Star Wars (Hvězdné války) Konečně víme, kdo je otcem Lukea Skywalkera

Konečně víme, kdo je otcem Lukea Skywalkera

Konečně víme, kdo je otcem Lukea Skywalkera

Záhada kolem identity Lukeova otce nás provázela pár let, přičemž lidé vytvářeli nejrůznější teorie o tom, kdo by jím mohl být. S novou epizodou Star Wars jsme však konečně získali odpověď na tuto otázku, která nás nějakou dobu strašila. Upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery.

12 10
1.4.2019

Už od chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že Luke žije se strýčkem a tetou, nás provázely pochybnosti, co se asi stalo s Lukeovými rodiči. Obi-Wan poté sám přiznal, že jeho otce znal a jednalo se navíc o nejlepšího pilota v galaxii. Kromě toho jsme se také dozvěděli, že Lukeova otce zabil mocný lord Vader, s nímž se Luke minul na Hvězdě smrti, a k žádné větší interakci mezi nimi nedošlo.

Jak už to ale bývá, George Lucas si pro nás připravil zvrat, o němž neměl nikdo ani ponětí, jelikož sám Darth Vader je Lukeovým otcem. Ve velmi silném momentu na planetě Bespin připravil Vader v souboji Lukea o ruku a pověděl mu tuto strašlivou zprávu. V kině zavládlo hrobové ticho, nikdo tomu nevěřil, ani sám Luke. Podle všeho tento zvrat tajil Lucas i na samotném natáčení a pověděl o něm jenom Hamillovi, zatímco David Prowse odpověděl na Lukeovu větu, že to Obi-Wan zabil jeho otce.


Ani Prowse během natáčení nevěděl, co se na fanoušky chystá. Foto: Lucasfilm

Prowse pak v postprodukci samozřejmě předaboval James Earl Jones, který měl již upravenou repliku ve scénáři. Už teď se mluví o tom, že se tato scéna zapíše do dějin kinematografie a bude patřit mezi nejcitovanější repliky mezi fanoušky Hvězdných válek. Tento zvrat už Lucas asi těžko překoná, ale co my víme, třeba jsou ke všemu Luke a Leia ještě sourozenci. Teď už si jen musíme počkat na finální epizodu, která nám určitě něco málo dovysvětlí a uzavře válku mezi galaktickým impériem a povstalci.

Jakého zvratu bychom se mohli dočkat příště? Co říkáte na toto velké odhalení?

Zdroj: IE

Diskuze /12

Decado23

I vy ftipálci jedni :D

1.4.2019 | 9:13:45
Shneki

Dík no… Spoilery! xD xD xD

1.4.2019 | 10:23:28
Railbot

Trapný, cringe jak svina.

1.4.2019 | 10:26:30
tominotomino

Chápu, že se jedná o aprílový článek, ale není informace o Lukově otci už dávno dávno odhalená? Tím pádem tenhle článek ztrácí svůj význam. :D

#6 Blackhand47XD
webmaster
1.4.2019 | 10:33:26
Svjatogor

Jakožto kmet se musím zeptat. Ehm, co je to cringe???

1.4.2019 | 11:15:32
Blackhand47XD

#4 tominotomino: Na apríla vždycky všichni píšou šílené blbosti, takže jsem se zkusil vydat jinou cestou a psát o něčem, co všichni vědí, jako by to byla bombastická novinka. :)

webmaster
1.4.2019 | 11:40:31
stranghels23

Nechapu pointu, tahle novinka je pres 30 let stará.

1.4.2019 | 12:07:01
Beranir

já si stejně furt myslím že otec Luka je Rey, která si nechá změnit pohlaví a jako transgender male musí utéct všudypřítomné perzekuci od cisgender white males do minulosti, kde se stane Lukovým otcem, ale bude ho muset opustit, protože jako muž nemá právo zasahovat do života vlastního dítětě a nebo snad pomáhat silné nezávislé Padmé, která je přinucena státními sexistickýmu nařízeními dítě porodit a pak se ho ihned vzdá aby mohla dál pokračovat ve své kariéře v politice, ted ovšem pod jiným jménem protože se z ní taky trans male, nebot pochopí že jako žena nemůže dosáhnout svého a musí se plně stát mužem.

#11 mr křeček
1.4.2019 | 12:40:52
Wolfinator1

Takže Lukův otec není Jabba teda ? :D Podobnost v obličeji tam je :D

1.4.2019 | 14:29:50
Arcess

Pointa je, že je to chyták… kdo to nepobral, at' se hodně stydí.

1.4.2019 | 15:16:51
mr křeček

#8 Beranir: top :D

1.4.2019 | 18:58:05
Jiri96

apríl :)

1.4.2019 | 21:23:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců