Terminator (Terminátor) Vyhlášení soutěže o biografii Arnolda Schwarzeneggera

Vyhlášení soutěže o biografii Arnolda Schwarzeneggera

Vyhlášení soutěže o biografii Arnolda Schwarzeneggera

Před týdnem jsme vyhlásili soutěž o biografii Arnolda, nyní vám přinášíme vyhodnocení a seznam všech výherců. Většina z vás odpověděla správně, ale jen tři si budou moci už brzy přečíst knížku. Gratulujeme!

1 0
18.11.2013

Soutěž

Nakladatelství XYZ nám věnovalo do soutěže 3 kousky tohoto životopisu, ptali jsme se na tyto otázky

  • Jak se celým jménem jmenoval Arnoldův otec a co bylo jeho povolání? Správná odpověď – Gustav Schwarzenegger a byl to policista.
  • Kdo byl nejbližším kulturistickém parťákem Arnolda? Tady jsme chtěli slyšet jméno Franco Columbo (s ním trénoval), ale hodně z vás tipovalo psalo i Alberta Buseka (přivedl Arnolda do velké kulturistiky) a nebo Kurta Marnula (přivedl Arnolda do kulturistiky jako takové), nakonec jsme uvažovali za správné i tyto.
  • Za který film Arnold získal Zlatý Glóbus? Tady je to jasné – Zůstaň hladový (Stay Hungry)

Výherci


  • Marian Rohoška, Praha
  • Petra Tušková, Břeclav
  • Věra Studeničová, Semice

Total Recall

Arnold nazval svůj životopis podle stejnojmenného sci-fi z roku 1990 a je to opravdu totální popis jeho vzpomínek. O životopis Arnolda se pokusilo hodně lidí, jeho nejslavnější okamžiky jsou dobře zdokumentované, přesto zatím často chyběl osobní Arnoldův pohled.

Takže i když si myslíte, že jeho kariéru znáte dobře, od prvních stránek vás kniha překvapí novými detaily či osobním komentářem. Hlavně jeho skromné počátky v Rakousku popisuje Arnold bez přikrášlení, dojde na jeho problematický vztah s otcem i bratrem a dlouho probíhá i to, jak to probíhalo v prvních letech poté, co se začal z domova vzdalovat.

Kulturistická kariéra Arnolda má už své nejslavnější okamžiky zmapované velmi podrobně, v tomto směru tedy čekejte hlavně novinky o jeho osobní pohledu na rivaly či kolegy ve světě kulturistiky, Arnold zde hezky popisuje, proč zrovna on se rozhodl tak či tak a proč ho třeba za některé věci neměli ostatní rádi. Už tady se ale projevuje, proč zrovna Arnold uspěl, protože jeho píle a tah na cíl byl od prvních chvil zcela jiný než ostatní. Vždyť svůj první milión si vydělal ještě dávno před tím než začal filmy.

Filmové kariéra je nejvděčnější část knížky, mnoho nových detailů o natáčení jeho filmů se moc nedozvíte. Ale je zajímavé všímat si, jak některým filmům se věnuje opravdu podrobně, čímž vlastně potvrzuje, které si užil (Barbar Conan, Terminátor, Dvojčata) a které vůbec (Špinavá dohoda, Rudá Sonja).

Jeho obrat směrem k politice dává najednou naprosto logiku a je zajímavé, jak potřetí ve svém životě dokázal prakticky od nuly pokořit nějaký obor a stát se v něm špičkou. I když jeho kariéra guvernéra nebyla tak úspěšná, jeho styl zvolení a politické cíle zasluhují nemalý obdiv.

Arnold se v knize nebojí kousnout ani do hořkého jablka, kterým vlastně i knihu končí. Ano, řeč o jeho nemanželském synovi a rozvodu, který následoval po jeho odchodu z úřadu guvernéra.

Přes svůj neradostný konec je knížka mimořádná nejen svým osobním pohledem do Arnoldova života, ale i způsobem jak dokáže vyprávět o motivacích v životě. Kromě detailů z Hollywoodu tak můžete knihu brát zároveň jako způsob jak sami si stanovit cíle a jak jich dosáhnout. A je to rozhodně lepší to číst od Arnolda než od nějakých bezejmenných nul.

Diskuze /2

PecaCZE

Hotovo a děkuji za soutěž. Kdyby jste mě náhodou vybrali a viděli, že jsem jednou něco vyhrál, tak snad to nedáte někomu jinému :-). Díky vám si objednávám další placky od woowoo.cz :-).

10.11.2013 | 22:44:19
vohna

Tak snad… :)

11.11.2013 | 21:02:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama