Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 68×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

R2-D2

R2-D2

Nebýt tohoto pípajícího droida, tak by galaxie vypadala úplně jinak. Nikdy mu nevymazali paměť, co ale nebylo na škodu. R2 byl vždycky věrný svým vlastníkům, hlavně pak Anakinovi, dokud se z něj nestal Darth Vader. Spolu s C-3PO jsou nerozlučnou dvojkou, která se občas až nesnese.

Sezóny 10
1977 - 2019

Hrdinný droid z Naboo

Během útěku z planety Naboo byla loď královny Amidaly zasažena. R2 byl spolu s několika dalšími droidy vyslán na její opravu. Jediný R2 to dokázal. Za odměnu dostal úplný servis. Loď přistála na Tatooine. R2 se zde poprvé setkává s C-3PO a ihned si z něj střílí. R2 se pak osvědčil ještě jednou. Před soubojem mezi Obi-Wanem a Maulem se malý Anakin schoval do stíhačky. R2 se ukryl s ním. Stíhačka vyletěla do vesmíru směrem k řídící lodi droidů. Anakin s R2 ji zničili a pomohli tak vyhrát bitvu a osvobodit Naboo.

Věrný služebník během války

R2 byl u toho, když byl na senátorku Amidalu spáchán pokus o atentát. Poté byl vyslán spolu s Anakinem a Padmé na Naboo, kde se měli ukrýt. Zde ale nezůstali dlouho, Anakin měl sen o své matce. Přistávají na Tatooine. R2 opět navazuje kontakt s 3PO, který odlétá s nimi. Cesta pokračuje na Geonosis. R2 zachraňuje Padmé před rozpuštěním ve fabrice. Následně opravuje 3PO, který si prohodil hlavu s bitevním droidem.

Když začaly klonové války, stál R2 po Anakinově boku. To že mu nikdy nevymazali paměť se jim párkrát i vymstilo. Jednou se jej zmocnil Grievous nebo také Cad Bane. Nejdůležitější mise čekala R2 spolu s dalšími droidy. Misi vedl „mapař“ Meebur Gascon. Ten byl díky své malé výšce vhodný k tomu, aby se ukryl uvnitř jednoho z droidů. Cílem tohoto týmu bylo získat šifrovací modul separatistů. Mise se ale zvrtla a jejich loď havarovala v nekonečné pustině.

Tým ale nachází malé město. R2 a zbytek skupiny potkávají Gregora. Jedná se o člena klonového komanda, kterému vypadla paměť. Gregor jim ale pomohl. R2 se svým týmem přistávají na křižníku plném rhydonia, extrémně výbušné látky. R2 loď odpálí, protože míří na tajnou základnu republiky, kde se koná strategická konference. R2 je sice těžce poškozen, ale Anakin jej nechá opravit.

Od republiky k povstání

Nebyl by to R2, kdyby nevyrazil s Anakinem zachránit kancléře. Zachránil Anakina před řezadroidy a pomohl jim s ovládáním výtahu. Poté co Anakin přešel k temné straně, R2 jej doprovázel na Mustafar. Jakmile dorazila Padmé a Anakin ji přizabil, R2 s 3PO ji schovali na loď. R2 a C-3PO vstoupili do služby k senátoru Organovi, adoptivnímu otci Leiy.

O několik let později byli oba droidi vysláni na tajnou misi. Měli najít povstaleckou buňku na Lothalu. Veškeré informace poté předali senátoru Organovi. Organa s povstalci navázal kontakt a oni přešli od záškodnictví k velkým bitvám proti impériu.

Proti impériu

Loď, na které převáželi plány Hvězdy smrti byla napadena. Princezna Leia ukryla plány do R2. R2 se spolu s 3PO se ukryl v záchranném modulu. Modul přistál na Tatooine a po malé hádce se droidi rozešli. Setkávají se až písečném transportéru jawů. Jawové je prodávají panu Larsovi, který je náhodou strýcem Luka. R2 ale prchá a Luke se jej vydává zachránit.

Jsou napadeni tuskeny a zachráněni Obi-Wanem. R2 předává Obi-Wanovi zprávu o Leiy. Spolu s ním se vydávají na Alderaan. Alderaan byl ale zničen Hvězdou smrti. Na ní je náhodou zavřena i princezna, kterou zachrání. R2 poté letí spolu s Lukem zničit Hvězdu smrti a to se jim i povede.

R2 byl také po boku Luka, ktdyž letěl navštívit mistra Yodu na Dagobah. R2 uvízl v bažině, ale nakonec se dostal ven. Z Dagobahu byl ale po celou dobu nervózní. S Lukem pak pokračovali na Bespin zachránit jejich přátele. Luke vyrazil bojovat s Vaderem a R2 šel za ostatními.

Užitečný byl samozřejmě při záchraně Hana Sola. S 3PO šli prvně vyjednávat, to jim ale nevyšlo. Luke si k němu schoval světelný meč. R2 mu jej vydal v pravou chvíli. R2 byl následně přidělen k misi na Endoru. Zde se skamarádil s ewoky. Když byli jeho přátelé zajati, R2 odvedl pozornost a ewokové zaútočili. Byl také přítomen při oslavě pádu impéria.

Mimo provoz

Impérium padlo a R2 zůstal po Lukově boku. Viděl vzestup i pád nové akademie Jedi a nakonec se stal klíčem k nalezení dlouho zmizelého Luka Skywalkera. Luke zmizel do exilu a do R2 ukryl část mapy k jeho nalezení. Droid byl následně vypnut a po několik let na něj usedal prach na základně Odporu. Poté co se objevil BB-8 s druhým kouskem mapy, R2 se zapnul. Spolu s Rey a Žvejkalem poté odletěli nalézt jeho dlouho ztraceného pána.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
QWF

Roztomilý :D <3

20.12.2015 | 22:07:41

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Co se aktuálně děje

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Dostat Star Wars film do kin začíná být tou nejnáročnější disciplínou. Většinou to ovšem ztroskotá již na scénáři, vizi a následném vyhazovu tvůrců. Tentokrát tomu zase nebylo jinak, ale na palubě máme nového týpka, který s pistolí u hlavy bude připravovat další verzi příběhu.

Zajímavosti

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama