Star Wars (Hvězdné války) Gial Ackbar

Gial Ackbar

Gial Ackbar

Mon Calamarský admirál, který patřící mezi vůdce povstání. Před Impériem byl kapitánem královské gardy Lee-Chara.

Sezóny 3
1983 - 2017

Bitva o Mon Cala

Král Yos Kolina byl zavražděn. Za jeho smrtí stál separatistický velitel Riff Tamson. Vražda byla svedena na druhou rasu obývající Mon Calu, na Quarreny. V plánu bylo vyprovokovat občanskou válku, aby na trůn nemohl usednout právoplatný dědic Lee-Char. Quarreni toužili po vlastním králi. Ackbar sloužil jako kapitán princovy stráže. Za prince a jeho stoupence se postavila Republika, naopak za Quarreny stáli Separatisté.

Quarreni ale byli podvedeni a hrabě Dooku chtěl do vedení dosadit Tamsona. Ackbar za prince vedl armádu a učil jej, jak sám má svůj lid vést. Separatisté se nakonec dostali do vedení a porazili také podpůrnou armádu Gunganů. Quarreni se nakonec vzepřeli Separatistům a podpořili své spoluobyvatele. Separatisté byli poraženi a Ackbar měl tu čest korunovat prince králem.


Povstání

Ackbar zastupoval obyvatele Mon Caly v povstání proti Impériu. Byl také admirálem flotily, která vyrazila zničit druhou Hvězdu smrti. Flotilu vedl z můstku své lodi Home One. Hned po útoku poznal, že to byla imperiální past. Po zničení generátoru na měsíci Endor se jim Hvězdu smrti podařilo zničit a zajistit tak velké vítězství nad impériem.

Odpor

I po dalších třicet let zůstal Ackbar věrný svobodě a demokracii. Jako jeden z vůdců Odporu bojoval proti Prvnímu řádu a byl přítomen při útoku na jejich nejnovější zbraň.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Wolfinator1

Ikona odboje, veterán minimálně 60–70 let neustálých bojů. RIP admirále It´s a TRAP !

18.12.2017 | 23:04:03
WILLIAM_MOINSPIELD

dobrej Kapr :D

3.1.2016 | 21:38:48
rhobos

It´s a TRAP ! :D

3.1.2016 | 19:51:40

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců