Homeland (Ve jménu vlasti) Postřehy z epizody 2x02 - Beirut is Back

Postřehy z epizody 2x02 - Beirut is Back

Postřehy z epizody 2x02 - Beirut is Back

Ještě než bude odvysílán nový díl, přinášíme vám několik postřehů z druhé epizody 2. řady seriálu Homeland.


0 0
14.10.2012

  • Kde vidíte v druhé epizodě Homelandu někoho se šátkem, tričkem nebo čepicí, patří k Hizballáhu, který proslul dlouholetým konfliktem s Izraelem a útoky proti americkým cílům, díky čemuž je u nás znám jako teroristická organizace. V Libanonu ale působí také jako úspěšná politická strana. Barvy jsou převzaté z vlajky Hizballáhu.

  • Vyobrazení Hizballáhu i samotného Bejrútu zde tak trochu podléhá vypravěčské licenci. Bejrút není z drtivé většiny místo, kde by se snad někdo vrhal na cizince, případně se na ně díval podezřívavě. To, zda chce cizinka nosit šátek, závisí hlavně na čtvrti, kde se pohybuje, ne kvůli nějakému nebezpečí, ale aby prostě neurazila – Carrie šátek potřebovala hlavně do mešity a aby v konzervativ­nějších čtvrtích nevyčnívala z davu jako hloupá Američanka bez ohledu na místní zvyklosti.


  • Bejrút patří mezi nejkosmopolitnější města světa, kde se míchají sunnité, šíité, křesťané, židé a mnohé náboženské minority. Kupodivu i po vleklé občanské válce, která ale město hodně rozdělila podle vyznání – proto není vůbec nereálné, že by Carrie a speciální jednotka byli ve čtvrti výhradně muslimů. Tím spíše, pokud by oněch pár ulic „patřilo“ Hizballáhu.

  • Samotný Hizballáh dnes už není uskupením chlapíků s kalašnikovy, kteří se schovávají po městě. Jde o úspěšnou politickou stranu s ozbrojeným křídlem (armádou), které disponuje překvapivě moderními zbraněmi, včetně bezpilotních letounů, raket dlouhého dostřelu a dobře vycvičených komand, která dokonce dokázala porazit izraelské protějšky. Ale stejně tak to, co vidíme v seriálu, není nemožný obrázek, protože Hizballáh má rozsáhlé velení a až deset tisíc ozbrojenců, klidně i ukázané „nižší kvality“.

  • Scéna, kdy Brody a ostatní sledují operaci, je přímou referencí na zabití Usámy bin Ládina, kterému přihlížel Obamův štáb. Když se někdo obává, aby „se z toho nestala další situace s Černým jestřábem“, je to odkaz na notoricky známou situaci ze Somálska (viz film Černý jestřáb sestřelen / Black Hawk Down), kdy byla část amerických jednotek odříznuta uvnitř nepřátelského území bez dostatečné podpory.

Diskuze /2

phoebess

Super! :)

redaktor
14.10.2012 | 18:12:45
wiggin

Díky! Tyhle postřehy si vždycky rád přečtu.

14.10.2012 | 23:50:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Homelandu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Sedmá řada

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Vzhledem k událostem uplynulé šesté řady se dalo předpokládat, že děj Homelandu se bude opět odehrávat na domácí americké půdě. Natáčení se nicméně přesouvá do Virginie. A na návrat kterých herců se můžeme těšit?

Recenze

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Tvůrci Homelandu během každé série dokazují, že lze dlouhodobě natáčet seriál, aniž by tím utrpěla jeho kvalita. Do karet jim hraje i fakt, že problémů ve světě neubývá a oni tak mají stále kde čerpat nápady pro další děj. Jak se nám šestá řada líbila, to se dozvíte v naší recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Hlídejte si nás