Star Wars (Hvězdné války) Jan Dodonna

Jan Dodonna

Jan Dodonna

Bývalý imperiální důstojník, který se stal jedním z předních vůdců povstání. Pod jeho velením byla základna na Yavinu 4.

Sezóny 2
1977 - 2016

Povstání

Než se stal členem Povstání, byl Jan jedním z prvních důstojníků, kteří měli na starost hvězdné destruktory. Nakonec tedy Impérium opustil a stal se členem Organovy rebelie složené z několika povstaleckých buněk. Lothalská buňka získala pro jeho část povstání několik Y-Wingů, které se nakonec dostaly do zlaté eskadry a měly důležitou roli v bitvě o Yavin 4.

Jedním z důležitých kroků, které Povstání podniklo, byla krádež plánů Hvězdy smrti. Princezna Leia plány nakonec převzala a po několika útrapách je nakonec doručila na základnu. Dodonna přišel s bojovou strategií a proti imperiální stanici vyslal několik X-Wingů a Y-Wingů vybavených protonovými torpédy. Hvězdu smrti nakonec zničil mladý Luke Skywalker a po ceremonii začal Dodonna plánovat okamžitou evakuaci povstalecké základny. Nakonec se přidal k alianční flotile a účastnil se jejího vedení spolu s několika dalšími povstaleckými vůdci. Informace o jeho pozdějším životě jsou nám zatím neznámy.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců