Arrow
90/100 - 1 402×

Arrow

Přes den si Oliver Queen hraje na bohatého, bezstarostného dědice a pod rouškou noci se stává maskovaným ochráncem města. Snaží se napravit to, co napáchala jeho rodina. Za pomocí luku a šípu s různými vylepšeními se snaží vrátit zašlou slávu Starling City.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Stephen Amell (Oliver Queen), David Ramsey (John Diggle), Emily Bett Rickards (Felicity Smoak), Paul Blackthorne (Quentin Lance), Willa Holland (Thea Queen), Katie Cassidy (Dinah Laurel Lance), Echo Kellum (Curtis Holt), Rick Gonzalez (Rene Ramirez), Colton Haynes (Roy Harper Jr.), Juliana Harkavy (Dinah Drake), John Barrowman (Malcolm Merlyn), Susanna Thompson (Moira Queen), Katie Cassidy (Dinah Laurel Lance ze Země 2), Manu Bennett (Slade Wilson), Kirk Acevedo (Ricardo Diaz)

Nejočekávanější postava: Deathstroke

Nejočekávanější postava: Deathstroke

Seriál Arrow se může pyšnit řadou opravu pozoruhodných postav, ale ta nejočekávanější tam ještě nebyla v celé své kráse.

7 0
19.2.2013

Deathstroke se poprvé objevil v komiksu New Teen Titans #2 (prosinec 1980), když byl navržen dvojicí autorů Marv Wolfman a George Pérez (oba dva DC Comics). Tito dva zřejmě tehdy ještě nevěděli, jak zajímavou a oblíbenou zápornou (či neutrální) postavu vytvořili. Deathstroke se jmenuje vlastním jménem Slade Joseph Wilson, který se narodil v USA.

Slade zatají svůj šestnáctiletý věk a přihlásí se do Americké armády, aby mohl bojovat ve válce v Koreji. I když mu je teprve 16, tak veškeré bojové techniky zvládá na výbornou, proto podstoupí experiment, aby byl ještě lepší. Tento experiment spočívá v tom, že se mu vpíchne látka, která jej učiní imunním proti séru pravdy. Během experimentu se ale něco zvrtne a poté, co se Slade probudí, tak zjistí, že může používat 90% svého mozku a jeho tělo se stalo odolnější, hbitější, prostě nadlidsky silné.

Slade pokračuje ve své službě, ale poté, co jeho žena porodí jejich syna Josepha, tak se ze Sladea stává žoldák. Po době dojde k unesení jeho syna, ale Slade ho zachrání. Syn ale přišel během únosu o hlasivky a jeho matka nevydrží takové vysoké ohrožení, proto na Sladea střílí. Zasáhne jej do pravého oka a Slade ji za to zabíjí. Od té doby se Slade změnil v nelítostného zabijáka, který začne plnit všechny úkoly, které mu jsou zadány.

To je vše o jeho původu. Dalo by se toho ještě mnoho napsat o jeho životě, ale to si necháme na později, protože v seriálu pravděpodobně vystupuje ve své rané podobě. Nyní se podíváme na jeho vlastnosti. Jak už bylo napsáno, tak byl postižen experimentem, který mu zvýšil jeho schopnosti. Tento experiment je ale nevratný, proto se někdy začne tento čin na Sladeovi projevovat, jak fyzicky, tak i psychicky.

Dokáže myslet 9× rychleji než běžný člověk, v podstatě je chytrý jako počítač, který slouží na vymýšlení strategií a řešení složitých problému. Jeho reflexy se nadmíru zlepšily, dokáže se vyhnout kulkám a šípům a také je dokáže ve vzduchu chytit. Je opravdu rychlý, má obrovskou výdrž a je silný jako 10 mužů. Nepovedený experiment mu také zlepšil všechny smysly. Má rozšířené slyšení, lepší čich a jeho oči fungují jako rentgen či infračervené záření. Jeho rány se rychleji zahojují, díky jeho životní regeneraci.

Jeho schopnosti jsou obzvláště pozoruhodné. Je to mistr taktik a strategií, prostě rozený velitel. Je neuvěřitelně dobrý v boji muž proti muži, když umí techniky jako karate, box, džiu-džitsu či ninjitsu. Překvapivě není až tak dobrý v umění střelných zbraní. Sice je jeho dovednost na vysoké úrovni, ale více ovládá šerm, když dokáže zaráz použít dvě katany v nadlidské rychlosti.

I přes jeho nadlidské schopnosti má jeden nedostatek: nemá jedno oko, tudíž jeho koordinace není někdy stoprocentní, ale dokáže si s tímto problémem poradit. Zajímavostí je jeho oblek, který používá jako brnění, které je hodně odolné. Na hlavě má masku, která kryje jeho zranění a utajuje jeho identitu před nepřáteli.

V seriálu ztvární tuto postavu novozélandský herec Manu Bennett, kterého můžete znát ze seriálu Spartakus. Bennett už je ostřílený a zkušený herec a díky své roli Crixa ve Spartakovi se na tuhle roli obzvláště hodí. Slade Wilson bude zřejmě Oliverův učitel, ale stále není jasné, na které straně bude stát.

Zdroj: CW

Diskuze /10

sentinel001

nějaký nový autor? „Dokáže 9× rychleji myslet než běžný“ přehodit na „dokáže myslet 9× rychleji“ řešení složitých problému → problémů Jeho reflexy se nadmíru zlepšili → se zlepšilY Má rozšířené slyšení → slyšení vážně ne.. sluch v boji muž proti muži, když umí techniky → když je amerikanismus.. protože ovládá šerm, když dokáže zaráz → to samý dvě katany v nadlidské rychlosti → „dokáže nadlidskou rychlostí používat dvě katany“ například..ale o řádek níž je zase „nadlidský, takže doporučuju upravit "Zajímavostí je jeho oblek, který používá jako brnění, které je hodně odolné. Na hlavě má masku, která kryje jeho zranění a utajuje jeho identitu před nepřáteli“ → moooc „který“ Crixuse ve Crixuse → Crixa ve Spartakovi

19.2.2013 | 20:27:39
sentinel001

jinak sorry za hnidopišství, jen jsem chtěl pomoct :-)

19.2.2013 | 20:28:06
Xavik

Autor stále stejný, ale čím dál více unavenější a utahanější. :) Díky za opravy, pokusím se na to ještě jednou mrknout!

admin
19.2.2013 | 20:41:44
Erichan

Přídám skloňování: Spartakus bez Spartaka, ve Spartakovi. Žádný Spartakusovi neexistuje ;-)

19.2.2013 | 22:20:41
Erichan

Tak se omlouvám, přehlédla jsem u kolegy již zmíněný prohřešek.

19.2.2013 | 22:22:28
Xavik

Jo skloňování cizích jmen není žádná hračka.

admin
19.2.2013 | 23:06:19
drioton

ale naposledy mal vypichnute oko ten ktoreho „crixus“ trafil mecom do oka,ten ozije alebo crixovi oko niekto vypichne ešte ..?

#9 soreno
21.2.2013 | 9:09:56
Razzor

taky mi to s tim okem pripadne jako hodne divna nahoda :D

21.2.2013 | 17:51:52
soreno

Ten asi ožít nemůže když mu ten meč projel celou hlavou… Takže někdo jiný, mu oko vypíchne…#7 drioton:

#10 Xavik
21.2.2013 | 17:51:55
Xavik

#9 soreno: Buď a nebo to je odkaz na to, že měl Deathsroke propíchnuté oko a takhle to zůstane…uvidí­me. :)

admin
21.2.2013 | 18:35:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Arrowa

Seriál Arrow odstartoval svou existenci na podzim roku 2012 a skončil na začátku roku 2020. Byl tu s námi dlouhých sedm a půl let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál Arrow zapadá do širšího komiksového světa, který se vysílá na stanici CW. Díky tomu můžete kromě něj sledovat i seriály The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Black Lightning a Batwoman, které spadají do stejného univerza. Seriálem Arrow proto nic nekončí, ba naopak začíná. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama