Terminator (Terminátor) Pátý Terminátor propadl v tržbách

Pátý Terminátor propadl v tržbách

Pátý Terminátor propadl v tržbách

Ačkoliv do propagace pátého Terminátora byl poslední týdny nasypán pořádný balík peněz, televizní spoty vycházely každý den a i Arnold dělal co mohl, na solidní výsledek během premiérového víkendu to nestačilo. Terminátor Genisys se musel sklonit před minulými premiérami Jurassic World a Inside Out a za 3 dny si připsal pouhých 28,7 milionů dolarů.

4 0
6.7.2015

První místo si během svátečního víkendu v USA urval počtvrté za sebou Jurský svět (30,9 miliónu), následovaný pixarovkou V hlavě (30,1), teprve poté následuje Terminátor. Arnolda a spol sice může těšit, že porazil druhou premiéru víkendu, striptýzový festival Magic Mike XXL (11,6 miliónu), přesto zůstaly výsledky daleko za očekáváním. Pro prvních pět dní (v USA šly premiéry výjimečně díky svátku Dne nezávislosti už ve středu) nasbírala pětka celkem** 44,2 miliónů** dolarů, předpovědi odhadovaly zhruba o deset miliónů lepší výsledek.

Arnolda znovu převálcovali dinosauři, kteří už mají na kontě jen v USA přes půlmiliardy a mají zaděláno na rekord. Je to příběh, který Arnold už jednou zažil a to když v roce 1993 měl premiéru jeho nový film Poslední akční hrdina a to jen týden po premiéře Jurského parku. Na plné čáře propadl a pro Arnold to byl po hvězdném Terminátorovi 2 postupný odchod ze slávy.


Špatnou zprávou je, že i v porovnání s ostatními díly si Genisys vede velmi špatně. Pokud pomineme první díl, tak Genisys zaostává nejen za čtvrtým Salvation (premiéra 42,6 miliónu), tak i za trojkou Rise of the Machines (44 miliónu). Dvojka měla sice „slabší start“ (jen 31,7), ale to se bavíme o roce 1991 a celkové tržby se přehouply přes 200 miiónů, což stačilo na titul nejúspěšnějšího filmu roku. Teď bude Arnold rád za stovku a nějakou třetí desítku letošního roku.

Jediné dobré zprávy přicházejí ze světa, podle výsledků boxofficemojo.com si Terminator Genisys vede velmi dobře v Rusku, Jižní Korei, Mexiku, Británii či Francii a dalších zemích, kde nasbíral za premiérový víkend více než 85 miliónů dolarů. Od příštího víkendu půjde i do Německa, Španělska, Itálie či Japonska. A na svojí premiéru také čeká ještě v aktuálně nejzajímavějšími mimoamerickém trhu – Číně.

Diskuze /10

otbblexs

Film je dost slaby, dokonca musim povedat ze Salvation sa mi zda lepsi a to bol urcite doteraz najslabsi diel celej serie. Takze vysledky tomu zodpovedaju.

6.7.2015 | 11:09:17
Beranir

Já uznávám viděl sem zatím jen sestříhanou verzi(tím myslím ten všeprozrazující trailer) ale i tak mi to nesedí, co mi hlavně nesedí je že z mladé Sary je ted ten nej badass a chlap kterej vyrůstal v době terminátorů v post apo světě se mi zdál jako nouma co se k tomu připletl jen náhodou, aspon takovej sem měl pocit, na film určo zajdu ale neřekl bych mi moc změní muj názor

6.7.2015 | 11:24:08
molanmolab

Ohledně těch tržeb nechápu, jak všichni řeší pouze tržby v USA. Když kouknu na boxoficemojo, tak Domestic: $44,156,000 34.1%, Foreign: $85,500,000 65.9%. A to navíc tam není ta čína a spol. Podle mě nelze tvrdit že to je neúspěšný film. Bych ještě s takovým tvrzením počkal.

#9 molanmolab
6.7.2015 | 11:58:41
PecaCZE

Film jsem neviděl, zrovna jen stahuju. Vysvětlí někdo co mělo znamenat post credits ?

6.7.2015 | 13:20:55
Atenecka

Velké zklamání, Emilia Clarke mi vůbec jako Sára nesedí. Příběh také nic moc… Měli obsadit Lenu Headey (pokud už lovili v GoT .-) a příběh nechat napsat někoho, kdo to má v hlavě aspoň trochu v pořádku…

6.7.2015 | 19:59:14
Revoemag

Zítra jdu do kina, tak snad to bude lepší, než jak to vypadá :-D

7.7.2015 | 9:58:54
mastrx

Po fiasku s Jurským Světem(který se mi vůbec nelíbil) nevěřím že tenhle díl uspěje.Tohle určitě vynechám.

7.7.2015 | 10:04:21
Willy_t-1000

Tak a mám to za sebou. Řekl jsem si po skončení filmu s úsměvem a dobrým pocitem. Pocitem, který pro mě znamenal velmi zajímavou cestu do neznáma. Cestu, která se nesnažila kopírovat Cameronovy filmy, ale přijít s něčím, co nás v této filmové sérii pošle dál. Film hodnotím 10/10 protože, Arnold byl naprosto terminátorovský a bez něj by Terminátor nebyl tím, čím vždy byl (první tři filmy). Vždy jsem si přál vidět, jak bude odeslán první terminátor strojem času. V tomto filmu jsem dostal odpověď. Dostal odpověď s možnou alternativou, s něčím, co pokazil maximálně tak propagační materiál, jelikož díky němu jsme v nemocnici přišli o dějový zvrat a jistý stupeň gradace v příběhu. Tempo filmu bylo vystupňované, velmi dobře. Potěšilo mě, že film nebyl jen o výbuších a akci ale také o uvažování, a konstruktivním plánu hlavních hrdinů. Líbil se mi např. Arnoldův improvizovaný boxér, jako zbraň na nového terminátora. Líbil se mi také konec, který splnil můj dětský sen o tom ale víc ani ťuk. Soundtrack byl jedinečný, osobitý, epický a do filmu velmi dobře znivý a líbivý. Vizuální stránka filmu pak parádní. Škoda jen, že jsou tolik prosazované digitální triky. Kostra v ohni by se mi líbila více hydraulická, tj. ve stylu Stana Winstona a nejen ta, nicméně i tak klobouk dolů. Nevím, jestli je vážně plánovaná trilogie, ale pokud tohle bylo Arnoldovo poslední Terminátorovské rozloučení, pak bylo ve velkém stylu, důstojné a velmi emotivní. Film dostává prozatím spíše negativní hodnocení a patrně si na případné pokračování nevydělá, resp. nenaplní očekávání a tudíž i dlouhá léta nepřesvědčí producenty, aby do toho zainventovali. Toto mi je ale celkem jedno, protože, já jsem byl spokojený. Mě osobně takovýto otevřený závěr uspokojuje, škoda jen, že za pár let už zase sáhnou po jiném herekém obsazení. A jedna řečnická otázka závěrem. Pokud se vám film nelíbí, myslíte, že byste vytvořili lepší. To asi těžko, tohle dle mě lépe udělat nešlo. Závěrem jen symbolicky Arnolde děkuji.

#10 Tomi Lee Morpheus
9.7.2015 | 3:50:05
molanmolab

#3 molanmolab: Tak ohledně těch tržeb, jakože „TERMINÁTOR PROPADL V TRŽBÁCH“. Zátím to má Worldwide: $305,066,000, což sice není žádný zázrak, ale rozhodně to není, že by to byl propadák…

27.7.2015 | 18:38:23
Tomi Lee Morpheus

#8 Willy_t-1000: max súhlas, a prečo sa to iným nepáčilo? lebo čakali klasiku, alebo niečo čo sa ani natočiť nedalo, čiže ich pocit ako by ten film mal vyzerať;)

9.10.2016 | 16:01:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama