Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 68×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Lando Calrissian

Lando Calrissian

Nikdo neumí hrát karty jako tenhle gentleman. Lando je milovníkem žen, ty mu však jeho pozornost neoplácí zrovna štědře. Lando je nepředvídatelný, jeho názory nikdy nevydrží dlouho.

Sezóny 4
1980 - 2019

Těžební zařízení

Lando se jednoho dne zapletl s povstalci na Lothalu. V kartách vyhrál jejich droida a vrátit jim ho chtěl jenom za protislužbu. V této době již Lando neměl Falcona, tak ho povstalci měli zavézt za obchodníkem a poté zpátky. Oním obchodníkem byl Azmorigan, který s Landem směnil těžební zařízení za jejich pilotku Heru. Lando však Heře prozradil jak uniknout a tak vyčkali než se k nim vrátí. Z onoho zařízení se vyklubalo nafukovací prase s citlivým čichem na cenné materiály. S Azmoriganem se poté setkali na Landově farmě. Azmorigan se nechtěl nechat podvést, ale tým povstalců jej zahnal pryč. Lando jim poté vrátil jejich droida, který s sebou ještě odvezl palivo.

Správcem na Bespinu

O několik let později se Lando stal hlavou Oblačného města na Bespinu. Po bitvě na Hoth mezi Impériem a povstalci jej kontaktoval jeho dávný přítel Han. Spolu se svou posádkou se potřeboval ukrýt. Lando Hanovi i jeho přátelům poskytl vše, co potřebovali. Naneštěstí jej dříve kontaktovalo Impérium, a tak musel svého přítele zradit. Han byl zmražen do karbonitu a zbytek měl být uvězněn. Lando se chopil nové příležitosti, skupinku osvobodil a pomohl jí uniknout. Calrissian se přidává k povstání a spolu se Žvejkem se vydává najít Hana.

Hrdina povstání

Lando vypátral, že Han je v paláci Jabby Hutta. V převleku za jednoho z jeho mužů se k němu infiltroval a čekal na další krok. Luke k Jabbovi první vyslal svoje droidy a poté Leiu se Žvejkem. Když ani jeden plán nevyšel, přišel osobně a spadl do pasti. Lando byl jedním z dozorců Lukovy popravy. Po signálu zaútočil a postavil se Jabbovým poskokům. Lando však omylem vypadl ze člunu a byl pomalu stahován do sarlacca. Han jej naštěstí vytáhl a spolu s ostatními unikli.

Po této zdárné misi měl Lando velet leteckému útoku na druhou Hvězdu smrti. Han mu půjčil svého Falcona, se kterým se těžce loučil. Lando se o pilotování Falcona podělil s Nienem Nunbem. Spolu se jim pak podařilo odolat přesile a Hvězdu smrti zničit. Jako všichni hrdinové, tak i Lando se zúčastnil oslav na Endoru.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DarthRevan

Billy za 100, Glover za 60 :).

webmaster
28.6.2018 | 23:36:05
Kothy

svindlir

28.6.2018 | 19:13:02
Kutil44

Hello… what have we here? ;)

28.6.2018 | 17:09:13
Pavel 1963

Perfektně napsaná i zahraná postava :-) Nic není černobílé :-)

27.5.2018 | 20:41:12
fanta2pomeranc

Frajer!

4.12.2017 | 14:14:13
VampKošilka

Boží týpek.

1.4.2016 | 11:43:54

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Co se aktuálně děje

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Dostat Star Wars film do kin začíná být tou nejnáročnější disciplínou. Většinou to ovšem ztroskotá již na scénáři, vizi a následném vyhazovu tvůrců. Tentokrát tomu zase nebylo jinak, ale na palubě máme nového týpka, který s pistolí u hlavy bude připravovat další verzi příběhu.

Zajímavosti

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama