Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Dryden Vos

Dryden Vos

Vůdce zločinného syndikátu zvaného Rudý úsvit, se kterým se zapletl Tobias Beckett se svojí posádkou. Nikdo však netušil, že sám Dryden se zodpovídal ještě někomu dalšímu, o jehož existenci věděl málokdo.

Sezóny 1
2018 - 2018

Hlavou syndikátu

Dryden Vos byl šéfem zločinného syndikátu Rudý úsvit, tedy aspoň pro veřejnost. Sám se ve skutečnosti zodpovídal Maulovi, bývalému Sithovi, který již od klonových válek spolupracoval s podsvětím. Jednoho dne se vypravil na Corellii, kde zachránil mladou Qi'ru, od které požadoval naprostou věrnu syndikátu. Qi'ra se stala jeho milenkou a pravou rukou, za což ji naučil tajemství bojového umění Teräs Käsi.

Deset let před bitvou o Yavin se u něj zadlužil Tobias Beckett, který mu slíbil velkou zásilku čistého coaxia. Jeho mise však nevyšla podle plánu, jelikož se o všem dozvěděla Enfys Nest, což znamenalo, že o celou zásilku přišel. S pomocí mladého Sola však Drydena přesvědčil, že mu vše splatí a coaxium seženou na Kesselu. Aby si je Dryden pohlídal, poslal s nimi Qi'ru, která jim pomohla sehnat loď.

Jakmile posádka získala coaxium, nechali jej rafinovat na Savareenu, kde se měli s Drydenem také setkat. Solo se však nakonec rozhodl, že coaxium dají Enfys, která jej potřebovala víc, což se nelíbilo Beckettovi, který svého společníka zradil. Dryden se tedy o všem dozvěděl, ale byl poražen Hanem a Qi'rou. Becketta nakonec stihl stejný osud, když jej Han zastřelil.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Wolfinator1

Středně dobrý záporák, měl bohužel málo prostoru charisma herce by to ale utáhlo víc.

28.6.2018 | 20:23:12
Kothy

zaporak

28.6.2018 | 19:09:54
Kutil44

Mohli z jeho charakteru vyťažiť viac

28.6.2018 | 16:59:21
tom99

Jako záporák nebyl špatný. Jeho šarm byl fajn…

webmaster, grafik
23.6.2018 | 9:57:41

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama