Swamp Thing (Bažináč)
87/100 - 55×

Swamp Thing(Bažináč)

Pod produkčním dohledem Jamese Wana se na novou stanici DC Universe podívá i jeden z členů širšího kádru Justice League Dark. Nový Bažináč má jasný úkol: Dát zapomenout na hrozivé filmové inkarnace z osmdesátých let.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | DC Universe | 60 minut
žánr
Hororový, Komiksový, Sci-fi
hrají
Derek Mears (Bažináč), Crystal Reed (Abby Arcane), Kevin Durand (Jason Woodrue), Ian Ziering (Daniel Cassidy), Jeryl Prescott (Madame Xanadu), Jennifer Beals (Lucilia Cable), Andy Bean (Alec Holland), Maria Sten (Liz Tremayne), Henderson Wade (Matt Cable), Will Patton (Avery Sunderland), Virginia Madsen (Maria Sunderland)

Abby Arcane

Abby Arcane

Alecova přítelkyně a vědkyně, jež je dcerou zlotřilého Gregoriho Arcanea.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Celé jméno: Abigail Arcane
Alias: Abigail Holland, Abigail Cable
Výška: 1,7 m
Váha: 58 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Len Wein a Bernie Wrightson
Představitelka: Crystal Reed
Poprvé se objevila v: Swamp Thing #3 (březen 1973)

O Abby

Jediná žena, která dokázala Bažináče milovat i po jeho proměně v ohyzdné zjevení a nakonec se za něj i provdala. Abby patří mezi nejzajímavější ženské postavy celého DC a to nejen díky své nehynoucí lásce, ale také rozhodnutím na úrovni sebeobětování.

Komiksy

Při debutu ve Weinově komiksu v roce 1973 byla Abby dcerou bohatého páru hrabat Gregriho a Anise a narodile se v bájné rumunské Transylvánii. Postupně se vypracovala ve schopnou zdravotní sestru a po medicínské kariéře toužila i nadále, ovšem otcův bratr zavraždil její matku a získal ji do poloviční péče, díky čemuž se snažil Abby vštípit základy magie.

Abby se proti strýcovým rozhodnutím několikrát postavila, když však její otec zdánlivě zemřel, ztratila naději. Gregori se následně vrátil jako frankensteinovský padouch Patchwork Man, se kterým se Abby střetla během dobrodružství, ve kterém se potkala i s Matthewem Cablem a nestvůrným Bažináčem.

Později Abby odešla s Mattem do Spojených států, kde si jej nakonec vzala. Po nespočtu příhod se Abby setkala s organizací Konkláva, jež způsobila smrt Aleca Hollanda i jeho přerod do Bažináče. Po rozvodu s Mattem se následně provdala za proslulého ochránce bažin, přičemž sňatku požehnal samotný John Constantine.

Abby se svým nevzhledným manželem. Foto: DC Comics/Vertigo

V příbězích New 52 hraje Abigail menší roli a spolu s bratrem William i strýcem Antonem patří mezi vyvolené kořenného bratrstva.

Filmy a seriály

Ve filmu Swamp Thing se postava Abby nevyskytuje, Alice Cable v podání Adrienne Barbeau však funguje jako jakási její náhrada. V druhém hraném snímku The Return of Swamp Thing už si přímo Abby zahrála Heather Locklear.

Heather Locklear si Abby zahrála roku 1989. Foto: Lightyear Entertainment

Co se seriálů týče, Abby se objevila v seriálu z roku 1990 v podání Kari Wuhrer a taktéž v animáku, kde ji hlas propůjčila Tabitha St. Germain.

Swamp Thing

Crystal Reed jako Abby Arcane. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MiqueEala

Ta holka potřebuje psychiatra. Nutně.

4.10.2020 | 18:55:02
Jiri007

Abby je fakt kraska ale asi za to muže i herečka :D, a libi se mi že ve všem hleda porozuměni a dobro.

redaktor
30.10.2019 | 14:17:59
RagnarokCzD

Kompletní seznam kladných vlastností téhle postavy:

  1. hraje ji pěkná ženská.
  2. „jediná“ pěkná ženská.
18.9.2019 | 0:22:02
hmyzovrah

hezka, ale jinak trapka, kterou hraje hrozna herecka.

5.8.2019 | 12:43:38
Michal Ebert

Strašně hezká herečka

8.7.2019 | 23:48:13
FValek

Úžasná a skvěle se to na ni hodí :3

23.6.2019 | 4:49:59
realm

Přijde mi, že tady Crystal vyniká nejen svou krásou více než v Gothamu :)

15.6.2019 | 12:36:39
Kothy

kocka :)

4.6.2019 | 21:20:54
Parzival

Doslova hořím kyber láskou. :D

redaktor
3.6.2019 | 17:55:17
Spiders 01

Kočka

2.6.2019 | 19:47:51

Za Bažináčem jedině přes HBO GO

Celá první a zároveň i poslední série seriálu Swamp Thing se objevila na HBO GO. Ve videotéce streamovací služby si můžete zahraniční titul pustit s českým dabingem, nebo v originálním znění, pokud dáváte přednost českým titulkům.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Trailer k Bažináčovi

Thumbnail Play icon

S lupou do bažin

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Premiéra nového seriálu DC Universe se kvapem blíží a už 31. května se konečně vypravíme do temných bažin, kde svět sežere vaši ženu, vaše přátele, i vše, co z vás dělá člověka. Podívejme se tedy na filmy, seriály a videohry, ve kterých se Bažináč ukázal dříve.

Kvíz

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Swamp Thing bude mít za necelé tři týdny premiéru, a proto jsme si pro vás připravili menší kvíz, ve kterém si můžete ověřit své znalosti o slavném zelenáči. V komentářích se nezapomeňte pochlubit svým výsledkem.

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama