Justice League
84/100 - 38×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill, David Corenswet (Superman), Ben Affleck, Robert Pattinson (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner, Pruitt Taylor Vince (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Captain Marvel září v knize od tvůrce proslulého Kůstka

Captain Marvel září v knize od tvůrce proslulého Kůstka

V dubnu měli mnozí diváci čest konečně poznat komiksového superhrdinu s duší dítěte, hrdinného Captaina Marvela. Nedávno rovněž v Česku vyšla kniha jeho pozoruhodných dobrodružství, na kterou vám díky spolupráci s nakladatelství Crew přinášíme recenzi.

4 0
24.6.2019

Knihu Shazam! Monstrózní společenství zla má na svědomí jeden jediný muž, proslulý komiksový autor Jeff Smith. Ten se nejvíce proslavil nezávislou sérií Bone (Kůstek), kterou vydával v letech 1991–2004 v rámci vlastního komiksového labelu Cartoon Books. Vedle Kůstka je pak jeho přelomovým dílem i právě recenzovaná minisérie o Captainu Marvelovi.

V té vidíme klasický souboj dobra a zla, ve kterém vystupují všechny postavy známé z nedávného filmového blockbusteru, tedy Mary Bromfield, Billy Batson, Dr. Sivana, či Čaroděj Shazam. Oproti filmu však komiks představuje Marvela jako starobylého bojovníka, jenž slouží jako avatár a nyní se právě vtělil do sirotka Billyho. Když se ale z prostoru mimo čas a prostor vynoří zlotřilý Pan Mozek, musí Billy a Marvel najít společnou řeč, zabránit zkáze našeho vesmíru a v neposlední řadě uhlídat sestru Mary.

Marvel v komiksu spolupracuje s čarodějovým duchem. Foto: DC Comics

První věcí, jež čtenáře na samotném komiksu zaujme, je předmluva od Alexe Rosse, kreslíře a autora, který má na svědomí vzestup popularity Captaina Marvela v devadesátých letech. Následně se vrháme střemhlav do krásného a mírně dětinského dobrodružství, ve kterém hrají hlavní roli magie a kouzla. V komiksu se vyskytuje spousta klasických marvelovských reálií a my tak vidíme nejen sochy Sedmi smrtelných hříchů, ale také Krokodýlí muže či Skálu věčnosti. Hlavní kouzlo celého příběhu je ale v jeho jednoduchosti a přímočarosti. Jeff Smith jej totiž napsal v podobném duchu jako svého Kůstka, a proto je i Marvel krásně dětinský a vhodný pro nejmenší čtenáře. To umocňuje Smithova perfektní kresba, jež skvěle kopíruje příběh a ve své jednoduchosti se dokáže vrýt do paměti čtenáře. Marvelova minisérie rovněž reflektuje klasické pravidlo o vítězství dobra nad zlem a ztrestání zlého nepřítele.

Celkově je Monstrózní společenství zla jednou z nejkouzelnějších sérií o Captainu Marvelovi a nabízí pěkné rozšíření kouzelné mytologie světa DC, i trochu jiný pohled na postavu Marvela samotného. Pokud zrovna nechcete trápit mozkové závity nad složitými komiksy od špičkových „dospěláckých“ autorů, sáhněte po Smithově díle, určitě neprohloupíte.

90%

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Aquaman a ztracené království

Režie: James Wan
Scénář: David Leslie Johnson-McGoldrick
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Jason Momoa (Aquaman), Patrick Wilson (Orm), Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta), Dolph Lundgren (Nereus), Nicole Kidman (Atlanna), Temuera Morrison (Thomas Curry), Amber Heard (Mera)

Stopáž: 124 minut

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama