This Is Us (Tohle jsme my) Edňáci hodnotí seriál This Is Us

Edňáci hodnotí seriál This Is Us

Edňáci hodnotí seriál This Is Us

Stanice NBC nedávno odvysílala nový dramatický seriál, který svým příběhem oslovil i naši redakci. Umí stále NBC vyrábět kvalitní seriály? Pojďte se tedy podívat, co na první sérii říkají redaktoři.

11 0
11.4.2017

@lukascoolarik

This Is Us není ten typ seriálu, který bych běžně sledoval. Je to hodně postavené na emocích a vztazích, ať už těch rodinných, přátelských či romantických. Pokud se ale této nezvyklé podívané poddáte, čeká vás zajímavý zážitek.

Postavy si z větší části ihned zamilujete, herci je ztvárňují na maximum, a i přesto, že seriál je tak trošku soap opera, se nemusíte bát děr ve scénáři nebo nelogických závěrů. Jako krutému realistovi se mi zpočátku moc nelíbilo, jak je všechno až přehnaně pozitivní, ale s postupem času This Is Us dokázal, že se nebojí ani temnějších uliček, za což jsem rád. Během první série o celkem osmnácti epizodách si postavy prošly zajímavým vývojem a osobně jsem zvědav, s čím tvůrci přijdou ve druhé sezóně.


Finále sice mnoho diváků, včetně mě, docela zklamalo, protože působilo dost „mimo“, ale věřím, že je stále co vyprávět a že This Is Us si svou pozornost jistě zaslouží.

(Mandy Moore a Milo Ventimiglia jsou úžasná manželská dvojice.)

@aisym

Seriál This Is Us je zase po dlouhé době jeden z těch, který jsem začala sledovat s premiérou a nepřestala se dívat po několika úvodních epizodách. Po zhlédnutí traileru jsem si tak úplně jistá nebyla, jestli bude mít seriál úspěch, ale pak přišla první epizoda. Myslím, že kdokoli se podívá na první epizodu, určitě bude chtít sledovat dál a pozná kvalitu tohoto seriálu.

První série mi uběhla neskutečně rychle. Vzhledem k tomu, že seriál sleduje pět hlavních postav a jejich osudy společně s několika vedlejšími, ubíhá to velmi rychle. Každá epizoda má něco do sebe. Jak herci zmiňují téměř ve všech rozhovorech, je opravdu třeba „nachystat si Kleenexy“, zvlášť při některých epizodách. Neustálé proplétání vztahů a odhalování minulosti je často šokující. Možná to bylo tím, že jsem si postupem času zvykla a zmizel takový ten prvotní pocit nadšení z nového seriálu, ale první epizody mi přišly lepší než ty, co následovaly po vánocích.

Každým dílem se divák dozvídá něco víc o rodině Pearsonů. Nejzajímavější je podle mě neustálé odhalování různých tajemství, což diváka nutí sledovat dál. Některé díly byly více zaměřené na minulost, jiné na současnost. V nějakých epizodách se dokonce objevila jen dvojice postav a žádné jiné, což je podle mě nezvyklé, ale i tyto epizody měly něco do sebe a rozhodně se divák nenudil. Ze seriálu jsem nadšená, takže je pro mě těžké hledat mínusy.

Nejvíc mě asi zklamalo finále. Jelikož teď převládají různé krimi nebo nadpřirozené seriály, tak jsem ráda, když se můžu zase jednou podívat na seriál, kde jsem nečekala žádné velké zvraty, vraždění a jiné, ale jen sledovat vztahy několika lidí, události ze života, které mohou potkat každého.

Z čeho seriál podle mě dost těží, jsou herci. Herecké obsazení je úžasné, fungují skvěle, a i když některé epizody byly slabší, tak herecké výkony mě téměř v každé epizodě překvapily. Kromě toho, dost často mě potěšil i výběr hudby. Jsem ráda, že byl seriál prodloužen na další dvě série, vidím v něm velký potenciál a vzhledem k prolínání minulosti se současností, je určitě nekonečně mnoho příběhů, které lze divákům představit. Za mě nejlepší epizody: Pilot, The Best Washing Machine in the World.

(Sourozenecké vztahy vás doženou k slzám.)

@Kubc6a

Osobně se mi rodinné seriály bez komických prvků moc nezamlouvají, ale seriál This Is Us si získal mé srdce. Jde o zvláštní, neokoukaný příběh rodiny, která se snaží přijít životu na kloub. Čekají vás špatné, ale i dobré rozhodnutí, které vždy zamíchají kartami, tudíž se nikdy nenudíte.

Výběr hereckého obsazení je naprosto geniální, hlavně ti nejmenší. Každá postava je sympatická a v něčem vyniká, a pokud vám ani tohle nestačí, hudba to výtečně osladí. První epizoda mě ihned vtáhla do děje a o to víc mě mrzí, že mi seriál dokázal rychle uběhnout. V příběhu nenajdete nějaké rádoby řeči, které by měly zaplnit 45 minutový prostor, ale kruté, dojemné chvíle, kde herci nemusí nic říkat a už hledáte balík s kapesníky.

Tvůrci Danu Fogelmanovi tleskám, že se dokázal postavit svému životu, ze kterého děj čerpá a díky kterému jde vidět, že NBC umí odvysílat něco jiného než kriminální život.

(Seriál se dočkal dalších dvou sérií.)

@Packa

This Is Us by šlo označit za naprosto obyčejný rodinný seriál. Ale přesto jím není. Má totiž něco navíc, co mě osobně k seriálu připoutalo hned od prvního dílu a už nepustilo. Silné postavy a jejich příběhy.

Během pilotního dílu jsme sledovali zdánlivě nesouvisející příběhy pěti postav (Kate, Kevin, Randall, Jack a Rebecca) a nejeden z nás určitě přemýšlel, jak spolu tyto postavy souvisí. A potom na závěr epizody přišel jeden z nejneočekáva­nějších a nejlepších zvratů, které jsem kdy v seriálu viděla. Kate, Kevin a Randall jsou totiž trojčata (Randall je černoch, pro vysvětlení vám doporučuju se na seriál podívat) a Jack a Rebecca jsou jejich rodiče, jejich příběh ale sledujeme retrospektivně. Po tomto odhalení jsem věděla, že seriál musím sledovat dále a za tento nápad před tvůrci smekám.

Kromě postav vás na seriálu zaujmou také jejich příběhy. V každém díle se najde scéna, která vás buď „jenom“ dojme, nebo rovnou rozbrečí. A zároveň se scénáristům daří udržet příběhy reálné. Kdo tvrdí, že nebrečel u 16. epizody (Memphis), ať nelže!

(Podle Packy se u 16. epizody neudržíte.)

Jediné mínus první série bylo paradoxně finále. Celým internetem kolovala dlouho dopředu upozornění od tvůrců i herců, jak devastující finále bude a že se máme připravit na srdcervoucí závěr. Nic takového jsem ale já bohužel nepozorovala. Ano, díl to byl krásný a zároveň i smutný, ale rozhodně nedošlo na tu krabici papírových kapesníčků, kterou jsem po zkušenostech z předchozích dílů měla nachystanou po ruce. Tady nastalo menší zklamání, protože jako uzavření první série to bylo slabší, nicméně i přesto si seriál po celou sérii dokázal udržet stálou kvalitu a doufám, že v tom bude pokračovat i v dalších řadách.

Díky všem těmto důvodům se This Is Us rychle stal mým zamilovaným seriálem a na další série se rozhodně těším. Naštěstí NBC poznala klenot, který má a seriál byl prodloužen o další dvě řady. Budu tedy nedočkavě vyhlížet pokračování manželství Jacka a Rebeccy a příběhů jejich dětí Randalla, Kevina a mé oblíbenkyně Kate Pearson.

Co si o seriálu myslíte vy? Ohodnoťte první řadu seriálu This Is Us.

Foto: NBC

Diskuze /1

Zuzanej

Seriál je skvělý.Jen mě štvou ty dlouhé přestávky mezi díly.

1.2.2019 | 21:26:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E18: Strangers: Part Two

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Ciro7a
Přečas: @badboymajkl
Titulky sedí na lehce dohledatelné ver­ze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O epizodě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál This Is Us

Okénko do páté série

Tvůrce Dan Fogelman se vyjádřil k finálové epizodě čtvrté série a k plánům na pokračování

Tvůrce Dan Fogelman se vyjádřil k finálové epizodě čtvrté série a k plánům na pokračování

Seriál This Is Us se již počtvrté může pyšnit tím, že má stále co nabídnout a divákům dokáže naservírovat epizodu plnou překvapení. O těch nejzvučnějších okamžicích finálové epizody se rozpovídal tvůrce seriálu, který lehce poodhalil i rozvržené zápletky nadcházející série.

Reklama

Nepřehlédněte

Nalaďte si This Is Us na ČT art

Nalaďte si This Is Us na ČT art

Jeden z nejúspěšnějších rodinných seriálů americké stanice NBC proklouzl do českého vysílání. Můžete jej sledovat každé úterý po dvacáté první hodině na ČT art pod názvem Tohle jsme my. Všechny epizody z první série budou vypuštěny v anglickém znění s českými titulky.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny