Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Lagertha

Lagertha

Ragnarova manželka, která je členkou štítonošek.

Sezóny 6
2013 - 2020

Seriálová Lagertha

Lagertha je oddaná manželka Ragnara Lothbroka, která je dobře známou bojovnicí-štítonoškou. Často také bojovala po boku svého manžela a dalších Vikingů.

Díky svým úspěchům si získala pozornost Ragnara, se kterým se oženila a má s ním syna Bjorna a dceru Gydu. Svou povahou často ukazuje, že je opravdu pravou severskou ženou, protože se někdy chová hrubě jako muži.

Lagertha je žena, která se dokáže postarat sama o sebe. Pro Ragnara představuje bytost neodolatelné krásy. Když se Ragnar začne věnovat jiným povinnostem a nakonec se stane i jarlem, Lagertha usedne po jeho boku a panuje s ním. V době Ragnarovi nepřítomností se stará o svou rodnou domovinu, kde ukazuje své vůdcovské vlastnosti.

Když se po čase Ragnar vrátí ze svých výprav, přijede za ním jeho milenka Aslaug, a tak se s Lagethou nepohodne. Lagerthu to natolik vytočí, že se rozhodne Ragnara opustit a najde si nového manžela.

Lagertha je…

Skutečná Lagertha

Další velmi důležitou postavou seriálu Vikingové je Ragnarova oddaná první žena Lagertha. Nejen že se dokáže postarat sama o sebe, ale je také známou bojovnicí ‒ štítonoškou. S Ragnarem má syna Bjorna Železného a dceru Gydu.

Lagerthin skutečný příběh je zaznamenán v deváté knize Gesta Danorum (Činy Dánů), kterou ve 12. století napsal letopisec Saxo Grammaticus. Lagertha se stala bojovnicí, když švédský král Frø napadl Norsko a ženy z královského rodu poslal do nevěstince, aby je ponížil. Ragnar ovšem přišel se svou armádou, aby pomstil norského krále Siwarda, a ženy v čele s Lagerthou se převlékly do mužského oblečení a bojovaly za něj.

Ragnar byl natolik uchvácen Lagerthinou statečností, že se rozhodl s ní oženit. Aby ji ovšem ke sňatku přesvědčil, podle pověsti musel zabít medvěda a usmrtit psa, který hlídal její dům. Jak se můžeme dočíst v Gesta Danorum, Lagertha a Ragnar měli dvě dcery a také syna, nebyl to však Bjorn jako v seriálu, ale Fridleif.

Ragnar se později rozhodl vzít si dceru švédského krále Herrauda Thoru Borgarjhört a s Lagerthou se rozvedl. Když ovšem došlo k občanské válce a Ragnar požádal Norsko o pomoc, Lagertha přispěchala s mnoha loděmi a pomohla mu bitvu vyhrát. Podle některých příběhů po návratu do Norska zabila svého tehdejšího muže a převzala kontrolu nad jeho majetkem a pozemky. V seriálu Lagertha následně zabila Ragnarovu třetí ženu Aslaug, kvůli čemuž se ji její synové rozhodli pomstít (nakonec se chtěl pomstít jen Ivar). Tato část je ovšem zcela vymyšlená a ve skutečnosti neexistují žádné zprávy o tom, jak Lagertha zemřela.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Aurora_7

Pro mě jedna z nejlepších postav. Přesto, že mi bylo jejího „rozchodu“ s Ragnarem fakt líto, dokázala bez něj velké věci.

11.4.2022 | 19:56:54
DelenaForever

3.2.2021 | 22:56:21
Jiri007

Lagertha byla moje nejoblibenějši ženska postava v serialu vždycky si uměla poradit a měla sve vlastni cile a vždycky byla loajalni k rodině a taky je docela pěkna

redaktor
25.6.2020 | 19:20:16
LubíkIP

Měl jsem jí moc rád a teď je konečně s Ragnarem.

9.4.2020 | 12:04:27
Milano33

Lagertha :D Titles: Queen of Kattegat, Earl of Hedeby, Countess of Kattegat, Queen of Denmark, Queen of the Danes.;)

5.4.2019 | 21:49:55
AbrahamCZ

nezajímavá postava… vikingské ku***y, která je tím kým je tak, že roztahuje nohy správným lidem…

30.12.2018 | 23:59:17
garvon

Nejdriv jsem nad ni slintal. Ted mi prijde jak nejvetsi pizda.

2.2.2018 | 18:57:39
hmyzovrah

haha. nejtrapnejsi postava. ze zacatku celkem dobra, ale ted uz jen zavazi.

29.1.2018 | 20:22:52
Arne

Dobrá postava a pekná herečka, no stráca no často je na mieste otázka aký má zmysel, že ešte stále žije… od tretej série to s ňou ide dole a na rozdiel od Flokiho ona zatiaľ nenabrala druhý dych a zmysel. Veľké mínus je aj nestarnúci výzor, pričom vyzerá mladšie ako jej syn a nevlastní synovia… a tiež, že spí s každým kto sa pri nej zastaví, no to je asi momentálne jej jediný dôvod prečo je v seriáli.

25.1.2018 | 18:13:29
blade7171

Vobec sa nedá počúvať, všetko čo povie znie tak namyslene.

25.1.2018 | 14:34:53

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama