Star Wars (Hvězdné války) Lando Calrissian

Lando Calrissian

Lando Calrissian

Nikdo neumí hrát karty jako tenhle gentleman. Lando je milovníkem žen, ty mu však jeho pozornost neoplácí zrovna štědře. Lando je nepředvídatelný, jeho názory nikdy nevydrží dlouho.

Sezóny 4
1980 - 2019

Těžební zařízení

Lando se jednoho dne zapletl s povstalci na Lothalu. V kartách vyhrál jejich droida a vrátit jim ho chtěl jenom za protislužbu. V této době již Lando neměl Falcona, tak ho povstalci měli zavézt za obchodníkem a poté zpátky. Oním obchodníkem byl Azmorigan, který s Landem směnil těžební zařízení za jejich pilotku Heru. Lando však Heře prozradil jak uniknout a tak vyčkali než se k nim vrátí. Z onoho zařízení se vyklubalo nafukovací prase s citlivým čichem na cenné materiály. S Azmoriganem se poté setkali na Landově farmě. Azmorigan se nechtěl nechat podvést, ale tým povstalců jej zahnal pryč. Lando jim poté vrátil jejich droida, který s sebou ještě odvezl palivo.

Správcem na Bespinu

O několik let později se Lando stal hlavou Oblačného města na Bespinu. Po bitvě na Hoth mezi Impériem a povstalci jej kontaktoval jeho dávný přítel Han. Spolu se svou posádkou se potřeboval ukrýt. Lando Hanovi i jeho přátelům poskytl vše, co potřebovali. Naneštěstí jej dříve kontaktovalo Impérium, a tak musel svého přítele zradit. Han byl zmražen do karbonitu a zbytek měl být uvězněn. Lando se chopil nové příležitosti, skupinku osvobodil a pomohl jí uniknout. Calrissian se přidává k povstání a spolu se Žvejkem se vydává najít Hana.


Hrdina povstání

Lando vypátral, že Han je v paláci Jabby Hutta. V převleku za jednoho z jeho mužů se k němu infiltroval a čekal na další krok. Luke k Jabbovi první vyslal svoje droidy a poté Leiu se Žvejkem. Když ani jeden plán nevyšel, přišel osobně a spadl do pasti. Lando byl jedním z dozorců Lukovy popravy. Po signálu zaútočil a postavil se Jabbovým poskokům. Lando však omylem vypadl ze člunu a byl pomalu stahován do sarlacca. Han jej naštěstí vytáhl a spolu s ostatními unikli.

Po této zdárné misi měl Lando velet leteckému útoku na druhou Hvězdu smrti. Han mu půjčil svého Falcona, se kterým se těžce loučil. Lando se o pilotování Falcona podělil s Nienem Nunbem. Spolu se jim pak podařilo odolat přesile a Hvězdu smrti zničit. Jako všichni hrdinové, tak i Lando se zúčastnil oslav na Endoru.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DarthRevan

Billy za 100, Glover za 60 :).

webmaster
28.6.2018 | 23:36:05
Kothy

svindlir

28.6.2018 | 19:13:02
Kutil44

Hello… what have we here? ;)

28.6.2018 | 17:09:13
Pavel 1963

Perfektně napsaná i zahraná postava :-) Nic není černobílé :-)

27.5.2018 | 20:41:12
fanta2pomeranc

Frajer!

4.12.2017 | 14:14:13
VampKošilka

Boží týpek.

1.4.2016 | 11:43:54

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců