Swamp Thing Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Premiéra nového seriálu DC Universe se kvapem blíží a už 31. května se konečně vypravíme do temných bažin, kde svět sežere vaši ženu, vaše přátele, i vše, co z vás dělá člověka. Podívejme se tedy na filmy, seriály a videohry, ve kterých se Bažináč ukázal dříve.

10 0
15.4.2019

Filmy

Jakožto oblíbený komiksový hrdina získal i Bažináč v osmdesátých letech vlastní hranou adaptaci, kterou roku 1982 natočil hororový titán Wes Craven, jenž se proslavil filmy Nightmare on Elm Street či Scream. Hlavní role Aleca Hollanda se zhostil Ray Wise a jeho pozdější podoby se herecky ujal kaskadér Dick Durock. Ve filmu byl hlavním padouchem Anton Arcane, kterého ztvárnil Louis Jordan. Roku 1989 se Bažináč na plátna vrátil ve snímku The Return of Swamp Thing, ten však propadl na celé čáře a od plánovaných pokračování se následně upustilo.

Bažináč ve hraných filmech zrovna nezářil. Foto: Swampfilms


Co se týče animovaných filmů, sehrál Bažináč s hlasem Rogera Crosse zásadní roli v nedávné adaptaci Justice League Dark, kde spojil síly s Constantinem či Zatannou a pomáhal Batmanovi a dalším hrdinům s parapsycholo­gickými problémy. Vidět jsme jej pak mohli i v Batman and Harley Quinn, tentokráte s hlasem Joe DiMaggia.

Bažináč se objevil i v komedii Batman and Harley Quinn. Foto: Warner Bros. Animation

Seriály

Poté, co Return of Swamp Thing propadl, přesunul se Bažináč v podání Dicka Durocka do televize a v letech 1990–93 se pravidelně objevoval v seriálu Swamp Thing. Rok po premiéře hraného seriálu vlétl Bažináč i do animovaných vod a po dva roky se s hlasem Lena Carlsona objevoval ve Swamp Thing Animated Series na televizi Fox Kids. Nedávno pak Bažináč, kterého tentokráte namluvil Mark Hamill, exceloval v Justice League Action. Bažináč byl zmíněn i v seriálu Constantine a měl se objevit ve druhé sérii, CW však nakonec celou sérii po jedné řadě utlo.

Bažináč v Hamillově podání. Foto: Warner Bros. Animation

Videohry

S hlasem Chilimbwe Washingtona debutoval Bažináč ve videoherním světě v MMO DC Universe Online. V další multiplayerové akční hře Infinite Crisis si jej střihl Michael Dorn, jenž se nejvíce proslavil v seriálu Star Trek: The Next Generation, a v předloňské řežbě Injustice 2 se Bažináč v podání Freda Tatasciorea objevil jako jeden z důležitých aktérů hlavního příběhu. Populární hrdina se ukázal i ve dvou kostičkových hrách, konkrétně v Lego Batman 3 a Lego DC Super-Villains.

Bažináč ve hře Injustice 2. Foto: NetherRealm

Kterou mimokomiksovou podobu Bažináče máte nejraději vy?

Diskuze /5

Comicser

Nevíte, kde by se dal sehnat ten hraný seriál z devadesátých let? Je to jeden z mála seriálů DC, který není k nalezení nikde.

15.4.2019 | 13:30:31
DC Expert

Hele v lego batmanovi nebyl to byl killer crock.

#3 DarthRevan
19.4.2019 | 9:58:50
webmaster
20.4.2019 | 22:24:59
DiceCze

Constantinův seriál neběžel na CW, ne?

#5 CZEMarkus
25.4.2019 | 6:46:58
CZEMarkus

#4 DiceCze: Bezel na NBC vlastne.

6.6.2019 | 19:31:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E10: Loose Ends

cz100%
DOKONČENO

Překlad pro vás připravovali: @twister78, @MadyDollar, @Ciro7a, @Lucifrid

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O seriálu můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele seriálu Swamp Thing a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Trailer k Bažináčovi

Thumbnail Play icon

Reklama

S lupou do bažin

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Premiéra nového seriálu DC Universe se kvapem blíží a už 31. května se konečně vypravíme do temných bažin, kde svět sežere vaši ženu, vaše přátele, i vše, co z vás dělá člověka. Podívejme se tedy na filmy, seriály a videohry, ve kterých se Bažináč ukázal dříve.

Kvíz

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Swamp Thing bude mít za necelé tři týdny premiéru, a proto jsme si pro vás připravili menší kvíz, ve kterém si můžete ověřit své znalosti o slavném zelenáči. V komentářích se nezapomeňte pochlubit svým výsledkem.

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás