Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Wedge Antilles

Wedge Antilles

Je jedním z nejlepších pilotů mezi povstalci. Účastnil se náletu na obě Hvězdy smrti.

Sezóny 4
1977 - 2019

Na Imperiální akademii

Wedge se narodil na planetě Corellia, kde z něj vyrostl pilot a mechanik. Nakonec začal studovat na imperiální akademii Skytrike, kde se cvičili piloti stíhaček TIE. Impérium ale ublížilo jeho blízkým a tak se Wedge rozhodl přidat k Povstání. Naverboval jej jeden z informátorů známých jako Fulcrum a spolu s dalším budoucím pilotem Povstání Hobbiem unikl za pomoci Mandalorianské válečnice Sabine Wren.

První Hvězda smrti

Wedge byl během prvního útoku na Hvězdu smrti znám jako Rudý Dvě. Zprvu nevěřil, že je povstání schopno tuto hvězdnou stanici zastavit, ale díky Lukovi to nevzdával. Za útoku zachránil Lukovi život, když sestřelil jednu ze stíhaček TIE. Následně se musel stáhnout, jelikož byl jeho X-Wing poškozen. Byl jedním ze tří pilotů, kteří tento útok přežili.

Hoth

Jelikož Impérium vědělo, že povstalci mají základnu na Yavinu 4, museli se přesunout někam jinak. Tři roky uplynuly a povstalci se ukrývali na mrazivé planetě Hoth. Wedge zde pilotoval T-47, známý také jako snowspeeder. Impérium nakonec nalezlo povstalce i na této mrazivé planetě a vyslali tam svojí armádu. Hlavní zbraní Impéria zde byly kráčející kolosy AT-AT. Wedge vyrazil s Lukem a jeho eskadrou do boje a kráčedla ničili pomocí lan.

Druhá Hvězda smrti

Od bitvy na Hothu uplynulo šest měsíců. Impérium mezitím stihlo téměř dokončit novou vesmírnou stanici. Zatímco Han Solo vyrazil zničit generátor štítu, Wedge byl jedním z pilotů, kteří zaměstnávali Impérium ve vesmíru. Spolu s Landem, který pilotoval Falcona, vletěl dovnitř a vystřelil do reaktoru. Obě lodi stihly před výbuchem odletět. Wedge se poté účastnil oslav na Endoru.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama