Young Sheldon (Malý Sheldon) Exkluzivní rozhovor pro Ednu: Annie Potts - Babča

Exkluzivní rozhovor pro Ednu: Annie Potts - Babča

Exkluzivní rozhovor pro Ednu: Annie Potts - Babča

V pořadí už třetím hercem ze seriálu Malý Sheldon, kterého jsme ho exkluzivně vyzpovídali, byla Annie Potts, která v seriálu hraje Babču. Rozhovor se točil okolo toho, jak moc je Babča jiná než v Teorii, se kterým partnerem Babča skončí a jak dlouho chce seriál Annie ještě točit.

21 0
26.6.2018

Malý Sheldon se čerstvě objevil v nabídce HBO a díky tomu se nám naskytla příležitost udělat exkluzivní rozhovory se všemi hlavními představiteli seriálu. Předminulý jsme začali s Lance Barberem (Sheldonův otec) a pokračovali se Zoe Perry (Sheldonova máma). Všechny rozhovory se uskutečnily v londýnském hotelu Soho, kam se sjeli všichni herci ze seriálu na konci května, aby pomohli propagovat seriál při jeho uvedení na evropský trh. My jsme jako jediní z ČR získali díky HBO na toto setkání přístup, a proto z něj můžeme přinést hned několik exkluzivních rozhovorů.

Dělat rozhovor s někým, jako je Annie Potts, je vždy trochu ošidné. Přeci jen ona dokázala prorazit v Hollywoodu v době, kdy jsem já chodil ještě do školky. I když z ní nebyla nikdy klasická superhvězda, má v sobě kus hollywoodského šarmu herečky, která má obrovský přehled a zkušenosti.


Rád vás poznávám a hned začnu tím, že se mi moc líbí, jak hrajete Babču v Malém Sheldonovi. Vím, že už v Teorii velkého třesku to byla oblíbená postava, ale s vámi je to úplně něco jiného.

Tak je to jednodušší. Prostě babča je tedy akorát víc hip.

A to není jen můj názor. Jsem z České republiky, kde vedu web Edna a na něm máme speciální sekci Malého Sheldona. A nejoblíbenější postavou tam podle čtenářů není Missy nebo sám Sheldon, ale právě Babča (poznámka – v době, kdy se rozhovor konal, to tak bylo, teď už vede Missy.

To mě moc těší, děkuji!

Navíc sami čtenáři mi přispěli k otázkami na tento rozhovor, takže bychom s tím začali? První je opravdu velká – prý jste svoji roli Babči hrála podle Dolly Parton z filmu Ocelové magnólie.

(Smích). Ano, to je pravda. Víte, ona pro mě byla opravdu velkou inspirací. Získala jsem tu roli hodně rychle, tvůrci už přitom měli několik nápadů, jak bych tu roli měla hrát a já jim navrhla právě tento film. Ocelové magnólie šly do kin v roce 1989, což je stejný rok, ve kterém se odehrává i náš seriál. Pro ženy tohoto věku, které žijí v jižní části USA, dokonce přímo v Texasu, to tehdy byla opravdu velká inspirace, takhle přesně chtěly vypadat. Producenty to hodně zajímalo, chtěli to hned vidět, takže jsem si vzala paruku a bylo to. Takže ano, Babča se hodně podobá božské Dolly Parton.

To jsem rád, že to vyšlo. Navíc mi přijde, že ve vašem podání to vypadá, jako když právě jen Babča ví jak na Sheldona. Ve srovnání s Teorií je to jinak – tam spíš na Sheldona platila jeho matka Mary, tady mi přijde, že je to právě Babča.

Určitě, Babča si tady toho může dovolit mnohem víc. Víte, já ještě nemám vnoučata, ale chápu to tak, že prarodiče mají vždycky trochu jiný vztah s dětmi než jejich rodiče. Otec nebo matka vždycky řeknou „Ne, to nedělej“ nebo „Tomu se nesměj“, ale prarodiče říkají „Ale jo, jen se tomu zasměj, je to vtipné“. Ale myslím si, že se Babča do jisté míry chová tak, jak kdyby Sheldon byl její dítě, ne vnouče. Víme, jak Sheldon dokáže být drzý a nechová se vždy úplně jako klasické dítě svého věku, ale sám si to neuvědomuje. A Babča mu to vždycky na rovinu řekne.

Přesně, a to se mi líbí. Skoro se mi zdá, jako kdyby už Babča někdy potkala někoho, jako je Sheldon. Neměl být třeba takový génius – samorost její zemřelý manžel, nevíte?

Bohužel nevím. Ale často si představuju, že Babča je tajně takový génius, hrozně chytrá vědkyně, ale začala místo toho raději pít a stala se z ní normální osoba.

To mě přivádí k otázce – my jako diváci si často říkáme, po kom je Sheldon vlastně tak geniální? Po rodičích to nebude….

Nad tím se musím zamyslet, to je velmi zajímavá otázka. Ale upřímně netuším. Co vím, tak mně Sheldon přijde, že je pro Babču takový mazlíček. Moc se jí líbí, že Sheldon je tak chytrý a urputný, ale neřeší, kde se to vzalo.

Dobře, tak tedy nechme ty minulé partnery v minulosti a pojďme se podívat na ty současné nebo budoucí partnery. První sezóna končí tím, že se Babča dá dohromady s doktorem Sturgisem. Uvidíme ho znovu i v druhé sezóně?

Zatím nemám ještě žádné oficiální informace od tvůrců, ale mám takový pocit, že doktor Sturgis se vrátí.

To doufám.

Je rozkošný, že ano?

To tedy je!

Já ho úplně zbožňuju. A Wally Shawn, který ho hraje, je ten nejmilejší člověk na světě. Je s ním obrovská legrace. A tak trochu připomíná Sheldona.

A navíc je pěkně střelený. Kdo si přiveze na romantickou večeři na zádech pánev wok, navíc když jede na kole.

Ale vypadal v tom skvěle ne?

Rozhodně. A co druhý nápadník. Tušíte něco?

Zatím ne. S oběma herci se mi spolupracuje skvěle. Kdyby to bylo na mě, tak já bych je brala oba! Točí se s nimi parádně, i pro mě byla úžasná scéna, když se Richard rozbrečí v autě poté, co se dozvěděl, jak to s ním bude.

Tak se těším na soupeření ve druhé sezóně. Ta se začne natáčet v červenci, že ano? A najednou?

Ano, pojedeme nepřetržitě od července do dubna příštího roku. A pak tři měsíce prázdniny. Navíc náš rozvrh je docela v pohodě. Děti nemůžou točit tolik hodin najednou. Jednak chodí do školy a pak jsou ještě malí a můžou točit maximálně 9–10 hodin denně. Což je při natáčení pro televizi jako nic. Tam se běžně točí 15–16 hodin v kuse.

A vy jste na place celou dobu spolu? Nebo se děti někam rozprchnou a vy zůstanete s dospěláky sami?

Jsme malá skupina, takže držíme spolu. Navíc já jsem před začátkem natáčení pronajímala dům, který byl jen pár minut od místa, kde se usadili Iain Armitage (Sheldon) se svojí rodinou, takže jsem jim ukazovala celé okolí, cestu do studia a další věci. A od té doby chodíme spolu často na večeře a jsme od té doby dobří přátelé. Já sama mám tři sny, takže je pro ně snadné vychovávat dalšího chlapce jako je Iain. S Iainem děláme od rána společně interview, pořád mě objímá a někdy mi dokonce dává i masáž nohou! Nádhera!

A chtějí po vás také Iain ale i další mladí herci nějaké herecké rady? Přeci jen máte za sebou mnoho skvělých rolích a jste v šoubyznysnu dlouho.

Nevím, jestli vůbec tuší, kolik toho mám za sebou, přeci jsou ještě dost malí (smích). Možná to časem přijde. Ale naším úkolem je teď s nimi na place udržovat pohodový vztah, rozesmávat je a vůbec je dělat spokojenými. Kdyby nebyli na place šťastní, to by byla tragédie. Takže z toho neděláme vědu a užíváme si. A zatím nám to vychází. Zeptejte se mě za pět let, jak se to změnilo, až z nich budou puberťáci.

To je výzva. Takže přesně za pět let tady?

Uvidíme, jak náš seriál poběží dlouho. Pokud Malý Sheldon poběží tak dlouho, jako Teorie velkého třesku, tedy 11 let, tak Iainovi bude 21. Takže až skončí natáčení, budeme si moci dát v šatně spolu panáka.

Na zdraví! Děkuji za rozhovor.

Příští týden se těšte na dvojitý rozhovor s Montanou Jordonem (Sheldonův bratr Georgie) a Raegan Revord (MIssy).

A ještě společné foto se Annie. © Warner Bros

Diskuze /2

janeyfl

:) děkuji a už se těším na další rozhovor! :)

27.6.2018 | 7:00:19
SarkaCarka

tak kde máme ten rozhovor s dětma? :)

24.7.2018 | 10:18:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E21: A Secret Letter and a Lowly Disc of Processed Meat

cz100%
DOKONČENO

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nepřehlédněte

Exkluzivní rozhovor pro Ednu: Iain Armitage

Exkluzivní rozhovor pro Ednu: Iain Armitage

V posledním díle našich rozhovorů se konečně dostáváme ke hlavní hvězdě seriálu. Iain Armitage je i přes svůj útlý věk neuvěřitelně talentovaný a je to také velký nadšenec do muzikálů. Mrkněte více do našeho rozhovoru, co všechno na sebe prozradil.

Reklama

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás