Justice League Captain Marvel září v knize od tvůrce proslulého Kůstka

Captain Marvel září v knize od tvůrce proslulého Kůstka

Captain Marvel září v knize od tvůrce proslulého Kůstka

V dubnu měli mnozí diváci čest konečně poznat komiksového superhrdinu s duší dítěte, hrdinného Captaina Marvela. Nedávno rovněž v Česku vyšla kniha jeho pozoruhodných dobrodružství, na kterou vám díky spolupráci s nakladatelství Crew přinášíme recenzi.

4 0
24.6.2019

Knihu Shazam! Monstrózní společenství zla má na svědomí jeden jediný muž, proslulý komiksový autor Jeff Smith. Ten se nejvíce proslavil nezávislou sérií Bone (Kůstek), kterou vydával v letech 1991–2004 v rámci vlastního komiksového labelu Cartoon Books. Vedle Kůstka je pak jeho přelomovým dílem i právě recenzovaná minisérie o Captainu Marvelovi.

V té vidíme klasický souboj dobra a zla, ve kterém vystupují všechny postavy známé z nedávného filmového blockbusteru, tedy Mary Bromfield, Billy Batson, Dr. Sivana, či Čaroděj Shazam. Oproti filmu však komiks představuje Marvela jako starobylého bojovníka, jenž slouží jako avatár a nyní se právě vtělil do sirotka Billyho. Když se ale z prostoru mimo čas a prostor vynoří zlotřilý Pan Mozek, musí Billy a Marvel najít společnou řeč, zabránit zkáze našeho vesmíru a v neposlední řadě uhlídat sestru Mary.


Marvel v komiksu spolupracuje s čarodějovým duchem. Foto: DC Comics

První věcí, jež čtenáře na samotném komiksu zaujme, je předmluva od Alexe Rosse, kreslíře a autora, který má na svědomí vzestup popularity Captaina Marvela v devadesátých letech. Následně se vrháme střemhlav do krásného a mírně dětinského dobrodružství, ve kterém hrají hlavní roli magie a kouzla. V komiksu se vyskytuje spousta klasických marvelovských reálií a my tak vidíme nejen sochy Sedmi smrtelných hříchů, ale také Krokodýlí muže či Skálu věčnosti. Hlavní kouzlo celého příběhu je ale v jeho jednoduchosti a přímočarosti. Jeff Smith jej totiž napsal v podobném duchu jako svého Kůstka, a proto je i Marvel krásně dětinský a vhodný pro nejmenší čtenáře. To umocňuje Smithova perfektní kresba, jež skvěle kopíruje příběh a ve své jednoduchosti se dokáže vrýt do paměti čtenáře. Marvelova minisérie rovněž reflektuje klasické pravidlo o vítězství dobra nad zlem a ztrestání zlého nepřítele.

Celkově je Monstrózní společenství zla jednou z nejkouzelnějších sérií o Captainu Marvelovi a nabízí pěkné rozšíření kouzelné mytologie světa DC, i trochu jiný pohled na postavu Marvela samotného. Pokud zrovna nechcete trápit mozkové závity nad složitými komiksy od špičkových „dospěláckých“ autorů, sáhněte po Smithově díle, určitě neprohloupíte.

90%

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Birds of Prey


Režie: Cathy Yan
Scénář: Christina Hodson
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Margot Robbie (Harley Quinn), Mary Elizabeth Winstead (Huntress), Jurnee Smollett-Bell (Black Canary), Rosie Perez (Renée Montoya), Ewan McGregor (Black Mask), Chris Messina (Victor Zsasz)
Stopáž: 109 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás