie niektorych sceny o niekolko rokov a to nieje vtip …

28.5.2024 | 23:14:09
doxtan

Teď se mui to kritizuje, když to před lety prodal Disneymu. Nějak mě nenapadá, co Lucas natočil nového za posledních 15 let.

30.5.2024 | 11:09:05
matt44

Velká studia prý nemají dostatečnou představivost a odhodlání udělat něco nového. Stále se točí v kruhu a točí se staré filmy ze starých sérií, které se neustále ždímají dokola a dělají se různá pokračování a spin-offy. To Lucase mrzí, neboť studiím chybí odvaha udělat něco nového a svěžího.

Neeee faaakt ? To na to prisiel az teraz, ze sa vycucava 1 franchise ? Uz len ked si zobereme Star Wars tak sa stale tocime okolo Darth Vadera.

30.5.2024 | 13:00:22
4391

Z části s ním souhlasím. Neříkám že všechno co vzniklo pod Myšákem je vyloženě špatné, ale kromě Andora a prvních dvou sérií Mandaloriana to zas taková sláva není (můj názor).

Na druhou stranu jim značku Star Wars taky prodávat nemusel že jo…

31.5.2024 | 9:56:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama