Arrow
90/100 - 1 402×

Arrow

Přes den si Oliver Queen hraje na bohatého, bezstarostného dědice a pod rouškou noci se stává maskovaným ochráncem města. Snaží se napravit to, co napáchala jeho rodina. Za pomocí luku a šípu s různými vylepšeními se snaží vrátit zašlou slávu Starling City.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Stephen Amell (Oliver Queen), David Ramsey (John Diggle), Emily Bett Rickards (Felicity Smoak), Paul Blackthorne (Quentin Lance), Willa Holland (Thea Queen), Katie Cassidy (Dinah Laurel Lance), Echo Kellum (Curtis Holt), Rick Gonzalez (Rene Ramirez), Colton Haynes (Roy Harper Jr.), Juliana Harkavy (Dinah Drake), John Barrowman (Malcolm Merlyn), Susanna Thompson (Moira Queen), Katie Cassidy (Dinah Laurel Lance ze Země 2), Manu Bennett (Slade Wilson), Kirk Acevedo (Ricardo Diaz)

Oliverův parťák: Speedy

Oliverův parťák: Speedy

Zní to poměrně překvapivě, ale Oliverovým dalším parťákem bude další muž.

2 0
16.12.2012

Další postavou, o které víme, že se objeví v seriálu The Arrow, je konečně nějaká kladná postava a to právě Roy Harper alias Red Arrow či Speedy. Je ale potvrzeno, že právě v seriálu si zahraje postavu Speedy, s kterou ale většina počítala, že ji bude hrát Oliverova sestra Thea, kterou Oliver a jiní už párkrát v seriálu právě nazvali Speedy. Je to zajímavý tah od tvůrců, ale vysvětlení bude určitě na místě, protože by právě Roy Harper měl být Theiným přítelem. Bude zajímavé, jak se tímto činem bude seriál dál vyvíjet a jestli Thea přijde na to, že je její bratr tajemným bdělým strážcem.

Je jisté, že se postava Roye Harpera objeví až na nový rok, ale otázkou zůstává, v které epizodě k tomu dojde, protože Thea ještě nemá žádného přítele. Také zůstává otázkou, jak se Oliver seznámí s Royem nebo spíš, jak Roy pozná, že je Oliver mužem v kápi? Jedno je jisté a to, že se odpovědi dočkáme až v příštích dílech, proto si pojďme zkrátit čekání přečtením následujícího shrnutí původu a charakteristiky o této nové postavě.

Tato postava má svůj původ hodně starý. Už roku 1941 s ním vyšel komiks More Fun Comics #73 (listopad 1941), kde o něm padla první zmínka. Byl navržen duem tvůrců Mort Weisinger a Paul Norris (oba dva DC Comics). Jeho pravé celé jméno je Roy William Harper Jr. a jeho označení bylo původně Speedy, poté Red Arrow a v aktuálním komiksovém světě je nazýván Arsenal. V seriálu by se měl avšak nazývat Speedy, tedy jeho prvním pojmenováním.

Jako malému mu zemřela matka a poté ve dvou letech také otec. Jako sirotka se jej chopil šaman Brave Bow, člen klanu Navajo. Brzy u Roye viděl nadání v lukostřelbě a začali se tomu společně věnovat, aby byl co nejlepší. Jednou se Roy potkal s Oliverem na turnaji v lukostřelbě, kde se na sebe Roy snažil hodně upozornit, protože Olivera obdivoval. V celém turnaji si také vedl dobře, ale v posledním kole minul, a tak si myslel, že už o něj Oliver nebude mít zájem. Poté se spolu znovu setkali při bankovní loupeži a Oliver mu nabídl spolupráci, z které se později stalo duo Green Arrow a Speedy, když Speedy dostane od Olivera nový kostým. Roy dostal zbrusu nový kostým a pomáhal Oliverovi v boji proti zločinu. Když jeho pěstoun Brave Bow zemřel, Oliver byl jeho jediným vychovatelem a učitelem.

Roy nadále pokračoval ve spolupráci s Green Arrow, a když se Oliver přidal k Justice League, tak jej následoval. Zde potkává mnoho nových společníků a zřejmě také první lásku Wonder Girl. Po jejich rozchodu se začal cítit opuštěně, a tak začal brát heroin, za což jej Oliver pořádně zpráskal. Jeho závislost byla po nějaké době ukončena, ale Oliver se k němu stále neměl. Proto se rozhodl započít vlastní kariéru Speedyho.

Jeho další působení je u společnosti CBI, kde se rozhodne změnit identitu na Arsenal. Poté následuje kariéra v Justice League, kde se pro změnu přejmenuje na Red Arrow. Po této době se rozhodne začít používat opět identitu Arsenal, která mu zůstala až do dnes. Tato období si shrneme třeba někdy jindy…

Jako většina od DC Comics, tak i Speedy nemá žádné nadlidské schopnosti. Vyniká, jak už bylo řečeno, v lukostřelbě, ve které dokáže konkurovat Oliverovi. Jeho arzenál zbraní také není nikterak špatný, když dokáže používat, jak zbraně na dálku, tak i nablízku. Od Black Canary se dokonale naučil bojovému umění, což z něj dělá opravdu všestranného bojovníka.

Jeho fyzická stránka je sice obdivuhodná, ale i mentálně je na tom bravurně. Jednu dobu pracoval dokonce jako detektiv a každý detektiv přece musí umět myslet. Vše ale mírně kazí fakt, že je často nevypočitatelný a jednou se to hodně potvrdilo, když začal brát drogy, z kterých se sice vyléčil, ale Oliver s ním už nadále nespolupracoval.

V seriálu Speedyho ztvární mladý americký herec Colton Haynes, který na sebe upozornil hlavně v seriálu z roku 2011 Teen Wolf, kde si zahrál jednu z hlavních postav a to postavu Jacksona.

Opět je to od tvůrců sázka do mladého herce, který se ale na roli Speedyho věkově bude rozhodně hodit. Sám producent Arrow Greg Berlanti to okomentoval slovy: ,,Byli jsme velkými fanoušky Coltona v seriálu Teen Wolf a jsme nadšeni z toho, že se rozhodl s námi spolupracovat na Arrow.“ No, když už jsou producenti rádi, tak myslím, že my budeme také.

Zdroj: CW

Diskuze /3

Salem

slyšely jste o Mie Dearden?

29.12.2012 | 0:30:09
Hanzen

Ano mladší verze Speedyho v ženské podobě :)

29.12.2012 | 18:36:10
Xavik

A na co tím narážíš? O Mie Dearder se zde nezmiňujem, protože se jí to netýká.

admin
29.12.2012 | 20:01:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Arrowa

Seriál Arrow odstartoval svou existenci na podzim roku 2012 a skončil na začátku roku 2020. Byl tu s námi dlouhých sedm a půl let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál Arrow zapadá do širšího komiksového světa, který se vysílá na stanici CW. Díky tomu můžete kromě něj sledovat i seriály The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Black Lightning a Batwoman, které spadají do stejného univerza. Seriálem Arrow proto nic nekončí, ba naopak začíná. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama