Homeland (Ve jménu vlasti)
92/100 - 315×

Homeland(Ve jménu vlasti)

Mrazivý špionážní seriál Homeland vznikl v produkci kabelovky Showtime, tedy v Americe, která je po událostech 11. září 2001 stále „lehce nervózní“ z terorismu. Tento konspirační thriller se točí kolem bipolární agentky Carrie, která s kolegy ze CIA bojuje proti terorismu.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Claire Danes (Carrie Mathison), Mandy Patinkin (Saul Berenson), F. Murray Abraham (Dar Adal), Maury Sterling (Max Piotrowski), Elizabeth Marvel (Elizabeth Keane), Jake Weber (Brett O'Keefe), Linus Roache (David Wellington), Morgan Spector (Dante Allen), Amy Hargreaves (Maggie Mathison), Costa Ronin (Jevgenij Gromov), Rupert Friend (Peter Quinn), Sarita Choudhury (Mira Berenson), Damian Lewis (Nicholas Brody), Morena Baccarin (Jessica Brody), Jackson Pace (Chris Brody)

Postřehy z epizody 2x02 - Beirut is Back

Postřehy z epizody 2x02 - Beirut is Back

Ještě než bude odvysílán nový díl, přinášíme vám několik postřehů z druhé epizody 2. řady seriálu Homeland.

0 0
14.10.2012

  • Kde vidíte v druhé epizodě Homelandu někoho se šátkem, tričkem nebo čepicí, patří k Hizballáhu, který proslul dlouholetým konfliktem s Izraelem a útoky proti americkým cílům, díky čemuž je u nás znám jako teroristická organizace. V Libanonu ale působí také jako úspěšná politická strana. Barvy jsou převzaté z vlajky Hizballáhu.

  • Vyobrazení Hizballáhu i samotného Bejrútu zde tak trochu podléhá vypravěčské licenci. Bejrút není z drtivé většiny místo, kde by se snad někdo vrhal na cizince, případně se na ně díval podezřívavě. To, zda chce cizinka nosit šátek, závisí hlavně na čtvrti, kde se pohybuje, ne kvůli nějakému nebezpečí, ale aby prostě neurazila – Carrie šátek potřebovala hlavně do mešity a aby v konzervativ­nějších čtvrtích nevyčnívala z davu jako hloupá Američanka bez ohledu na místní zvyklosti.

  • Bejrút patří mezi nejkosmopolitnější města světa, kde se míchají sunnité, šíité, křesťané, židé a mnohé náboženské minority. Kupodivu i po vleklé občanské válce, která ale město hodně rozdělila podle vyznání – proto není vůbec nereálné, že by Carrie a speciální jednotka byli ve čtvrti výhradně muslimů. Tím spíše, pokud by oněch pár ulic „patřilo“ Hizballáhu.

  • Samotný Hizballáh dnes už není uskupením chlapíků s kalašnikovy, kteří se schovávají po městě. Jde o úspěšnou politickou stranu s ozbrojeným křídlem (armádou), které disponuje překvapivě moderními zbraněmi, včetně bezpilotních letounů, raket dlouhého dostřelu a dobře vycvičených komand, která dokonce dokázala porazit izraelské protějšky. Ale stejně tak to, co vidíme v seriálu, není nemožný obrázek, protože Hizballáh má rozsáhlé velení a až deset tisíc ozbrojenců, klidně i ukázané „nižší kvality“.

  • Scéna, kdy Brody a ostatní sledují operaci, je přímou referencí na zabití Usámy bin Ládina, kterému přihlížel Obamův štáb. Když se někdo obává, aby „se z toho nestala další situace s Černým jestřábem“, je to odkaz na notoricky známou situaci ze Somálska (viz film Černý jestřáb sestřelen / Black Hawk Down), kdy byla část amerických jednotek odříznuta uvnitř nepřátelského území bez dostatečné podpory.

Zdroj: Showtime

Diskuze /2

phoebess

Super! :)

čestný člen redakce
14.10.2012 | 18:12:45
wiggin

Díky! Tyhle postřehy si vždycky rád přečtu.

14.10.2012 | 23:50:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E12: Prisoners of War

cz100%
DOKONČENO

Titulky překládá: @KevSpa

Sedí na verze: GHOSTS, ION10, AMZN, TBS, BTX

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Homeland

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Homelandu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama