The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

kiso1561

#3280 Markoman96: Áno, už sa pripravuje. Nebude to priamo spin-off, ale v rovnakom svete akurát na inom mieste vo svete.

29.6.2014 | 16:18:15
Cermb0

Spin off by se mi líbil v tom případě, že by se natáčel v období zimy, tedy období kdy my sledujeme současný WD. Tudíž hned jak by skončil Rickovo příběh v dubnu, tak by mohl začít další příběh WD a táhnout se přes léto. :)

29.6.2014 | 17:13:42
Markoman96

A jak se to ma jmenovat? Ale nezda se vam to uz nejak moc? Chapu – chteji vytezit co nejvice ze zlateho dolu, ale proste co je moc to je moc.

29.6.2014 | 19:59:29
Cermb0

Omlouvám se za téma trochu mimo, ale Robert Kirkman natáčí svůj vlastní film „Air“, ve kterým má hlavní roli Norman Reedus. :)

16.7.2014 | 17:42:53
terezec

Trailer k další sezóně…https://w­ww.youtube.com/wat­ch?v=_aiRboM4fok&in­dex=2&list=PLP63B9XPs­Qt0KiUz3ffyiS1tpDyw­WraPF těšíte se? :)

25.7.2014 | 22:00:09
Geek

Konečně někdo, kdo my mluví z duše http://serial.tvzone.cz/…tvi/recenze/

10.8.2014 | 9:01:26
Rame

Každý říká že to už není co to bylo. Každá série má svý mouchy tak proč to odsuzovat. Seriál se mi líbí tak ho dokoukám až do konce i když to bejvá často The Talking Dead. Ale já osobně se na S5E01 těším. Zajímá mě jak to dopadne v Terminusu a co se tam stane. I když by to bylo jen třeba na 9 dílů. Prostě mě ten seriál neomrzí. A co se týče postav nemohli to obsadit líp. Tyhle postavy jsou do tohodle seriálů jako vyšitý. Seriál mě baví mnohem víc než třeba Breaking Bed a jiný. Souhlasíte semnou ?

#3297 Markoman96
10.8.2014 | 17:33:00
Cermb0

Každá série má své mouchy, nepochybně budu sledovat do konce a na pátou sérii se dost těším, něco mi říká že bude o hodně akčnější než ukecaná čtvrtá. V klidu mohu říct, že mě WD zaujal mnohem víc než Breaking Bad.

10.8.2014 | 22:32:53
Geek

Mě přijde, že TWD jsou momentálně na vrcholu sil. Po první sérii, takové neuchopitelné ale s vynikajícím pilotním dílem přišla série druhá, kde si postavy vybrali oddechový čas a když se tak dívám zpět, jsem celkem rád za Darabontův vyhazov. První polovina třetí série je podle mě dosud nepřekonanou, zatímco úvod druhé poloviny solidně navnadí a potom už jenom pronudí až do konce. Tady podle mě autoři využívají potenciál komiksu, kde příchodem do věznice začíná to nejlepší. První polovina čtvrté série podle mě hodně klouže po povrchu a místy pouze vyplňuje čas, to všechno je ale zakončeno spolu s pilotem nejlepší epizodou celého seriálu. Druhá polovina je o hodně silnějším zážitkem než její předchůdkyně a je zakončená vynikajícím finále, které o hodně převyšuje finále předchozích sérií. Toť můj názor. Pokuď bude pátá série mixem první poloviny trojky a druhé poloviny čtyřky, dochucený větší dávku brutality a akce, vůbec se zlobit nebudu. Na druhou stranu tvůrcům by neuškodilo dát si přestávku ve výrobě dalších sérií, stačí se podívat co s Jackem Bauerem udělala čtyřletá pauza v LAD......

#3290 ZvacA
11.8.2014 | 21:00:40
ZvacA

#3289 Geek: Překvapuje mě, že někteří panáčkové slaví Darabontův odchod a nevidí, s čím vlastně v první sérii přišel a i zamýšlel. Zůstat u toho on, tak by sice mistrovi Kirkmanovi mohli snad stávat vlasy hrůzou, co se mu děje s univerzem, ale alespoň by to mělo koule s přidanýma a slušnýma nápadama a řešilo by se celkově vše a tak nějak logicky a divácky jinak, ne jen to, jak si vidlák efektivně přehodil vlásky a nebo jestli někdo konečně někoho někdo zbouchne. Zkrátka věci, u kterých tak jistá část komunity vzhledem k tématice, tak ráda teče. A hlavně by to mělo atmosféru a charaktery by se nechovali jak banda deb*lů. Sledování linie komiksu není takovej problém jako spíše skutečnost, že to někdo prostě od druhé řady neumí solidně zapracovat. Do teďka. Všechny mezníky počínaje Guvernérem v té slavné třetí řadě a konče vězením v ještě úsměvnější třetí/čtvrté neměli to, co vyplynulo a vyplývá z komiksu. Například Guvernér se sice v seriálu na oko zaprezentoval jak ten největší nevypočitatelnej sr*č, kterej se nebojí ničeho, ale celkový vyzněný bylo dost v žumpě, promrhanej charakter. Dokážu se sice dívat na věc objektivně, ale pravdou je, že ať to zpětně vezmu jak chci, tak mě vychází, že poslední série jsou pěkně přeceňovaný srandičky, a doslova čumím s otevřenou hubou na to, že si je někdo pochvaluje a tipuje z nich nejlepší epizody celé série, názor nenázor. S tímhle seriálem jeden začínal přímo od jeho premiéry a jediný co od konce první série sleduje jen jen úpadek, úpadek a úpadek, nic víc Světlý vteřinový momenty v pravidelných 45 minutách nudy to bohužel nezachraňujou, a už vůbec ne laciný cliffhangery a jiný serepetičky. Přiznám se, že na to, jak jsem seriál kdysi žral a paradoxně zůstávám stálým divákem seriálu, jsem posledních několik epizod poslední série na přehrávačí proklikával a měl jsem hotovo za 15 minut a vlastně jsem o nic nepřišel.

Na vrcholu sil? Pravda. Aneb, dnes už jen úspěšný zprasení kdysi nadějnýho zpracování podle jedné předlohy.

#3293 Geek
12.8.2014 | 12:23:56
Cermb0

Věrný fanoušek TWD „ZvacA“ se vrací :D

#3292 ZvacA
14.8.2014 | 12:57:00
ZvacA

#3291 Cermb0: Však se nám krokem přibližuje premíéra „nadupané“ páté řady, která mi obrátila žaludek a vypařila mozek svou „bombovostí“ už z traileru, tak si tady zase spolu trochu užijeme, přátelé.

Ale na řešení zim a měsíců už vám s*ru…

14.8.2014 | 14:08:31
Geek

#3290 ZvacA: :D A to je zase tvůj názor Zváčo, ale jinak jsi mě pobavil. Pokud jsi vytek z první řady, je to čistě tvoje osobní věc, potom mě ovšem překvapuje, že jsi přehlédl stejný survival koncept první a čtvrté řady....... Na tvoje poznámky se jenom hodí říct, když se ti to nelíbí, tak se na to nekoukej. Ovšem něco my říká, že to se nestane, místo toho bude následovat zdrcující kritika právě odvysílaných dílů, že........

#3294 ZvacA
15.8.2014 | 18:21:22
ZvacA

#3293 Geek: … stejný survival koncept první a čtvrté řady To si ze mě musíš dělat prdel, příteli. Ono, dalo by se o tom uvažovat, kdyby čtvrtá řada nevyzněla jako jedna velká přeplácaná žumpa s nedotaženými nápady a chaotickým šroubováním všeho možnýho jakože do sebe, která leda tak úspěšně zabila původní potenciál. Zatímco první řada úspěšně těží z nastupující apokalypsy a představuje bandu přeživších, kteří se snažej vyrovnávat s ještě neznámým jak nejlíp uměj a nejistota a atmosféra zde tříská na všechny strany, což by měl být náznak survivalu, tak čtvrtá řada se zmůže jen na zcela směšnej a divně se navrácejícího jednookýho frajera proti vězení, kterej ještě někteří považují za vyvrcholení z vyvrcholení. Ono z počátku velmi slibný ohrožení „neznámou nemocí“ se proměnilo jen v redukování obsazení a nakonec vyznělo do řiti jako by se nic nestalo, a druhá polovina přinesla vedle učebnicovýho prezentování kolejí, jen transformaci charakterů do bezmozkových osob, kteří náhle jednaj, jak kdyby právě spadli z Marsu. Nově příchozí osoby podle komksu tam jsou zjevem jak pěst na oko. Průhledný, předvídající, zpracováním laciný slavný putování do Terminusu skončilo průhledým předvídajícím a zpracováním směšně laciným finálem. Jestli je možnost uvidět někde ve čvrté řadě prvky survivalu rovnající se prvním sérii, kromě toho, že jakože na oko putujou v otrhaných hadrech k jednomu bodu podle cedule, pak se nechám poučit. Nemíním mít zbytečný předsudky. Kdyby ten seriál byl kvalitní, tak to uznám, ale on není, s*re se v něm skoro vše, co se představí. Tvůrčí zbabranost pro jistý publikum, který ani nezajímá post-apo a zombie téma jako spíše to, jestli tam budou svatby.

Ale pro tvůj klid s kritikou vyrukuju podle toho, co uvidím. Trailer sice veškerý očekávání zastavil a už teď přemýšlím, jak filosoficky napíšu, že to bude řádná hromada lejn, ale nechám se překvapit překvapením, že mě seriál po třech sériích zase překvapí. Bylo by ale překvapením, kdyby se současnou produkcí s něčím překvapeným přišel.

#3295 Cermb0
16.8.2014 | 9:53:07
Cermb0

#3294 ZvacA: Měla vůbec čtvrtá série pro tebe nějaké pozitiva ? Pokud ne, nerozumím, proč to pořád sleduješ. Změna je život, první sérii měl na starost Daranbot, pod kterým by se nepochybně tato značka ubírala trochu jiným směrem ale kdo ví, třeba by to časem za moc nestálo. S tím, že odešel neudělá nikdo nic. Dnes je Walking Dead je velmi populární a dokud je sledovanost takto rekordní, tak WD může běžet vesele dál, protože diváky, včetně mě, to baví. Přiznávám, že místy bylo tempo pomalé a má to své mouchy ale i přesto, že podle mého názoru taková Hra o trůny má kvalitnější příběh, častější zvraty atd.. než WD, tak se na přežití Rickovo skupiny těším mnohem víc. Na druhou stranu musím souhlasit, že nad chováním některých postav v druhé polovině čtvrté série jsem se musel chytat za hlavu. A mimochodem pátá série má vyšší rozpočet tak se snad dočkáš svého podle tebe dokonalého scénáře.

#3297 Markoman96
17.8.2014 | 18:18:32
JackIsBest

On by to žváca musel sám napsat, aby tam našel nějaká pozivita :D

18.8.2014 | 22:26:45
Markoman96

#3287 Rame: Souhlasím s tebou na sto procent. Breaking Bad velmi dobrý na svůj žánr, ale mám radši jiné seriály. I třeba takový Under the Dome je mi sympatičtější, i když je to strašná patlanina, která s Losty se nemůže srovnávat. #3295 Cermb0: Podle mého skromného názoru hodnocení sérií: #1 Onimusha: – 95% #2 DAviss: – 75 % #3 chir: – 85% #4 KarlCZ: – 65%

#3298 Markoman96
22.8.2014 | 21:20:36
Markoman96

#3297 Markoman96: Ty odkazy měly znamenat čísla sérií :) akorát jsem si neuvědomil, že mě to odkáže na komentáře :D

22.8.2014 | 21:22:23
Cermb0

Třetí série sice měla v určitém smyslu grády, ale mě se teda mnohem více líbila čtvrtá.. :)

22.8.2014 | 23:58:09
Thomas Morta

Tedy pánové administrátoři – víte že váš inforomovaností a informativností svého blogu hravě dá do kapsy osmnáctiletá holka? :-) Asi nejlepší český server o Walking Dead je zde – a mimo jiné se tam dočetete i název epizody 5×01: No Sanctuary.

#3301 Hodooor #3303 PsPlayer
30.8.2014 | 8:02:01


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama