Heroes (Hrdinové) Zajímavosti a ohlédnutí se za čtvrtou řadou

Zajímavosti a ohlédnutí se za čtvrtou řadou

Zajímavosti a ohlédnutí se za čtvrtou řadou

Tvůrci seriálu opět naslibovali, že čtvrtá řada (Volume 5 – Redemption) bude promyšlená a vrátí se ke kořenům první série. Jak moc jim to (ne)vyšlo?


9 0
14.9.2015

Třetí řada se potýkala s velikými potížemi se sledovaností. Na začátku řady sledovalo seriál 10 milionů lidí, na konci už pouze 6 milionů. NBC dala čtvrté řadě Hrdinů pouze devatenáct dílů. Kring se po vzoru první řady rozhodl vytvořit jednotný děj a jedno Volume s názvem Redemption. Tvrdil, že děj má pečlivě připravený, ale nakonec tomu, jak u Kringa známo, bylo jinak.

(Propagační plakát ke čtvrté sérii byl vytvořen z fotek ze třetí série. NBC pomalu začínala šetřit na propagaci seriálu. Foto: NBC)


Ty víš moc dobře, jaký to je žít ve stínu svého bratra, Petere. Tvůj bratr tě jen brzdil…

Děj

Většina Hrdinů se snaží vrátit do svých normálních životů – Claire začíná novou životní etapu na vysoké škole, HiroAndem si zřídili svoji vlastní linku „Zavolej superhrdinům“, Matt se opět sbližuje s manželkou, Noah se pokouší zapomenout svůj dřívější život a Peter zachraňuje lidi jako záchranář. Na pozadí těchto zcela obyčejných životů se ale rýsuje zcela něco nového. Nová hrozba.

Samuel po ztrátě svého bratra Josepha chce nahradit jeho místo ve své rodině někým jiným a pokusí se ukořistit jednoho ze známých Hrdinů. Postupem časem je odhaleno, že přítomnost více Hrdinů, dává Samuelovi větší moc v používání jeho schopnosti, a tak se rozhodne Samuel získat všechny – některé dobrovolně, některé násilím, se spoustu z nich bude manipulovat. Jak se Hrdinové poperou se zcela novým a odlišným záporákem?

(Zabiják Sylar uvízl v hlavě nudného detektiva Parkmana. Foto: NBC)

Nepromyšlený příběh

Spousta dějových linek, které byly naznačeny v průběhu řady, nevyšly. Na to si nejvíce fanoušci ztěžovali. Celé Volume se tvářilo, že děj je promyšlený naprosto do puntíku, ale stávalo se, že občas jsme sledovali epizody, které vypadaly, že budou mít v budoucnu význam, ale nakonec tomu tak nebylo. Kring znovu u fanoušků selhal a vytvořil nesourodý příběh.

Opakoval neustále stejné chyby – začalo se znovu cestovat časem a napravovala se opět minulost, která popřela zcela některé epizody první řady. Dále se Kring znovu bál zabít jakoukoliv hlavní postavu, ať už se jednalo o Nathana, nebo o Mohindera, kteří zemřeli, ale přesto si našli cestu zpět mezi živé.

(Nad Nathanem visela smrt od konce druhé řady, ale přesto jsme ho vídali i v řadě čtvrté. Foto: NBC)

Noah zpočátku s Angelou slibovali vytvoření nové Společnosti, nikdy k tomu ale nedošlo. Stejně tak využití Petera pro karneval Sullivanových. Úplně se popřela třetí epizoda, kdy tak usilovně Samuel Sullivan o Petera usiloval. Claire našla svou nemesis ve formě neviditelné Rebeccy, ta ale uprostřed řady zničehonic zmizela a nikdy jsme se o ní už nedoslechli. Mohinder v jedné epizodě chce za každou cenu zastavit Samuela, v další epizodě řekne, že se vrací do Indie za svou milovanou dívkou. U čtvrté řady Kring opět dokázal, že měnění scénáře za pochodu není jeho silná parketa, častokrát chtěl v ději udržet postavy, i když ty už měly závazky někde jinde (řeč je především o postavách Mohindera a Tracy Strauss, jejichž herci byli příliš vytíženi jinými projekty).

Potenciální pátá řada a cesta k Heroes Reborn

Kring po konci čtvrté řady počítal s řadou pátou. Finále čtvrté řady, které se nešťastnou náhodou stalo finální epizodou celého seriálu, nechalo otevřený konec a nastínilo nový děj (Volume 6 – Brave New World). NBC ale po bídné sledovanosti čtvrté řady seriál zrušila. Dlouho se hovořilo o tom, že by mohl vzniknout celovečerní film, který by příběh Hrdinů definitivně uzavřel, ale postupem času i tento nápad padl.

Konec seriálu bylo možné odvyprávět skrze komiksy, ale Tim Kring usiloval o novou řadu. Po roce zrušení seriálu se šuškalo, že by mohla vzniknout série s novými postavami, ale NBC neměla zájem Hrdiny znovuoživit. Pak se náhle na televizní obrazovky vrátil kultovní seriál 24, The X-Files a situace se změnila. Po pěti letech se tak dočkáme pokračování Hrdinů. Kring opět dostal šanci a doufejme, že tentokrát se mu ten návrat ke kořenům první série vydaří podstatně lépe.

(Samuel byl dobrým záporákem, ale místo, aby se činil, tak spíše žvanil. Foto: NBC)

Jak vy vnímáte čtvrtou řadu? Považujete ji za nejhorší, nebo naopak pozvolný děj vám více vyhovoval?

Diskuze /7

Henry812

4.seria ( Volume 5 ) je o mooc lepšia ako odflaknute Volume 4. Dej je síce taky kludny, pomaly a ide v nej skôr o postavy. Mne tato seria vyhovovala, po Volume 3 uz epickejšiu a osudovejšiu zachranu sveta vymyslieť asi nešlo aby to nebol stereotyp. A väčšinu z tych chyb som akosik vždy minul a ked sa nad tym zamyslim ( 4.seriu zrovna v ramci maratonu pred H:R sledujem a som v polke asi ) je to pravda. To nemeni nič na tom že 4.seria je pre mňa vyborna a lepšia ako 2.seria či Volume 4 z 3.serie. Hlavne to s Nathan-Sylarom bolo moc napínave a smutne nakonci. A z konca som mal pred tymi 5 rokmi nervy, nespavosť a zufalo som na internete patral po akejkolvek iskričke nadeje. Konečne som sa dočkal :-).

#2 tom99
14.9.2015 | 19:16:45
tom99

#1 Henry812: Popravdě já na čtvrtou řadu taky změnil názor, když jsem si teď dával opáčko. Ale někdy se to fakt táhne a celé je to takové pomalé. Jsem sice rád, že už nejde o záchranu světa, ale to tempo mě občas dostávalo. A zvlášť ty nedořešené věci – nová Společnost, Mohinderovo nelogické chování, zmizení Tracy, ignorace Rebeccy, ztracení Petera v příběhu apod.

webmaster
14.9.2015 | 20:55:07
Lucifrid

Mně se čtyřka líbila předtím i teď. Ale je fakt, že zpětně uznávám, že trojka byla trochu zmatená.

webmaster
14.9.2015 | 21:09:35
luciusvorenus

mě se nejvíc líbila první polovina trojky pak už to šlo hodně z kopce

14.9.2015 | 21:15:56
Nitram92

Nevíte, jestli už jsou z Heroes Reborn natočené všechny epizody? Protože mně přijde, že Kring si vždycky někde přečte, co se fanouškům líbilo a nelíbilo a podle toho se snaží upravit následující epizody, i když to třeba občas nedává moc smysl. Přesně jak bylo řečeno v článku – měnění scénáře za pochodu není jeho silná parketa. Třeba charakterové veletoče Nathana ve třetí řadě už byly trochu moc. :) Čtvrtou řadu začínám v rámci opakování až zítra, nyní si z ní téměř nic nevybavuji – pouze cirkusového T-Baga, tu slepou hudebnici a úplný závěr s Claire, jinak nic. Tak jsem zvědavý, jak se mi bude tato řada po letech líbit :)

14.9.2015 | 21:26:55
MARTASLJ19

Normálne ako to čítam tak mám dojem, že Kring ten scenár posere s rovnakými chybami ah u Reborn, a ak nie tak ak by bolo pokračovanie aj po Reborn tak potom.

15.9.2015 | 7:20:27
carolos84

Možno sa teraz do mňa asi ľudia pustia, ale súdiac podľa zhrňujúceho článku o 4.sérii bolo dobré, že po konci 3.série som prestal tento seriál pozerať. Mám pocit, že som o nič neprišiel. Ale na Reborn sa určite pozriem, upútavky sa mi páčia, už len aby to Kring neposral

15.9.2015 | 21:15:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny