Justice League Souboj dvou odvěkých nepřátel překvapivě neplní očekávání

Souboj dvou odvěkých nepřátel překvapivě neplní očekávání

Souboj dvou odvěkých nepřátel překvapivě neplní očekávání

Ve spolupráci s nakladatelstvím Crew vám přinášíme recenzi na třetí knihu netopýří série Toma Kinga, ve které se Batman znovu střetává se svým největším nepřítelem Banem.

1 0
9.6.2019

Tom King (Mr. Miracle) patří mezi nejvlivnější komiksové tvůrce poslední doby a v rámci DC Rebirth se nejvíce proslavil novou inkarnací Batmanových příběhů, jež na rozdíl od série All Star Batman se slavnou netopýří postavou neexperimentují a striktně se drží dění v Gotham City. V této příběhové lince mu sekunduje kreslíř David Finch (Aphrodite IX).

Nejnovější díl ságy, jenž v originále nese jméno I am Bane, je u nás nepochopitelně překládán jako Já jsem zhouba a sleduje Batmana v dalším boji s nesmiřitelným rivalem, kterého pohání mocný venom. I když v komiksu vidíme téměř všechny Robiny a na krátkou chvíli se objeví i Superman, jedná se převážně o sólovou akci, ve které Temný rytíř operuje na vlastní pěst a snaží se najít tu největší nevýhodu svého protivníka.


Batman v novém komiksu spolupracuje s mnoha spojenci. Foto: DC Comics

Bane však nehraje podle pravidel a místo útoku na samotného Temného rytíře napadá jeho spojence a milované, čímž se mu snaží ublížit. Bohužel, podobný koncept jsme už v několika komiksech nejen od DC Comics viděli v mnohem lepším podání, než jaké nám servíruje King, což škodí kontinuitě celého příběhu a strhává jej výrazně dolů. Ve srovnání s další netopýří sérií v rámci Rebirth tak Kingovo dílo značně zaostává.

Naštěstí však knihu doplňuje i příběh, ve kterém se Batman setká s Bažináčem a společně vyšetřují vraždu otce Aleca Hollanda. Tuto krátkou minisérii má na svědomí rovněž King, kterému však v roli ilustrátora tentokráte sekundoval Mitch Gerards. Na rozdíl od křečovitého hlavního příběhu se crossover s populárním členem Temné Ligy spravedlnosti vydařil a díky němu po přečtení celé knihy nepřevládá pachuť nad trapným vyvrcholením.

Třetí díl Kingovy série podtrhává nevyrovnanost předchozích dílů a opakuje neustále stejné chyby. Díky zmiňované závěrečné minisérii se však nakonec čtenář dokáže i zabavit a zapomenout na předcházející zklamání.

60%

Diskuze /1

Ratemus

Tady jsem začal uvažovat že se sérií skončím, což se stalo po přečtení následujícího dílu…komiks není o ničem jiném než jen bum bác což jsme viděli i v minulém díle… Batman je zde ještě více nesmrtelný a nezranitelný než kdykoliv předtím a to jak vyřídí Bana je vrchol tvůrci vyhořelosti a unavenosti, nedivím se že tuto sérii překonal v prodejích Immortal Hulk a že má King takové obrovské problémy a sbírá výhrůžky od fanoušků.. tento Batman skutečně není dobrý a Kingovi nesedne, je to jeho nejslabší komiks co napsal…navíc se zde opakuje několik věcí z předchozího dílu… velká nespokojenost a rozhodně nedoporučuji…co je ovšem skvělé je kresba, ta se mi líbí hlavně ve scénách bitky s Banem…pokud máte rádi bezduché mlátičky, tak dobrý ale pokud čekáte Batmana detektiva tak budete zklamáni, ostatně Batman není detektivem od začátku série

10.6.2019 | 8:29:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Birds of Prey


Režie: Cathy Yan
Scénář: Christina Hodson
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Margot Robbie (Harley Quinn), Mary Elizabeth Winstead (Huntress), Jurnee Smollett-Bell (Black Canary), Rosie Perez (Question), Ewan McGregor (Black Mask), Chris Messina (Victor Zsasz),
Stopáž: 109 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás