Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Quarsh Panaka

Quarsh Panaka

Byl osobním strážcem královny Amidaly z Naboo. Jakmile tento post opustila, byla pod jeho ochranou královna Jamillia. Jeho synovec Gregar Typho pak bránil Amidalu, když byla senátorkou.

Sezóny 1
1999 - 1999

Invaze na Naboo

Během invaze na Naboo sloužil Panaka jako velitel osobní stráže královny Amidaly z Naboo. Královnu doprovázel na každém jejím kroku a když byli osvobozeni rytíři Jedi, letěl s ní na Tatooine. Zatímco se královna vydala v přestrojení spolu s rytíři do města, Panaka dohlížel na loď, která nemohla bez nových součástek odletěl. Poté co Anakin vyhrál závod a loď byla opravena, vypravil se Panaka spolu s ostatními na Coruscant.

Když se Amidale nepodařilo přesvědčit senát ohledně invaze a byl zvolen nový kancléř, vyrazili na Naboo, aby si to vyřešili sami. Královna ujednala mír s Gungany a naplánovali útok. Zatímco obojživelní obyvatelé Naboo zaměstnávali droidy, vypravil se Panaka spolu s Padmé do paláce. Uvnitř paláce se jim nakonec podařilo zajmout Gunraye a invaze byla ukončena. Panaka se poté účastnil Qui-Gonova pohřbu a také oslav týkajících se vítězství Naboo.

Padmé nakonec opustila královský dvůr a stala se senátorkou. Panaka ji ale nenásledoval a stal se strážcem nové královny. Členem Amidaliny stráže se ale stal Gregar Typho, Panakův synovec.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama