Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Mon Mothma

Mon Mothma

Významná senátorka z Chandrily a vůdkyně povstání za vlády Impéria. Po jeho pádu se stala první kancléřkou Nové Republiky.

Sezóny 2
1983 - 2016

Klonové války

Mon Mothma se narodila do politické rodiny a byla nejmladší senátorkou, která kdy stanula v galaktickém senátu. Brzy se také stala členkou kancléřova výboru, skupiny senátorů, které si kancléř zval, když potřeboval pomoci. Za klonových válek byla blízkou přítelkyni Padmé Amidaly a Baila Organy, kteří byli taktéž členy výboru.

Mnohokrát se prosadila při hlasování důležitých zákonů a účastnila se také několika mírových jednání se separatisty. Spolu se svými přáteli se snažila udržet v Republice demokracii. Po rozkazu 66 a přerodu Republiky v Impérium začala Mon Mothma spolu s Bailem Organou zakládat povstání, jenž mělo vrátit mír a demokracii.

Povstání

S mladou Leiou se znala již od jejího dětství a byla její politickou vychovatelkou. Během několika let se mnoho povstaleckých buněk sjednotilo do povstání vedeného Mothmou a Organou. Jednoho dne pak vyslali skupinu vedenou Jyn Erso, která měla zajistit plány nové ničivé zbraně, na které Impérium pracovalo.Povstalci plány nakonec opravdu získali a vesmírná stanice zvaná Hvězda smrti byla zničena mladým hrdinou Lukem Skywalkerem.

Tři roky po zničení této stanice vybudovalo Impérium novou a skupina Bothanů informovala povstalecké vedení. Před slavnou bitvou o Endor přednesla Mothma plán, který nakonec vyšel. Těsně před bitvou se budoucí kancléřka stáhla do ústraní a vedení války přenechala zkušenějšímu admirálu Ackbarovi. Impérium bylo nakonec poraženo.

Nová Republika

Dvacet dní po bitvě o Endor se povstalci vydali na Naboo, kde chtěli získat podporu pro vybudování Nové Republiky. Vybudování proběhlo hladce a novým domovským světem Republiky se stala Chandrila. Mothma jakožto senátorka z této planety byla zvolena do vedení galaktického senátu. Rok po bitvě o Endor vypukla bitva o Jakku, která definitivně ukončila válku s Impériem. Byla podepsána mírová dohoda a fanatičtí imperialisté se stáhli do vnějšího okraje, kde začali budovat První řád.

Domovské světy Nové Republiky se průběhem času měnily. Za vlády Lanevera Villechama sídlila Republika v systému Hosnian, který byl nakonec zničen základnou Hvězdovrah. Život první kancléřky Nové Republiky je nám v tomto období zatím neznámý.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama