Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Gial Ackbar

Gial Ackbar

Mon Calamarský admirál, který patřící mezi vůdce povstání. Před Impériem byl kapitánem královské gardy Lee-Chara.

Sezóny 3
1983 - 2017

Bitva o Mon Cala

Král Yos Kolina byl zavražděn. Za jeho smrtí stál separatistický velitel Riff Tamson. Vražda byla svedena na druhou rasu obývající Mon Calu, na Quarreny. V plánu bylo vyprovokovat občanskou válku, aby na trůn nemohl usednout právoplatný dědic Lee-Char. Quarreni toužili po vlastním králi. Ackbar sloužil jako kapitán princovy stráže. Za prince a jeho stoupence se postavila Republika, naopak za Quarreny stáli Separatisté.

Quarreni ale byli podvedeni a hrabě Dooku chtěl do vedení dosadit Tamsona. Ackbar za prince vedl armádu a učil jej, jak sám má svůj lid vést. Separatisté se nakonec dostali do vedení a porazili také podpůrnou armádu Gunganů. Quarreni se nakonec vzepřeli Separatistům a podpořili své spoluobyvatele. Separatisté byli poraženi a Ackbar měl tu čest korunovat prince králem.

Povstání

Ackbar zastupoval obyvatele Mon Caly v povstání proti Impériu. Byl také admirálem flotily, která vyrazila zničit druhou Hvězdu smrti. Flotilu vedl z můstku své lodi Home One. Hned po útoku poznal, že to byla imperiální past. Po zničení generátoru na měsíci Endor se jim Hvězdu smrti podařilo zničit a zajistit tak velké vítězství nad impériem.

Odpor

I po dalších třicet let zůstal Ackbar věrný svobodě a demokracii. Jako jeden z vůdců Odporu bojoval proti Prvnímu řádu a byl přítomen při útoku na jejich nejnovější zbraň.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Wolfinator1

Ikona odboje, veterán minimálně 60–70 let neustálých bojů. RIP admirále It´s a TRAP !

18.12.2017 | 23:04:03
WILLIAM_MOINSPIELD

dobrej Kapr :D

3.1.2016 | 21:38:48
rhobos

It´s a TRAP ! :D

3.1.2016 | 19:51:40

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama