Stumptown Seriál se bude zabývat i tématy jako PTSD, bisexualita a domorodá kultura

Seriál se bude zabývat i tématy jako PTSD, bisexualita a domorodá kultura

Seriál se bude zabývat i tématy jako PTSD, bisexualita a domorodá kultura

Seriál Stumptown je už téměř za rohem. Dex je soukromým očkem, ale má velmi komplikovaný život. O tom bude i celý seriál, který se ale mimo jiné podívá i na to, jak lidé trpí posttraumatickým stresem z války, dále na sexuální orientaci a na kulturu původních obyvatel.

6 0
24.9.2019

O postavě Dex už několik informací známe, ale nyní přichází i informace, že bude trpět posttraumatickým stresem z války v Afghánistánu. Producenti seriálu upozorňují na to, že není časté vidět v televizi, že by se příběh zabýval životem žen s PTSD, což tenhle seriál rozhodně bude.

Dále bylo prozrazeno, že Dex bude sexuálně fluidní, tudíž ji přitahují jak muži, tak i ženy. Dle slov její představitelky Cobie Smulders se Dex snaží zotavit z PTSD pomocí sexu. Taky vtipkuje o tom, že si myslí, že Dex není schopná pořádného vztahu a jde jí spíš o to, kdo je zrovna po ruce.


(Dex bude muset překonávat své traumata z války.)

Seriál se také bude zabývat tématem domorodé kultury. Herečka Tantoo Cardinal v seriálu ztvárňuje jednu z hlavních postav Sue Lynn Blackbirdovou, jejíž kořeny sahají k původním obyvatelům Ameriky. Zřídka je v televizi k vidění nějaké vyobrazení původních obyvatel. Natož aby taková postava byla jednou z hlavních. Tantoo přiznává, že když jí byla role nabídnuta, tak ihned naskočila na letadlo, aniž by se vůbec podívala, o čem komiksová série je.

(Tantoo bude reprezentovat domorodé obyvatelstvo)

Zdroj: Deadline, Foto: ABC

Jste rádi, že se seriál bude zabývat i takovými tématy, které nejsou v televizi časté?

Diskuze /4

choudys

Samo ať si rýpnou do „přistěhovalců“, doufám že to nebude propaganda usa army.

Jináč se těším :)

25.9.2019 | 10:26:24
percival2

Díky za varování.

25.9.2019 | 11:05:39
Geek

U někoho možná zvítězi předsudky, u jiných snad ne. Každopádně na první pohled samá módní neoliberální témata, leč US army už do narativu nezapadá. Přeci jenom z amerických vojenských dobrodružství se celkem snadno může člověk vrátit s kdejakým svinstvem. Původně jsem neměl v plánu se dívat, teď si ještě počkám.

25.9.2019 | 18:39:33
Lex Luthor

Seriál se zabývá i tématy, které nejsou v televizi časté kde jen jsem tohle už slyšel. Ach ano řeší se to snad v každém druhém seriálu, který se vysílá a všude tvrdí, že se to řeší jen u nich. Takže nic nového.

25.9.2019 | 20:40:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E06: Dex, Drugs and Rock & Roll

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @domas77
Korekce a úpravy: @tominotomino

Po zhlédnutí neváhejte epizodu ohodnotit v jejím profilu.

Prosíme, nenahrávejte naše titulky na jiné weby bez našeho souhlasu. Děkujeme.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nepřehlédněte

První série si jede pro dalších pět epizod

První série si jede pro dalších pět epizod

Stanice ABC objednala pět dodatečných dílů pro Stumptown, čímž se první série dostane na minimálně osmnáct epizod. V úvahu přichází i doobjednání pár dalších dílů, ale to prozatím není zcela jisté. Stejnou objednávku získal i The Rookie a novinka Mixed-ish si vybojovala devět dodatečných epizod.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás