Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 67×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Davits Draven

Davits Draven

Draven byl povstaleckým generálem a hlavou alianční rozvědky. V době událostí, které vedly ke krádeži plánů Hvězdy smrti, byl přítomen na Yavinu 4. Pod jeho vedením sloužil Cassian Andor a byl to Draven kdo velel operaci, jenž vyústila v osvobození Jyn Erso.

Sezóny 1
2016 - 2016

Mládí

Davits Draven se narodil na Pendarru III a to čtyřicet pět let před bitvou o Yavin. Během klonových válek sloužil pod Republikou v armádní rozvědce. Během své služby nikdy nenarazil na žádného Jedie. Jeho rutinní práce jej nutila pracovat pouze se stratégy, komandéry a ostatními důstojníky, kteří se později stali otroky Impéria.

Galaktická občanská válka

Po vzestupu Impéria se Draven stal generálem v Povstalecké alianci. Několik dní před bitvou o Yavin mu bylo svěřeno několik operací. První z nich vedla k osvobození Jyn Erso z nákladního vozidla na planetě Wobani. Následně pozoroval misi, během které měl být vyzvednut Imperiální pilot Bodhi Rook ze zajetí Sawa Gerrery a následně velel operaci, během níž měli Povstalci nalézt Galena Ersa.


Draven se ale obával, že je to past a tak dal Cassianovi úkol Galena zavraždil. Cassian však úkol nesplnil a Galena zneškodnily povstalecké stíhačky. Jeho osud je nám zatím neznámý, pokud nebyl degradován, zůstal ve velení rozvědky.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Dostat Star Wars film do kin začíná být tou nejnáročnější disciplínou. Většinou to ovšem ztroskotá již na scénáři, vizi a následném vyhazovu tvůrců. Tentokrát tomu zase nebylo jinak, ale na palubě máme nového týpka, který s pistolí u hlavy bude připravovat další verzi příběhu.

Zajímavosti

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama