Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 63×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Davits Draven

Davits Draven

Draven byl povstaleckým generálem a hlavou alianční rozvědky. V době událostí, které vedly ke krádeži plánů Hvězdy smrti, byl přítomen na Yavinu 4. Pod jeho vedením sloužil Cassian Andor a byl to Draven kdo velel operaci, jenž vyústila v osvobození Jyn Erso.

Sezóny 1
2016 - 2016

Mládí

Davits Draven se narodil na Pendarru III a to čtyřicet pět let před bitvou o Yavin. Během klonových válek sloužil pod Republikou v armádní rozvědce. Během své služby nikdy nenarazil na žádného Jedie. Jeho rutinní práce jej nutila pracovat pouze se stratégy, komandéry a ostatními důstojníky, kteří se později stali otroky Impéria.

Galaktická občanská válka

Po vzestupu Impéria se Draven stal generálem v Povstalecké alianci. Několik dní před bitvou o Yavin mu bylo svěřeno několik operací. První z nich vedla k osvobození Jyn Erso z nákladního vozidla na planetě Wobani. Následně pozoroval misi, během které měl být vyzvednut Imperiální pilot Bodhi Rook ze zajetí Sawa Gerrery a následně velel operaci, během níž měli Povstalci nalézt Galena Ersa.


Draven se ale obával, že je to past a tak dal Cassianovi úkol Galena zavraždil. Cassian však úkol nesplnil a Galena zneškodnily povstalecké stíhačky. Jeho osud je nám zatím neznámý, pokud nebyl degradován, zůstal ve velení rozvědky.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Máme tu první informace o chystané hře Star Wars: Eclipse

Máme tu první informace o chystané hře Star Wars: Eclipse

Hra Jedi Fallen Order se rozhodně povedla. Dvojka je sice ve výrobě, ale zdá se, že Star Wars: Eclipse přeci jenom pokračování Cala Kestise předhoní. Teď víme alespoň prvních pár detailů o připravované hře z období Vrcholné republiky. Co tedy můžeme čekat a na co se těšit?

Zajímavosti

Star Wars: Acolyte zřejmě našel svou hlavní ženskou představitelku, má to ale jeden háček

Star Wars: Acolyte zřejmě našel svou hlavní ženskou představitelku, má to ale jeden háček

Zatímco se většina připravovaných seriálů soustředí na období po Epizodě VI, máme tu i jednu vlaštovku, která půjde konečně před Epizodu I. Seriál spadající do období Vrcholné republiky nám má představit postavu znalou v temné straně Síly. A kdo by si mohl střihnout hlavní roli?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama