Swamp Thing (Bažináč) Daniel Cassidy

Daniel Cassidy

Daniel Cassidy

Bývalý iluzionista, který se stal mocným zabijákem démonů, samotným Blue Devilem.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Celé jméno: Daniel Patrick Cassidy
Alias: Blue Devil
Výška: 2 m
Váha: 175 kg
Barva očí: žlutá
Barva vlasů: bez vlasů
Autoři postavy: Gary Cohn, Paris Cullins, Dan Mishkin
Představitel: Ian Ziering
Poprvé se objevil v: Fury of Firestorm #24 (červen 1984)

O Blue Devilovi

Bývalý kaskadér a iluzionista, který byl při natáčení filmu The Blue Devil posednut démonem Nebirem, což vyústilo v jeho proměnu v neuvěřitelně mocnou démonickou bytost.


Komiksy

Při svém debutu odhalil Blue Devil svůj pozoruhodný origin. Kaskadér Daniel Cassidy, který se živil i coby iluzionista a mág, natáčel jednou blockbuster The Blue Devil, kde měl rovněž ztvárnit hlavní roli. Při natáčení jej však posedl démon Nebiros, jenž se propojil s kostýmem a Cassidymu propůjčil neobyčejné schopnosti. Krátce poté Dan tohoto démona porazil, schopnosti mu však zůstali.

Blue Devil patří mezi drsnější hrdiny ze stáje DC. Foto: DC Comics

Později se nový superhrdina Blue Devil spojil se slavným týmem Justice League of America a spolu s Kid Devilem zničil několik magických nepřátel včetně samotného Trigona, otce hrdinky Raven. Dalším velkým nepřítelem, kterého musel Blue Devil pokořit, byl démon Neron, který jej vydíral podobně jako ďábel Fausta. V rámci New 52 se ve slavné sérii Forever Evil účastnil úderu superpadouchů proti Crime Syndicate. V DC Rebirth se pak zatím objevil jen v několika cameích, včetně crossoveru Doomsday Clock.

Filmy a seriály

Na filmový debut Dan Cassidy ještě čeká, objevil se však v seriálech Justice League Unlimited a Young Justice. Pouze prostřednictvím plakátů a halucinogenů jsme si jej mohli všimnout také v sériích Arrow, The Flash a Gotham.

Blue Devil v seriálu Justice League Unlimited. Foto: Warner Bros. Animated

Swamp Thing

Ian Ziering jako Daniel Cassidy. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hmyzovrah

Modrej dabel!

5.8.2019 | 12:45:07

Za Bažináčem jedině přes HBO GO

Celá první a zároveň i poslední série seriálu Swamp Thing se objevila na HBO GO. Ve videotéce streamovací služby si můžete zahraniční titul pustit s českým dabingem, nebo v originálním znění, pokud dáváte přednost českým titulkům.

Trailer k Bažináčovi

Thumbnail Play icon

Reklama

S lupou do bažin

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Premiéra nového seriálu DC Universe se kvapem blíží a už 31. května se konečně vypravíme do temných bažin, kde svět sežere vaši ženu, vaše přátele, i vše, co z vás dělá člověka. Podívejme se tedy na filmy, seriály a videohry, ve kterých se Bažináč ukázal dříve.

Reklama

Kvíz

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Swamp Thing bude mít za necelé tři týdny premiéru, a proto jsme si pro vás připravili menší kvíz, ve kterém si můžete ověřit své znalosti o slavném zelenáči. V komentářích se nezapomeňte pochlubit svým výsledkem.

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás