Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Star Wars zkusí štěstí s komiksovou sérií zaměřenou na Inkvizitory

Star Wars zkusí štěstí s komiksovou sérií zaměřenou na Inkvizitory

Komiksů a dobrých příběhů není nikdy dost. Navíc ty, které patří do kánonu nejsou vůbec špatné a dá se říci, že tvůrci poměrně ctí Star Wars lore. Tentokrát se dostane na Inkvizitory, kteří se získávají stále více a více fanoušků. O čem tedy bude pojednávat hlavní příběh?

9 1
23.4.2024

Oficiální stránka StarWars.com oznámila, že se komiksoví nadšenci mohou těšit na zcela novou sérii, která se zaměří na Inkvizitory. Tyto lovce Jediů asi není třeba nějak více představovat. Užili jsme si jich dost už v animovaném seriálu Star Wars: Rebels, dokonce jsme se pár z nich dočkali i v hraném Obi-Wanovi a důležitou roli sehrají i Star Wars: Tales of the Empire.

Příběh se bude klasicky odehrávat po Epizodě III a můžeme se těšit třeba na Darth Vadera či Velkoinkvizitora. Není ovšem vyloučené, že neuvidíme i jiné známé postavy (např. na zveřejněném obrázku je i Pátý Bratr, Sedmá Sestra – obě postavy známé právě z animovaných Rebels). Inkvizitorů nikdy není dost, i když na jednu stranu už o nich víme ze zmíněných seriálů a třeba i z her //Star Wars Jedi poměrně dost.

O co půjde tentokrát? V popředí celého příběhu bude Jedi Tensu Run, kterému se nějakým způsobem podařilo přežít Rozkaz 66. O Jediovi se dozví Darth Vader, který o něj bude jevit až nezvyklý zájem. Vader vyšle své Inkvizitory, aby tohoto Jedie ulovili. To je zatím vše, co o příběhu víme. Komiks vychází v USA v 3. července, snad se dočkáme i českého překladu.

(Obálka série. Foto: Disney)

Čtete komiksy s tématikou Star Wars?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /2

MiqueEala

Byl by to i dobrý nápad, kdyby neměli tak příšerné meče, kterýma by se měli hned zmrzačit.

#2 Nikolperse
24.4.2024 | 8:34:48
Nikolperse

#1 MiqueEala: Na tie meče kašlať, dobrý nápad to nie je preto lebo to nemá čím prekvapiť. U inkvizície je všetko už dávno určené.

24.4.2024 | 12:15:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama