Terminator (Terminátor) T2:3-D

T2:3-D

T2:3-D

Terminator 2:3-D je součástí zábavního parku Universal v Hollywoodu a na Floridě. Jedná se o atrakci, kdy se trojrozměrný film prolíná se skutečnou akcí v kině speciálně vytvořeném právě pro tuto speciální jízdu. Dějově se jedná o malý mezičlánek mezi druhým a třetím dílem.

1996

V zábavním parku Universal mají mnoho aktrakcí založených na jejich nejslavnějších filmech – např. Návrat do budoucnosti, Čelisti, E.T. a mnoho dalších. V podstatě se jedná o to, že projíždíte určitým úsekem, ve kterém najednou na vás bafne animatronický žralok či se před vámi zjeví časem cestující DeLorean. Podpořena autentickými záběry a zvuky z dotyčného filmu.

S podobným nápadem přišli po úspěchu Terminátora 2 tvůrci těchto atrakcí i za Jamesem Cameronem, zda by mohli jeho husarský kousek zařadit do své nabídky. Ale protože je Cameron perfekctionista, vymyslel si, že pro tyto účely natočí zcela nový příběh Terminátora s původním hereckým osazenstvem a vytvoří ultimativní a dosud neviděné trojrozměrné divadlo.

Základem T2:3-D Battle Across Time je kratičký, zhruba jedenáctiminutový snímek, ve kterém se Terminátor (Arnold Schwarzenegger) a John Connor (Edward Furlong) dostanou do apokalyptické budoucnosti roku 2029, aby se zde pokusili zničit samotné sídlo SkyNetu. V patách je jim nejenom starý známý T-1000 (Robert Patrick), ale také celá armáda ostatních strojů, počínaje osvědčenými kostlivci T-800 přes pozemní tanky Centurion až po létající HK (Lovci Zabijáci). V závěru se Terminátor a John dostává až do samotného SkyNetu, kde se utkávají s novým typem terminátora – T 1000 000 (T-MEG) založeném na tekutém principu T-1000, ovšem s mnohem většími rozměry.

Tento film je promítán ve speciálním divadle, kde jsou umístěni tři plátna a pomocí polarizačních brýli získávají diváci v sále dojem, že jsou přímo uprostřed akce. To umocňuje ještě fakt, že před plátnem je umístěné pódium, kam občas „vyběhnou“ z plátna hlavní hrdinové, proletí okolo sedaček a zase se „vrátí“ na plátno. Tyto postavy jsou hrané samozřejmě kaskadéry, nepřepokládejte, že má Arnold denní šichtu v Universal Parku. Do toho občas něco v kině vybouchne či se odněkud vynoří kouř. Prostě zážitek.

Celá tahle sranda přišla podle některých zdrojů na 60 miliónů dolarů, což je na kratičký snímek docela drahá sranda, ale vezmeme-li fakt, že v ceně je zahrnuta i výstavba nového kina včetně pečlivého technického vybavení (v sále je rozmístěno 66 reproduktorů) a natáčení s dvěma kamerami 70 mm také není příliš běžnou záležitostí, dostaneme se zpátky na zem.

Atrakce je dostupná v Universal Parku v Hollywoodu a také na Floridě, kino je stylizováno do podoby sídla společnosti Cyberdyne počínaje velkým logem a uniformami strážníků konče. Úvod atrakce je podán jako představení produktů společnosti Cyberdyne a následně přerušeno Johnem a Sarah. V několika časových skocích poté John a Terminátor společně unikají nepřátelům, aby na konci úspěšně zabránili dalšímu ovlivňování minulosti ze strany Skynetu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama