Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Jan Dodonna

Jan Dodonna

Bývalý imperiální důstojník, který se stal jedním z předních vůdců povstání. Pod jeho velením byla základna na Yavinu 4.

Sezóny 2
1977 - 2016

Povstání

Než se stal členem Povstání, byl Jan jedním z prvních důstojníků, kteří měli na starost hvězdné destruktory. Nakonec tedy Impérium opustil a stal se členem Organovy rebelie složené z několika povstaleckých buněk. Lothalská buňka získala pro jeho část povstání několik Y-Wingů, které se nakonec dostaly do zlaté eskadry a měly důležitou roli v bitvě o Yavin 4.

Jedním z důležitých kroků, které Povstání podniklo, byla krádež plánů Hvězdy smrti. Princezna Leia plány nakonec převzala a po několika útrapách je nakonec doručila na základnu. Dodonna přišel s bojovou strategií a proti imperiální stanici vyslal několik X-Wingů a Y-Wingů vybavených protonovými torpédy. Hvězdu smrti nakonec zničil mladý Luke Skywalker a po ceremonii začal Dodonna plánovat okamžitou evakuaci povstalecké základny. Nakonec se přidal k alianční flotile a účastnil se jejího vedení spolu s několika dalšími povstaleckými vůdci. Informace o jeho pozdějším životě jsou nám zatím neznámy.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama