Star Wars: The Bad Batch
89/100 - 30×

Star Wars: The Bad Batch

Klonové války skončily a Republika se pomalu mění v Galaktické Impérium. Klonový oddíl 99, známý také jako Špatná Várka, se proto snaží najít své místo v galaxii, která prochází rapidní změnou. Každý člen týmu má jedinečné vlastnosti a tvoří tak pozoruhodnou skupinu. My sledujeme Špatnou Várku, jak se po válce vydává na žoldnéřské mise, kdy se snaží najít nový smysl života.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Disney+ | 30 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Dee Bradley Baker (Lovec), Dee Bradley Baker (Střelec), Dee Bradley Baker (Echo), Dee Bradley Baker (Tech), Dee Bradley Baker (Bourač), Michelle Ang (Omega), Jimmi Simpson (Royce Hemlock), Keisha Castle-Hughes (Emerie Karr), Noshir Dalal (Rampart), Ian McDiarmid (Sheev Palpatine), Stephen Stanton (Wilhuff Tarkin), Rhea Perlman (Cid), Wanda Sykes (Phee Genoa), Corey Burton (Cad Bane), Ming-Na Wen (Fennec Shand)

O (ne)úspěchu celého seriálu rozhodne až finálová epizoda

O (ne)úspěchu celého seriálu rozhodne až finálová epizoda

V průběhu třetí řady stále zhodnocujeme dosavadní díly. I když je třetí řada nejkonzistentnější a co se týče jednotlivých dílů nejvyrovnanější, tak sem tam je to opravdu jako na houpačce. O tom, jak budeme vzpomínat na Vadnou Várku, rozhodne až finálový díl.

9 2
28.4.2024

Začneme rovnou zhurta a nebudeme chodit kolem horké kaše. Třetí řada Vadné Várky jede v zajetých kolejích a kopíruje dosavadní styl Davea Filoniho, který máme najetý už z jiných seriálů. Důležité byly první tři epizody závěrečné řady a ta nadcházející poslední. Zbytek byl jen navoněnou vatou, kterou když si odmyslíte, tak jsme ji vůbec nemuseli dostat.

Jen si schválně rozeberme, kde se postavy nachází. Omega je na Mount Tantiss vězněná doktorem Roycem Hemlockem. Takhle třetí řada začínala a ve stejném stavu postavu máme i na samotném konci sezóny. Tým Vadné Várky pátrá po Omeze – opět úplně stejně jako na začátku této řady. A takhle by se dalo pokračovat i dál.

(O (ne)úspěchu celého seriálu rozhodne až finálová epizoda. Foto: Disney+)

Střelec má problémy sám se sebou, nedokáže pořádně mířit, chvěje se mu ruka. Ani tato dějová linka se v průběhu třetí sezóny nikam výrazně neposunula a na rozhřešení dané situace bude sloužit až finále. O klonovacím projektu Nekromant toho tolik nového nevíme a stejně si většinu času musíme sami domýšlet, o co vlastně Hemlockovi a Palpatinovi jde. Úloha Omegy byla vysvětlena již v prvních třech dílec, žádná nástavba co, jak a proč funguje nás úplně minula.

Vadná Várka není rozhodně špatným seriálem, ale opravdu bylo nutné dostat tři řady? Nemohli jsme dostat patnáct kvalitních epizod a hotovo? Vlastně i ta závěrečná řada jasně ukazuje, že tvůrci mají připravenou jen dějovou linku na Mount Tantiss, která by se klidně dala scvrknout do pěti dílů. Těch nucených cameí v průběhu třetí řady (Cad Bane, Asajj Ventress, Fennec Shand a další) bylo stejně až moc a většina z těchto postav byla násilně našroubována do děje.

Nechceme ale seriál úplně hanit, tohle je zkrátka zaběhnutá šablona, kterou jsme viděli u Star Wars i kdysi a fungovalo to – tak proč to měnit. Někomu to může stačit, někomu se to může již zajídat. Nic to ale nemění na tom, že všechny tyto nešvary mohou být smazány, pokud Filoni finále zvládne. Pokud si na něm dá záležet jako na úvodních třech epizodách této řady, asi strach mít nemusíme. Jenže pokud ne, tak se Vadná Várka stane asi nejzbytečnějším animovaným seriálem, který jsme kdy dostali. Teda ještě je tu Star Wars Resistance, ale na tento seriál asi již všichni zapomněli.

Diskuze /8

Toso11

prestal som to sledovať už dávnejšie star wars zomrel mám taký dojem EA vydáva fail ktorý slúži len na milknutie … v lucasfilme pokračujú s rey a manda potopil pravdepodobne zásah z hora … škoda dobrej značky

28.4.2024 | 16:40:59
kutas

děj jasně směřuje k velkému finále podle mě je jasné že to nějaká postava nepřežije. V minulé řadě to byl Tech. Koho tipujete?

29.4.2024 | 11:14:49
JamesTerrano

Zaprvé: pokud se nemýlím, je to Střelec a ne Lovec komu se třese ruka.

29.4.2024 | 12:22:35
JamesTerrano

Zadruhé: s většinou věcí v tomto článku nesouhlasím. Vůbec mi seriál nepřipadá tak špatný jak je psáno v tomto článku. Za Banea, Ventress atd. jsem byl velmi rád. Nudné a zbytečné mi připadali tak dva/tři díly z této série. Že se tam nic neděje není pravda. Já dávám této sérii krásných 80 %. Za to autor článku evidentně z 80 % tuto sérii nemůže vystát a tak háže hnůj na děj seriálu kde se jen dá. Jediný špatný Star Wars jsou za mě epizody 7–9 a animovaný Odboj.

29.4.2024 | 12:29:13
Tony-Z

Já si teda seriál užívám celou dobu. Zatímco někdo vidí vatu, já vidím vykreslování světa do hloubky. Co je pro někoho Side quest, je pro mě vývoj příběhu. Jasně, na velkém plátně je potřeba to vměstnat do dvou hodin a nemůžem se úplně soustředit na každou maličkost a úkol, ale od toho seriály jsou, aby jsme viděli i to méně zajimavé ze života postav a to jim dodává skutečný tvar a lidskost. Konec konců, co jiného je Andor? Co bych sérii vytknul je právě skutečnost, že se vrací na Tantiss. Mohli to uzavřít jinde. A hlavně se obávám, že to neuzavřou pořádně/úplně.

29.4.2024 | 17:22:38
Vlada8

Myslím, že tomovi99 se už ze spravování veškerého Star Wars obsahu točí hlava a měl by nechat nějaké stránky někomu jinému, aby si odpočinul. Protože pak akorát vydává tyhle hnůj články, který nemají žádnou hodnotu a jsou naprosto zbytečný. Vlastně taky dělá to co nechce aby dělali tvůrci seriálu The Bad Batch.

30.4.2024 | 6:55:17
Danny_S

No, poslední díl dokoukán, další seriálová etapa dokončena a tím spíše ze SW. Ten epilog jsem fakt nečekal, ale je je fajn, že ho tam dali, bez něj by to nebylo prostě ono. :-) Ted už se mohu jen těšit na další řady Ahsoky, Andora, Boby Fetta a Mandyho, takže SW serošů máme pořád více než dost, ačkoli takový Andor novou řadou také skončí.

1.5.2024 | 14:48:03
lego assassin

Myslím že by byla počítačová hra lepší

1.5.2024 | 20:15:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav - 3. řada

V průběhu třetí řady seriálu The Bad Batch pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Nepřehlédněte

Vysvětlení, proč tvůrci vrací do hry Asajj Ventress, je poněkud jednoduché

Vysvětlení, proč tvůrci vrací do hry Asajj Ventress, je poněkud jednoduché

Čekali jste, že se dočkáme nějaké převeliké pohádky, proč si tvůrci vybrali právě Asajj Ventress, aby vystoupila v seriálu The Bad Batch? Tak to jste na špatné adrese. Tvůrci seriálu poskytují velice upřímné vysvětlení, proč právě sáhli po této postavě. Jste s tímto návratem spokojení?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Novinky

Omega se zničehonic stala jednou z nejdůležitějších postav celých Star Wars

Omega se zničehonic stala jednou z nejdůležitějších postav celých Star Wars

S postavou Omegy se setkáváme až v seriálu The Bad Batch a příliš příznivců si v prvních dvou řadách nenašla. Třetí řada ale představuje postavu úplně v jiném světle a její dospělejší verzi fanoušci rozhodně uvítali. Navíc se s ní pojí nová skutečnost, která je pro svět Star Wars velice důležitá.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama