Star Wars (Hvězdné války) Quarsh Panaka

Quarsh Panaka

Quarsh Panaka

Byl osobním strážcem královny Amidaly z Naboo. Jakmile tento post opustila, byla pod jeho ochranou královna Jamillia. Jeho synovec Gregar Typho pak bránil Amidalu, když byla senátorkou.

Sezóny 1
1999 - 1999

Invaze na Naboo

Během invaze na Naboo sloužil Panaka jako velitel osobní stráže královny Amidaly z Naboo. Královnu doprovázel na každém jejím kroku a když byli osvobozeni rytíři Jedi, letěl s ní na Tatooine. Zatímco se královna vydala v přestrojení spolu s rytíři do města, Panaka dohlížel na loď, která nemohla bez nových součástek odletěl. Poté co Anakin vyhrál závod a loď byla opravena, vypravil se Panaka spolu s ostatními na Coruscant.

Když se Amidale nepodařilo přesvědčit senát ohledně invaze a byl zvolen nový kancléř, vyrazili na Naboo, aby si to vyřešili sami. Královna ujednala mír s Gungany a naplánovali útok. Zatímco obojživelní obyvatelé Naboo zaměstnávali droidy, vypravil se Panaka spolu s Padmé do paláce. Uvnitř paláce se jim nakonec podařilo zajmout Gunraye a invaze byla ukončena. Panaka se poté účastnil Qui-Gonova pohřbu a také oslav týkajících se vítězství Naboo.


Padmé nakonec opustila královský dvůr a stala se senátorkou. Panaka ji ale nenásledoval a stal se strážcem nové královny. Členem Amidaliny stráže se ale stal Gregar Typho, Panakův synovec.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců