Swamp Thing (Bažináč) Madame Xanadu

Madame Xanadu

Madame Xanadu

Slepá věštkyně s jasnovideckými schopnostmi.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Celé jméno: Nimue Inwudu
Alias: Madame Xanadu
Výška: 1,7 m
Váha: 57 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: David Michelinie a Val Mayerik
Představitelka: Jeryl Prescott
Poprvé se objevila v: Doorway to Nightmare #1 (duben 1978)

O Xanadu

I ve světě DC vystupuje několik mocných vědem, jež dokáží odhalit budoucnost. Nejznámější z nich je Madame Xanadu, jež se objevila v desítkách sérií a obšťastňuje nás již od roku 1978.


Komiksy

Madame Xanadu debutovala v sériích DC Vertigo a její origin odhalil, že se jedná o nesmírně starou bytost, postavu z artušovských legend. Xanadino pravé jméno zní Nimue Inwudu a jejími sestrami byly, nebo vlastně stále jsou, Morgaine Le Fay a Vivienne Nimue. Zatímco první je známá jako největší anglická čarodějka, tak Vivienne Nimue darovala Artušovi jeho proslulý meč. Xanadu později zradila čaroděje Merlina a propadla se časem až do moderních dob. Celou dobu se potkávala s hrdinou Phantom Strangerem a během několika epoch působila na Kublajchánově dvoře či během francouzské revoluce radila Marii Antoinette. ve čtyřicátých letech strávila několik vášnivých nocí s Johnem Zatarou, což vyústilo v narození Zatanny. Když se konečně dostala do naší doby, spojila síly s Johnem Constantinem a celým týmem Justice League Dark. V této roli zachránila život Spectrovi a čaroději Shazamovi pomohla obnovit Skálu věčnosti. Dodnes je právoplatnou členkou JLD.

Madame X patří mezi nejslavnější bojovnice světa DC Comics. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

S hlasem Cree Summer se mocná Madame Xanadu objevila v jedné epizodě seriálu Young Justice, kde spolupracovala s Doctorem Fatem.

Madame X v seriálu Young Justice. Foto: DC Universe

Swamp Thing

Jeryl Prescott jako Madame Xanadu. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hmyzovrah

tak to byla katastrofa..

5.8.2019 | 12:47:29

Za Bažináčem jedině přes HBO GO

Celá první a zároveň i poslední série seriálu Swamp Thing se objevila na HBO GO. Ve videotéce streamovací služby si můžete zahraniční titul pustit s českým dabingem, nebo v originálním znění, pokud dáváte přednost českým titulkům.

Trailer k Bažináčovi

Thumbnail Play icon

Reklama

S lupou do bažin

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Premiéra nového seriálu DC Universe se kvapem blíží a už 31. května se konečně vypravíme do temných bažin, kde svět sežere vaši ženu, vaše přátele, i vše, co z vás dělá člověka. Podívejme se tedy na filmy, seriály a videohry, ve kterých se Bažináč ukázal dříve.

Reklama

Kvíz

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Swamp Thing bude mít za necelé tři týdny premiéru, a proto jsme si pro vás připravili menší kvíz, ve kterém si můžete ověřit své znalosti o slavném zelenáči. V komentářích se nezapomeňte pochlubit svým výsledkem.

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás