The Strain Úsvit upírů!

Úsvit upírů!

Úsvit upírů!

Je za námi již osmá epizoda seriálu The Strain, která připomínala kultovní horor od George A. Romera Dawn of the Dead (Úsvit mrtvých), na který možná tvůrci i záměrně odkazují. Pojďme si společně zrekapitulovat, co nového jsme se dozvěděli a čím byla osmá epizoda výjimečná.


2 0
3.9.2014

Dawn of the Dead

Dawn of the Death od George A. Romera je v dnešní době již kultovní záležitostí (a to především díky remaku od Zacka Snydera), a tak není divu, že se tvůrci rozhodli více než odkázat na tento skvělý filmový kousek.

Thumbnail Play icon
(filmová znělka s písní od Johnnyho Cashe – The Man Comes Around)

Dawn of the Death vs. Creatures of the Night

A co má vlastně společného osmá epizoda seriálu The Strain s kultovním snímkem Dawn of the Dead? Prakticky všechno, ale vezměme to od začátku.


Základem je samotný námět – uzavření v obchodním domě a snaha dostat se na bezpečnější místo.

Stejně jako v Úsvitu mrtvých, i v Creatures of the Night se v obchodě sejdou rozliční lidé, jeden z nich se snaží skrývat pokousání, v obou dílech jsou skupiny obklíčeny příšerami, které se v The Strain, jak jsme psali již dříve, více než upírům podobají zombiem.


(fotografie z epizody Creatures of the Night)

Je vůbec nějaký rozdíl mezi Úsvitem zombie a upírů

Kromě jmenovaného – seriál stejně jako film přináší beznaděj. V seriálu se zdá, že je Jim díky operaci Epha zachráněn, krátce před koncem se ale zjistí, že je prolezlý červy skrz na skrz. stejně tak se ve filmu snaží muž porodit dítě své ženy, která byla pokousána. Myslí si, že mu tak na ženu zbude alespoň nějaká vzpomínka, když se ale dítě narodí, je již také proměněné.

U slova proměnit se se na chvíli zastavíme, zde je totiž další shoda The Strain nejen s Úsvitem mrtvých, ale i s ostatními zombie filmy a seriály.

Je tedy nějaký rozdíl mezi epizodou Creatures of the Night a filmem Dawn of the Dead?

V seriálu je rozhodně více racionálních postav, které ale na rozdíl od filmové skupinky nejsou tak dobře organizovaní a je u nich tak větší pravděpodobnost, že budou pokousáni.


(druhá fotografie z osmé epizody)

Co myslíte vy? A co jste říkali na osmou epizodu?

Diskuze /14

anushka

Já jsem hlavně ráda, že se skupinka už potkala s Fetem. Teď to můžou konečně pořádně rozjet. Jediný minus za to, že se neobjevil Quinlan (sorry, je to prostě oblíbenec :D )

webmaster
3.9.2014 | 18:54:38
Smajdalfcz

No :) jakoze zajimavy nazor dle me :) Mozna si z toho vypujcili jen tak bez uvedomeni :) Ale sps by me zajimalo, kdo byli ti hodni upiri ci jak to nazvat … V tomhle dile odkazovali an to, ze Mistr jen nekterym upirum da cast vzpominek ci jak to nazvat, takze ja hadam, ze ot tak bylo a oni si sebeuvedomili, ze proste je to spatny ci tak a obratii se proti tomu Mistrovi … Ale muzu se mylit :) rad bych teda vedel nazor ostatnich :)

#3 anushka
3.9.2014 | 18:54:55
anushka

#2 Smajdalfcz: No, mýlíš se :D Myslím, že ke konci první řady se všichni dozvíte, co jsou zač ;) Malá nápověda…

… Mistr ovládá jen ty upíry, které stvořil, nebo ty, které stvořili jeho „děti“ ;)

#4 Smajdalfcz
webmaster
3.9.2014 | 18:57:26
Smajdalfcz

#3 anushka: no ja komikls necetl :) takze jsem jen hadal :) pocky pocky, takze jestli to chapu … tak je vic Mistru? Jelikoz je neovlada :) … tak to tim naznacujes :) ale mozna jsem jen tupej :)

#5 anushka
3.9.2014 | 19:12:43
anushka

#4 Smajdalfcz: Tak já komiks taky nečetla, ale knihy :D No, já to tu vyloženě nechci psát, protože by to byl mega spoiler, ale …

… ano, dá se to tak říct ;)

#6 Smajdalfcz
webmaster
3.9.2014 | 19:14:21
Smajdalfcz

#5 anushka: tak to jsi stale vis zkusenejsi jak ja :) jinac tk mi ot muzes napsat do zprav? :D nejake ty informace ? :) To vis jsem zvedavej :) a aby si to tu lidi necetli a pak si neskubali vlasy z hlavy, ze jsi to tu napsala :)

#7 deadpool
3.9.2014 | 19:17:34
deadpool

#6 Smajdalfcz: proc se chces nechat spoilerovat proste si pockej bude to pak zajimavejsi

#8 Aprok
5.9.2014 | 5:12:37
Aprok

#7 deadpool: at si koupí knizky ja si je objednal vcera tak se tesim jak malej :)

#9 deadpool
5.9.2014 | 16:01:30
deadpool

taky to mam v planu
#8 Aprok:

5.9.2014 | 20:51:25
Nameless Man

No jestli se bude seriál držet své předlohy, tak nás čeká pořádná jízda. Zatím jsem koukal jen na obsah zmíněných knih, ale i tak se z toho člověk dozví kam se bude děj pravděpodobně ubírat. Jinak také mám v plánu si knihy objednat.

6.9.2014 | 18:49:15
Deniss1233

jak se jmenuje komiks nebo kniha a kde bych to mohl stahnout ? :D :D

#12 TheDarkKnight
6.9.2014 | 19:42:58
TheDarkKnight

Název série je Nákaza, první díl se pak jmenuje Zhoubný kmen, druhý Pád a třetí Noc až navěky. A doporučuji si to koupit, jeden kus seženeš za 99 kč úplně v pohodě. :) #11 Deniss1233:

#13 Luci75
6.9.2014 | 23:24:50
Luci75

#12 TheDarkKnight: série se jmenuje Zhoubný kmen a první díl Nákaza :). Na Bux.cz maj každý díl za 77 Kč :)

#14 TheDarkKnight
7.9.2014 | 12:05:43
TheDarkKnight

No jo, v tý rychlosti jsem to přehodil. :) Nicméně u diskuze s knižními spoilery je to vypsané a tam už je to normálně správně. ;)

Jinak tu cenu jsem bral podle Neo Luxoru, kde se to dá normálně koupit na prodejně a nemusí se platit poštovné, takže to ve finále vyjde levněji. Záleží ovšem, zda máš poblíž nějaké knihkupectví. Pokud ne, tak je samozřejmě výhodnější Bux.cz. #13 Luci75:

7.9.2014 | 18:31:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S04E06: Tainted Love

en100%
DOKONČENO

Seriál The Strain pro vás překládají @Hendorn, @Blahar a @Janel.

Překlad na verzi: The Strain S04E05 PROPER HDTV x264 FLEET

Svět se změnil

Svět se změnil

Kniha vs. seriál

Vyberte nejlepší podobu Mistra

Vyberte nejlepší podobu Mistra

Mistr, hlavní záporná postava, prošel za celou dobu vysílání seriálu několika kosmetickými změnami. Jaká podoba je vaše nejoblíbenější?

Čtvrtá a poslední sezóna potvrzena

The Strain získal čtvrtou a závěrečnou sezónu

The Strain získal čtvrtou a závěrečnou sezónu

Seriál The Strain byl obnoven pro čtvrtou sezónu. S dobrou zprávou přichází i horší informace. Čtvrtá sezóna bude zároveň i konečnou.

Citáty

Citáty

Sledujte si nás