Star Wars (Hvězdné války) Chewbacca

Chewbacca

Chewbacca

Tohohle chlupáče nechtějte naštvat nebo bude trhat ruce. Chewie je původem z rasy Wookiee, obyvatelů planety Kashyyyk. Po vzestupu impéria se spojil s pašerákem Hanem Solem, který se stal jeho nejlepším přítelem. Spolu s ním pilotoval Millenium Falcon, nejrychlejší loď v galaxii.

Sezóny 8
1977 - 2019

Klonové války

Během několikaleté války byl Chewbacca zajat Trandoshanskými lovci a uvržen do jejich zběsilé hry „na kočku a myš“. Chewbacca však uzavřel spojenectví s Ahsokou Tano a dalšími unesenými padawany. Ze šrotu poskládali satelit a volali o pomoc. Po neúspěchu se vydali do boje proti lovcům a zvítězili.

Těsně před sklonkem války zaútočili separatisté na Chewieho domovskou planetu. Spolu s mistrem Yodou a náčelníkem Tarffulem byl jedním z hlavních velitelů na straně republiky. Jakmile nastal rozkaz 66, pomohl s eskortováním Yody k jeho lodi.


Členem povstání

Vypadalo to na denní rutinu, dostat část peněž, odvézt a dostat zbytek. Chewie byl zrovna s Hanem na Tatooine, měli dluh u gangstera Jabby, a tak brali každou dobrou práci. V Mos Eysley je kontaktoval Obi-Wan. Žádal prostý přesun na Alderaan a platil hodně. Sice je toho dne ještě pronásledovalo impérium, ale nebylo to nic, s čím by si neporadili. Nikdo ale nepočítal s tím, že by byl Alderaan zničen. Všude byly jenom kusy kamení a ta věc.. Hvězda smrti. Chewie byl spolu s celou posádkou uvězněn v jejím tažném paprsku.

Naštěstí zjistili, že se uvnitř nachází také princezna. Zatímco Obi-Wan šel vypnout generátor, zbytek jí šel zachránit. Chewieho použili jako návnadu. Nasadili mu pouta a dělali z něj vězně. Ve vězení se zbavili stráži a spolu s princeznou utekli skrze odpadní šachtu. Čekala je ale nemilá věc, Obi-Wan se pro jejich záchranu obětoval. Princezna je dovedla na Yavin 4. Zde sídlili povstalci. Han s nimi nechtěl nic mít, tak museli odejít. Názor ale změnil ve správnou chvíli a pomohl zničit Hvězdu smrti. Toho dne pak dostali medaili a stali se nedílnou součástí povstání.

Impérium vrací úder

Byli zrovna na Hothu a Han měl znovu nutkání odejít. Chewie mu musel být věrný, přísahal. Musel se starat o opravy, aby odletěli brzy. Bohužel zaútočilo impérium a tak to museli na chvíli odložit. Nakonec se změnil plán a odletěli i spolu s princeznou a jejími droidy. Loď pořád nebyla v dobrém stavu. První se skrývali mezi asteroidy a poté mezi odpadky. Hanův přítel Lando jim pak poskytl úkryt na Bespinu. Aspoň to tak vypadalo. První Chewbacca našel rozstříleného C-3PO a pak se objevil Darth Vader. Hana prodali Jabbu Huttovi a Chewie musel zůstat s princeznou. Lando ale opět změnil stranu a pomohl jim utéct.

Přítel v nouzi

Když zjistili, kde se Han nachází, vyrazili mu na pomoc. Chewie se vydával za vězně, zatímco princezna za lovce odměn. Léčka ale nevyšla a Chewie byl spolu s Hanem a Lukem odsouzen k smrti. Luke měl ale další plán a Jabbu porazil. Spolu s Hanem zůstali u povstání. Dostali nový úkol, vypnout generátor štítu od Hvězdy smrti na Endoru. Vyrazili s malým týmem. Na Endoru narazili na nečekané spojence, domorodý národ Ewoků. Spolu s nimi zaútočili na generátor. Hvězda smrti byla bez štítu a následně zničena. Vyhráli a mohli začít slavit.

Smrt přítele

Republika byla po pádu Impéria znovu obnovena. Naneštěstí povstal První Řád a Hanův syn Ben se přidal k temné straně. Han z toho obviňoval sám sebe a proto se vrátil k pašování, Chewie samozřejmě vyrazil s ním. Místo Falcona, o kterého přišli, používali loď jménem Erevana. Jednoho dne kdy pašovali Rathary narazili na Falcona jak opouští planetu Jakku. Chewie s Hanem se na něj nalodili a narazili na mladé hrdiny, kteří vezli drahocenného droida k Odporu.

Bohužel Han a Chewie měli dluhy u mafie, která si pro své peníze přiletěla. Hrdinové ale vypustili Rathary a v lodi uprchli na Takodanu. Zde žila jejich stará známá Maz Kanata, jenž Chewieho z legrace nazývala svým přítelem. Brzo ale zaútočil První Řád, jenž měl na planetě svého informátora. Odpor dorazil krátce po nich a z planety je vytlačil. Kylo Ren ale unesl Rey. Han, Chewie a Finn ji poté vyrazili na pomoc. Han při její záchraně zemřel a Chewie tak přišel o svého nejlepšího přítele. Spolu s Rey nakonec vyrazil hledat dlouho ztraceného Luka Skywalkera.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

sympos

28.6.2018 | 19:12:47
Kutil44

Chlpatý hrdina s veľkým srdcom :)

28.6.2018 | 17:10:19
Wolfinator1

AAAAAAAAAAAA

18.12.2017 | 23:04:36

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců