The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

Geek

#3301 Hodooor: :D No přece tady, viď Morto!

30.8.2014 | 20:27:54
PsPlayer

#3300 Thomas Morta: Mohl bych poprosit o ten odkaz, také se mi zdá že těch informací tady zrovna moc není…

#3307 Thomas Morta
31.8.2014 | 21:40:23
Cermb0

Myslím, že řeč byla o webu „walking dead cz blog“

1.9.2014 | 13:56:35
Cybercaf

Tak pátá řada bude podle traileru „hodně velkej nářez“ ale samozřejmě to berme s rezervou :) trailer kolikrát bejvá lepší než celej film/seriál. Ani si netipnu tvrdit o co tam půjde, byl to zase sestřih kterej nám neřekl, prostě klasika :D

#3306 Hodooor
1.9.2014 | 18:10:30
Hodooor

#3305 Cybercaf: Jo slyšel jsem že prvních 6 minut bude nejakčnějších dosud, a celý první díl bude mít skoro 90 minut. Ale myslím že sestřih toho řekl dost…třeba že Beth žije a není v Terminusu, nebo kdo přežije aspoň pár dílů.

3.9.2014 | 23:37:32
Thomas Morta

#3301 Hodooor: #3303 PsPlayer: Omlouvám se, zapomněl jsem přiložit link – je to opravdu zmiňovaný blog: http://the-walkingdead.blog.cz/

4.9.2014 | 9:48:34
Hodooor

Dík Morta, už jsem si to i vygúglil, je to dobrá stránka je tam hodně zajímavých věcí. Jen ten hrozný layout teda, strašně malé písmo a ještě malý kontrast, a to tam má ještě na ten layout reklamu :D

4.9.2014 | 13:00:33
Cermb0

Když se blížil 4×16 všichni nejen kvůli finále, ale i kvůli reklamám od AMC očekávali smrt nějaké důležité postavy. Tvůrci přesunuli většinu akce na 5×01, jenže podle traileru jak jste řekli, to vypadá, že to opět všichni přežijí :D Ne, že by to vadilo ,protože WD má ve zvyku přidat postavu a hned ji zabít, tudíž si je nestihnete oblíbit, bohužel WD nemá co se týče zvratů co nabídnout, kromě smrti důležité postavy :D

#3310 Thomas Morta #3311 Cybercaf
4.9.2014 | 13:28:44
Thomas Morta

#3309 Cermb0: Dovolím si silně nesouhlasit – s přítelkyní jsme před měsícem zkoukli celý seriál na jeden zátah a musím říct, že některé postavy, které se mi zdály nelogické, nakonec jednaly poměrně konzistentně. Seriál podle mě staví spíš na psychologii – a v tomto ohledu proběhlo mnoho zvratů i v druhé polovině čtvrté série.

Překvapilo mě, že Shane, moje vůbec nejneoblíbenější postava, se na začátku nejen choval rozumně, ale dokonce jeho přerod v agresivního maniaka byl podle mě velmi uvěřitelný. Napůl z něj udělala psychotika hysterická Lori, ale definitivní přerod přišel s prvním úmyslným zabitím jiného člověka – od té doby se pomalu propadal do sraček.

Ještě více mě překvapilo, že obávaný Guvernér byl ve skutečnosti hrozně emo a nakonec se ukázalo, že je to vlastně slaboch, který si mindráky kompenzuje tím, že má záchvaty vražedné mánie.

Pozitivně překvapil Rick – od smrti Lori do druhé půlky čtvrté série byl víceméně duch, či spíš psychická troska. Pak se dal dohromady a je z něj zase rozumně uvažující člověk. Naprosto nesouhlasím s tím, že by se choval jako Shane dřív – ano, je v tuto chvíli mnohem podezřívavější a opatrnější, ale narozdíl od Shana nevolí násilí, pokud je jiná cesta. Navíc si uvědomuje, že se může snadno nechat zlákat k tomu, aby byl ovládán zvířecími pudy.

Celkově mi přišlo, že v druhé polovině čtvrté série mnoho charakterů stálo na hraně a mohli přijít o svou lidskost: Carol, která učila děti zacházet se zbraněmi a neváhala zabít nemocné jen proto, aby ochránila zbytek před infekcí – kupodivu mi přišlo, že události s Lizzi jí nakonec vrátily zpět a začala znovu cítit lítost. Daryl – měl na výběr, jestli bude žít jednoduchý život s Joem…

Nicméně už od první série je celkem zřejmé, že autoři se drží celkem tradičního motivu, že je třeba zachovat civilizaci, protože to je to, co nás odděluje od zvířat. Mnohem víc se mi ale líbí, že pomalu vychází na jevo, že zombie-epidemie toho vlastně až tak moc nezměnila: Svět se pořád točí podle stejných pravidel a vítězí nikoli silnější, ale adaptibilnější – a kooperace stále stejně adaptibilní. Takže nemohu souhlasit s tím, že by bez umírání hlavních postav neměla série co nabídnout – i změna charakteru je zajímavý motiv.

4.9.2014 | 15:43:57
Cybercaf

#3309 Cermb0: Nechci moc tipovat…ale tipuju že to odsere Rosita, v tom Traileru jsem jí nějak neviděl a Abraham tam byl v jednom střihu nějak na dně. Taky jsem si všiml že Rick tam skoro nakonci postřílí pár lidí (né zombie). Vůbec to vypadá, že v Termínusu to s naší skupinou dopadne trochu jinak než sme mysleli…no ale jak jsem řekl, těm trailerům se nikdy nedá moc věřit…

5.9.2014 | 19:17:23
Cermb0

Trailer je sestříhaný, tak aby způsobil co největší zmatek, tudíž jedna scéna může být z první dílu, další z pátého dílu, pak další z konce prvního dílu.. člověk pak má pocit, že to jde chronologicky ale ani náhodou.. Jsem velmi zvědavý už jen měsíc a něco. :) Jinak přátelé, AMC dnes dalo zelenou pilotnímu dílu spin off Walking Dead, podílí se na tom Kirkman a nějací producenti z původního týmu, mělo by to začít v roce 2015 a určitě se to nebude odehrávat v Georgii.

5.9.2014 | 20:06:03
RedWhite

aaaaaa už je to tady!!!!!

13.10.2014 | 2:57:35
RedWhite

pojdme odpočítávat 30sek…25.....20­......:-D doufám že tu budou zítra titulky!! :-D…než jsem tohle dopsal tak to startujéééé!!!

13.10.2014 | 2:59:29
Ondr4kk

no zatím toje masakr :-)

13.10.2014 | 3:32:43
Sykorkass

Tak jsem to podíval bez titulku a i tak nejlepší dil vubec a i překvapení nakonec starej dobrej Morgan se tam oběvil. čekal jsem všechno ale jeho ne.

#3324 badyvlasim
13.10.2014 | 10:29:06
m4ttess

Dá se na to někde už podívat ? Tady sem žadné video k pětce nenašel.

13.10.2014 | 10:43:21
Sykorkass

ja to stahl z ulož to

13.10.2014 | 10:59:06
Thomas Morta

Jenom koukám, že ze slibované nadstandardn délky epizody nic není:-(

13.10.2014 | 11:03:20
georgezz

Totální sada, brutus, maras! Dobrý začátek sezony!!! Yeah!

13.10.2014 | 11:22:44


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama