Justice League
84/100 - 35×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Souboj dvou odvěkých nepřátel překvapivě neplní očekávání

Souboj dvou odvěkých nepřátel překvapivě neplní očekávání

Ve spolupráci s nakladatelstvím Crew vám přinášíme recenzi na třetí knihu netopýří série Toma Kinga, ve které se Batman znovu střetává se svým největším nepřítelem Banem.

1 0
9.6.2019

Tom King (Mr. Miracle) patří mezi nejvlivnější komiksové tvůrce poslední doby a v rámci DC Rebirth se nejvíce proslavil novou inkarnací Batmanových příběhů, jež na rozdíl od série All Star Batman se slavnou netopýří postavou neexperimentují a striktně se drží dění v Gotham City. V této příběhové lince mu sekunduje kreslíř David Finch (Aphrodite IX).

Nejnovější díl ságy, jenž v originále nese jméno I am Bane, je u nás nepochopitelně překládán jako Já jsem zhouba a sleduje Batmana v dalším boji s nesmiřitelným rivalem, kterého pohání mocný venom. I když v komiksu vidíme téměř všechny Robiny a na krátkou chvíli se objeví i Superman, jedná se převážně o sólovou akci, ve které Temný rytíř operuje na vlastní pěst a snaží se najít tu největší nevýhodu svého protivníka.


Batman v novém komiksu spolupracuje s mnoha spojenci. Foto: DC Comics

Bane však nehraje podle pravidel a místo útoku na samotného Temného rytíře napadá jeho spojence a milované, čímž se mu snaží ublížit. Bohužel, podobný koncept jsme už v několika komiksech nejen od DC Comics viděli v mnohem lepším podání, než jaké nám servíruje King, což škodí kontinuitě celého příběhu a strhává jej výrazně dolů. Ve srovnání s další netopýří sérií v rámci Rebirth tak Kingovo dílo značně zaostává.

Naštěstí však knihu doplňuje i příběh, ve kterém se Batman setká s Bažináčem a společně vyšetřují vraždu otce Aleca Hollanda. Tuto krátkou minisérii má na svědomí rovněž King, kterému však v roli ilustrátora tentokráte sekundoval Mitch Gerards. Na rozdíl od křečovitého hlavního příběhu se crossover s populárním členem Temné Ligy spravedlnosti vydařil a díky němu po přečtení celé knihy nepřevládá pachuť nad trapným vyvrcholením.

Třetí díl Kingovy série podtrhává nevyrovnanost předchozích dílů a opakuje neustále stejné chyby. Díky zmiňované závěrečné minisérii se však nakonec čtenář dokáže i zabavit a zapomenout na předcházející zklamání.

60%

Diskuze /1

Ratemus

Tady jsem začal uvažovat že se sérií skončím, což se stalo po přečtení následujícího dílu…komiks není o ničem jiném než jen bum bác což jsme viděli i v minulém díle… Batman je zde ještě více nesmrtelný a nezranitelný než kdykoliv předtím a to jak vyřídí Bana je vrchol tvůrci vyhořelosti a unavenosti, nedivím se že tuto sérii překonal v prodejích Immortal Hulk a že má King takové obrovské problémy a sbírá výhrůžky od fanoušků.. tento Batman skutečně není dobrý a Kingovi nesedne, je to jeho nejslabší komiks co napsal…navíc se zde opakuje několik věcí z předchozího dílu… velká nespokojenost a rozhodně nedoporučuji…co je ovšem skvělé je kresba, ta se mi líbí hlavně ve scénách bitky s Banem…pokud máte rádi bezduché mlátičky, tak dobrý ale pokud čekáte Batmana detektiva tak budete zklamáni, ostatně Batman není detektivem od začátku série

10.6.2019 | 8:29:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Batman


Režie: Matt Reeves
Scénář: Matt Reeves a Mattson Tomlin
Hudba: Michale Giacchino
Hrají: Robert Pattinson (Batman), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Jeffrey Wright (James Gordon), Zoë Kravitz (Catwoman), Colin Farrell (Penguin), Paul Dano (Riddler), John Turturro (Carmine Falcone)
Stopáž: 175 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama