The Walking Dead (Živí mrtví) Seriál The Walking Dead byl jmenován jedním z nejvlivnějších seriálů tohoto desetiletí

Seriál The Walking Dead byl jmenován jedním z nejvlivnějších seriálů tohoto desetiletí

Seriál The Walking Dead byl jmenován jedním z nejvlivnějších seriálů tohoto desetiletí

Časopis TV Guide vydal žebříček sedmi nejvlivnějších seriálů tohoto desetiletí, mezi které zařadil i The Walking Dead.

22 0
13.11.2019

Seriál o oživlých mrtvolách, který začal v roce 2010, si brzy získal velkou popularitu. Vše vyvrcholilo během páté řady, když její první epizoda No Sanctuary dosáhla sledovanosti 17,29 milionů diváků, čímž se stala nejsledovanější seriálovou epizodou v historii televize (jedná se o rekord, který nebyl dodnes překonán). Od té doby sledovanost pořád klesá, hlavním důvodem je však to, že stále více lidí využívá ke sledování streamovací služby nebo nelegální cesty.

Kupodivu nemá The Walking Dead takový dopad na televizi jako ostatní seriály z tohoto žebříčku. Důvodem, proč byl vybrán, je to, že si vytvořil vlastní televizní franšízu, jaká v tomto desetiletí nemá obdoby.


Kromě původního seriálu, který má před sebou ještě nejméně dvě řady, jsou tady Fear the Walking Dead, dosud nepojmenovaný druhý spin-off, talkshow Talking Dead a filmová trilogie o Rickovi. Navíc jsou v plánu další minisérie a speciály. Kromě toho dal seriál vzniknout několika počítačovým hrám a zvýšil popularitu komiksové předlohy, přičemž v komiksovém světě se odehrává i děj několika knih.

(Zombíci nás pořád baví. Foto: AMC)

Rok 2020 pak bude rokem The Walking Dead, protože nás čeká nejvíce epizod z tohoto světa v historii. Až 42 týdnů si totiž pro sebe zabere druhá polovina desáté řady The Walking Dead (8 epizod), první řada nového spin-offu (10 epizod), šestá řada Fear the Walking Dead (16 epizod) a první polovina jedenácté řady The Walking Dead (8 epizod). K tomu bychom se ještě měli dočkat prvního filmu o Rickovi.

Dalšími seriály, které se dostaly do žebříčku, jsou American Horror Story, Making a Murderer, Game of Thrones, House of Cards, Arrow a Girls.

Za vypracování tohoto článku děkujeme @orimu, našemu odborníkovi na komiksy.

Zdroj článku: Comic Book

Diskuze /3

heminstein

Jak píšete o nejsledovanější seriálové epizodě v historii televize, máte tím na mysli jen stanici AMC?

#2 ori
13.11.2019 | 18:39:54
ori

#1 heminstein: Stránka odkiaľ som čerpal písala „most-watched episode in cable history“

13.11.2019 | 22:27:10
Camaris

Myslim, ze nejsledovanejsi byl Big bang theory. Finalni epizodu sledovalo 18,5 milionu divaku. To se ale asi nepocita jako kabelovka.

14.11.2019 | 9:43:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v jeho samostatné stránce

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nejlepší epizody desáté série

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás