Swamp Thing (Bažináč)
87/100 - 56×

Swamp Thing(Bažináč)

Pod produkčním dohledem Jamese Wana se na novou stanici DC Universe podívá i jeden z členů širšího kádru Justice League Dark. Nový Bažináč má jasný úkol: Dát zapomenout na hrozivé filmové inkarnace z osmdesátých let.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | DC Universe | 60 minut
žánr
Hororový, Komiksový, Sci-fi
hrají
Derek Mears (Bažináč), Crystal Reed (Abby Arcane), Kevin Durand (Jason Woodrue), Ian Ziering (Daniel Cassidy), Jeryl Prescott (Madame Xanadu), Jennifer Beals (Lucilia Cable), Andy Bean (Alec Holland), Maria Sten (Liz Tremayne), Henderson Wade (Matt Cable), Will Patton (Avery Sunderland), Virginia Madsen (Maria Sunderland)

Madame Xanadu

Madame Xanadu

Slepá věštkyně s jasnovideckými schopnostmi.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Celé jméno: Nimue Inwudu
Alias: Madame Xanadu
Výška: 1,7 m
Váha: 57 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: David Michelinie a Val Mayerik
Představitelka: Jeryl Prescott
Poprvé se objevila v: Doorway to Nightmare #1 (duben 1978)

O Xanadu

I ve světě DC vystupuje několik mocných vědem, jež dokáží odhalit budoucnost. Nejznámější z nich je Madame Xanadu, jež se objevila v desítkách sérií a obšťastňuje nás již od roku 1978.

Komiksy

Madame Xanadu debutovala v sériích DC Vertigo a její origin odhalil, že se jedná o nesmírně starou bytost, postavu z artušovských legend. Xanadino pravé jméno zní Nimue Inwudu a jejími sestrami byly, nebo vlastně stále jsou, Morgaine Le Fay a Vivienne Nimue. Zatímco první je známá jako největší anglická čarodějka, tak Vivienne Nimue darovala Artušovi jeho proslulý meč. Xanadu později zradila čaroděje Merlina a propadla se časem až do moderních dob. Celou dobu se potkávala s hrdinou Phantom Strangerem a během několika epoch působila na Kublajchánově dvoře či během francouzské revoluce radila Marii Antoinette. ve čtyřicátých letech strávila několik vášnivých nocí s Johnem Zatarou, což vyústilo v narození Zatanny. Když se konečně dostala do naší doby, spojila síly s Johnem Constantinem a celým týmem Justice League Dark. V této roli zachránila život Spectrovi a čaroději Shazamovi pomohla obnovit Skálu věčnosti. Dodnes je právoplatnou členkou JLD.

Madame X patří mezi nejslavnější bojovnice světa DC Comics. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

S hlasem Cree Summer se mocná Madame Xanadu objevila v jedné epizodě seriálu Young Justice, kde spolupracovala s Doctorem Fatem.

Madame X v seriálu Young Justice. Foto: DC Universe

Swamp Thing

Jeryl Prescott jako Madame Xanadu. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hmyzovrah

tak to byla katastrofa..

5.8.2019 | 12:47:29

Za Bažináčem jedině přes HBO GO

Celá první a zároveň i poslední série seriálu Swamp Thing se objevila na HBO GO. Ve videotéce streamovací služby si můžete zahraniční titul pustit s českým dabingem, nebo v originálním znění, pokud dáváte přednost českým titulkům.

Trailer k Bažináčovi

Thumbnail Play icon

Reklama

S lupou do bažin

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Premiéra nového seriálu DC Universe se kvapem blíží a už 31. května se konečně vypravíme do temných bažin, kde svět sežere vaši ženu, vaše přátele, i vše, co z vás dělá člověka. Podívejme se tedy na filmy, seriály a videohry, ve kterých se Bažináč ukázal dříve.

Kvíz

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Swamp Thing bude mít za necelé tři týdny premiéru, a proto jsme si pro vás připravili menší kvíz, ve kterém si můžete ověřit své znalosti o slavném zelenáči. V komentářích se nezapomeňte pochlubit svým výsledkem.

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama