Arrow
90/100 - 1 402×

Arrow

Přes den si Oliver Queen hraje na bohatého, bezstarostného dědice a pod rouškou noci se stává maskovaným ochráncem města. Snaží se napravit to, co napáchala jeho rodina. Za pomocí luku a šípu s různými vylepšeními se snaží vrátit zašlou slávu Starling City.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Stephen Amell (Oliver Queen), David Ramsey (John Diggle), Emily Bett Rickards (Felicity Smoak), Paul Blackthorne (Quentin Lance), Willa Holland (Thea Queen), Katie Cassidy (Dinah Laurel Lance), Echo Kellum (Curtis Holt), Rick Gonzalez (Rene Ramirez), Colton Haynes (Roy Harper Jr.), Juliana Harkavy (Dinah Drake), John Barrowman (Malcolm Merlyn), Susanna Thompson (Moira Queen), Katie Cassidy (Dinah Laurel Lance ze Země 2), Manu Bennett (Slade Wilson), Kirk Acevedo (Ricardo Diaz)

Green Arrow vs. Hawkeye

Green Arrow vs. Hawkeye

Porovnání dvou superhrdinů se stejnou supershopností? Rozhodně rozdíly mezi nimi jsou, více naleznete v následujících odstavcích.

6 0
6.8.2012

Nebo by se také dalo říci: DC comics vs. Marvel. Je s podivem, že dvě největší komiksové firmy, si vytvořili dva takřka stejné superhrdiny, kteří vynikají ve své nejlepší dovednosti, lukostřelbě. Následující článek bude o jejich porovnání, o tom, jak ve své společné schopnosti vynikají a musím přiznat, že po bližším pohledu na tyto dva lukostřelce lze poznat, že každý je výplodem jiné fantazie, ač se jedná o velice podobné postavy.

Vznik

Za prvé musím zdůraznit, že se jedná o postavy bez superschopností. Takový Superman, Spiderman, Thor a mnoho dalších, jsou superhrdinové, kteří své schopnosti nějakým nadpřirozeným způsobem získali, ale tihle dva si je museli vydřít do morku kostí vlastní pílí a dřinou. Green Arrow aka Oliver Queen se na svých schopnostech asi nadřel více než jeho protějšek Hawkeye. Mladý milionář si žil jako v bavlnce, ale kvůli jeho havárii na Pacifiku musel strávit několik těžkých let na pustém ostrově odkázán pouze sám na sebe. Kvůli pustošení tohoto ostrova místními bandity si uvědomil, že je na světě nespravedlnost a brutalita, kterou on musí napravit.

Hawkeye aka Clint Barton měl život podstatně lepší, ale přitom také krutý. Jakožto sirotka se jej ujali další rodiny, se kterými ale Clint nebyl rád, a tak vždy uprchnul. Když se přidal k cirkusu a začal cvičit jako akrobat, všiml si jej Swordsman, který jej začal cvičit v bojovém umění s meči, dýkami a hlavně lukem. Když si Swordsman všiml jeho ohromného talentu s lukem, rozhodl se, že jej začne využívat při svých loupežích, což se ale později Hawkeyeovi nelíbilo, přemohl svého učitele a přidal se k týmu Avengers.

Supertýmy a vlastní světy

Jak už jsem naznačil, tak obě tyto postavy nejsou jen samostatnými komiksovými hrdiny, ale také patří do větších superskupin. Green Arrow zastává skupinu Justice League a Hawkeye tým Avengers. Obě tyto skupiny bojují a chrání svět proti společnému nepříteli. I když tyto dvě superskupiny chrání naši planetu Zemi, tak se stejně nikdy nemohou potkat, protože každá z nich, jako Green Arrow a Hawkeye, patří pod jinou komiksovou firmu.

Jak to bývá u DC comics zvykem, tak když má Batman svůj smyšlený Gotham City, tak i Green Arrow musí mít svůj smyšlený Starling City. Starling City je pro Olivera domovem, tak které město si vzít pod svá ochranná křídla než jeho město narození. Hawkeye je v tomto pohledu podstatně hodně pozadu od Green Arrowa. Jakožto sirotek nikdy nepoznal své rodné město, a tak jej ani nemůže chránit. Proto raději spolupracuje s Nickem Furym a funguje jako jeho hlavní odstřelovač v týmu Avengers.

Televizní a filmová zkušenost

Zde má zase Hawkeye navrch. Díky veliké filmové propagaci v posledních letech, jsme mohli vidět spoustu filmů od Marvelu. V posledních filmech jako Thor (2011) či Avengers (2012) jsme si mohli Hawkeye užít v podání herce Jeremyho Rennera, který jej na můj vkus ztvárnil obstojně. Sice v Thorovi byl na plátně znatelně krátkou dobu, v Avengers už byl jednou z ústředních postav.

Green Arrow z tohoto pohledu za Hawkeyem po filmové stránce zameškává, ale po seriálové rozhodně ne. Objevil se už totiž roku 2006 v seriálu Smallville, kde jej stvárnil Justin Hartley. Po obrovském úspěchu „marvelovců“ se DC comics nenechalo zastrašit a roku 2011 potvrdilo natáčení televizního seriálu The Arrow, které se konečně objeví v televizi už na podzim. Tudíž Green Arrow v podání kanadského Stephena Amella stráví v našem povědomí více času než Hawkeye, který ale určitě plánuje se objevit v některých dalších filmech od firmy Marvel.

Schopnosti

Nyní už ale na jejich výjimečnost, na to, proč vlastně jsou těmi superhrdiny. Už jsem několikrát zmiňoval, že jak Green Arrow, tak i Hawkeye jsou perfektní lukostřelci. Jejich oko vidí až za roh a jejich muška je přesná. K tomuto porovnání je nejhorší rozpoznat jejich rozdílnost. Green Arrow si veškerou svou výbavu vypracoval vlastní prací ve své tajné skrýši, zatímco Hawkeye přišel na tyto supervěcičky až po příchodu do Avengers.

Každý z nich disponuje slušnou řadou různých šípů, které mají své specifické vlastnosti. Mohou sloužit jako lano, můžou po dostřelu vypustit plyn, mohou se roztříštit na několik kousků nebo mohou vypouštět elektřinu. Tímto faktorem jsou velice nebezpeční z vyvýšených a dalekých míst, protože střelba je vždy výhodou. Těžko hádat, jak bude tento slušný sortiment vyobrazen v The Arrow, ale už ve filmu Avengers jsme se mohli přesvědčit, že Hawkeyeovi šípy jsou opravdu dobré a jejich různost je pestrá.

Názor na to, který z těchto superhrdinů je podle vás lepší si udělejte každý sám, ale jedno je jisté: kdyby se tito dva potkali na střelnici proti sobě, ani jeden by nevyhrál. Nic lepšího než trefit terč přesně neexistuje a nelze líp udělat.

Zdroj: CW

Diskuze /4

Salem

"Jak to bývá u DC comics zvykem, tak když má Batman svůj smyšlený Gotham City, tak i Green Arrow musí mít svůj smyšlený Starling City. " Určitě je to v komiksech Starling City? pokud jsme pochopil tak to píšeš hlavně ke komiksu a světu okolo

15.8.2012 | 19:45:55
Xavik

Ano, je to opravdu Starling City které Green Arrow brání a ve kterém žil.

admin
15.8.2012 | 20:04:59
Salem

Podle seriálu, nebo podle komiksu?

15.8.2012 | 23:44:28
Xavik

Podle seriálu. V komiksu se toto město jmenuje Star City.

admin
16.8.2012 | 0:47:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Arrowa

Seriál Arrow odstartoval svou existenci na podzim roku 2012 a skončil na začátku roku 2020. Byl tu s námi dlouhých sedm a půl let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál Arrow zapadá do širšího komiksového světa, který se vysílá na stanici CW. Díky tomu můžete kromě něj sledovat i seriály The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Black Lightning a Batwoman, které spadají do stejného univerza. Seriálem Arrow proto nic nekončí, ba naopak začíná. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama