Star Wars (Hvězdné války) Lando Calrissian

Lando Calrissian

Lando Calrissian

Nikdo neumí hrát karty jako tenhle gentleman. Lando je milovníkem žen, ty mu však jeho pozornost neoplácí zrovna štědře. Lando je nepředvídatelný, jeho názory nikdy nevydrží dlouho.

Sezóny 3
1980 - 2018

Těžební zařízení

Lando se jednoho dne zapletl s povstalci na Lothalu. V kartách vyhrál jejich droida a vrátit jim ho chtěl jenom za protislužbu. V této době již Lando neměl Falcona, tak ho povstalci měli zavézt za obchodníkem a poté zpátky. Oním obchodníkem byl Azmorigan, který s Landem směnil těžební zařízení za jejich pilotku Heru. Lando však Heře prozradil jak uniknout a tak vyčkali než se k nim vrátí. Z onoho zařízení se vyklubalo nafukovací prase s citlivým čichem na cenné materiály. S Azmoriganem se poté setkali na Landově farmě. Azmorigan se nechtěl nechat podvést, ale tým povstalců jej zahnal pryč. Lando jim poté vrátil jejich droida, který s sebou ještě odvezl palivo.

Správcem na Bespinu

O několik let později se Lando stal hlavou Oblačného města na Bespinu. Po bitvě na Hoth mezi Impériem a povstalci jej kontaktoval jeho dávný přítel Han. Spolu se svou posádkou se potřeboval ukrýt. Lando Hanovi i jeho přátelům poskytl vše, co potřebovali. Naneštěstí jej dříve kontaktovalo Impérium, a tak musel svého přítele zradit. Han byl zmražen do karbonitu a zbytek měl být uvězněn. Lando se chopil nové příležitosti, skupinku osvobodil a pomohl jí uniknout. Calrissian se přidává k povstání a spolu se Žvejkem se vydává najít Hana.


Hrdina povstání

Lando vypátral, že Han je v paláci Jabby Hutta. V převleku za jednoho z jeho mužů se k němu infiltroval a čekal na další krok. Luke k Jabbovi první vyslal svoje droidy a poté Leiu se Žvejkem. Když ani jeden plán nevyšel, přišel osobně a spadl do pasti. Lando byl jedním z dozorců Lukovy popravy. Po signálu zaútočil a postavil se Jabbovým poskokům. Lando však omylem vypadl ze člunu a byl pomalu stahován do sarlacca. Han jej naštěstí vytáhl a spolu s ostatními unikli.

Po této zdárné misi měl Lando velet leteckému útoku na druhou Hvězdu smrti. Han mu půjčil svého Falcona, se kterým se těžce loučil. Lando se o pilotování Falcona podělil s Nienem Nunbem. Spolu se jim pak podařilo odolat přesile a Hvězdu smrti zničit. Jako všichni hrdinové, tak i Lando se zúčastnil oslav na Endoru.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DarthRevan

Billy za 100, Glover za 60 :).

webmaster
28.6.2018 | 23:36:05
Kothy

svindlir

28.6.2018 | 19:13:02
Kutil44

Hello… what have we here? ;)

28.6.2018 | 17:09:13
Pavel 1963

Perfektně napsaná i zahraná postava :-) Nic není černobílé :-)

27.5.2018 | 20:41:12
fanta2pomeranc

Frajer!

4.12.2017 | 14:14:13
VampKošilka

Boží týpek.

1.4.2016 | 11:43:54

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců