Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Han Solo

Han Solo

Han je vlastníkem nejrychlejší lodi v galaxii, Millenium Falcon. Živí se jako pašerák a pořád se dostává do problémů. Naštěstí má po ruce Žvejkala, svého dobrého přítele a ochránce. Han vždycky střílí první a má nějaké eso v rukávu.

Sezóny 6
1977 - 2019

Zakázka za milión

Han byl po krk v dluzích u Jabby, největšího gangstera v galaxii. V Mos Eysley jej navštívil stařec jménem Obi-Wan. Nabídl mu velice dobře placenou práci, jenom za odvoz. Han to samozřejmě vzal. Jabba na něj ale poslal jednoho ze svých mužů, Greeda. Han se nenechal zastrašit a Greeda zabil. Poté se s Jabbou sešel před svou lodí a slíbil mu, že své peníze dostane. Poté na ně zaútočilo Impérium, ale to již stihli utéct.

Cestou na Alderaan byl Han svědkem výcviku se světelným mečem. Nevěřil v Sílu a tak to bral jako nesmysly. Aldeaan již bohužel nebyl, zničilo ho Impérium. Jejich loď byla zachycena tažným paprskem Hvězdy smrti. Uvnitř se spolu s Lukem převlékli za vojáky impéria. Zatímco Obi-Wan šel vypnout generátor, Han vyrazil spolu s ostatními zachránit princeznu Leiu. Tehdy mu šlo jenom o zisk. Princezna byla ve vězeňském bloku, kam se dostali za pomoci Žvejkala. S princeznou unikli odpadní šachtou a odletěli, ovšem bez Obi-Wana. Ten se obětoval pro jejich záchranu.

Na Yavinu 4 dostal Han zaplaceno od povstalců. Nemyslel si, že by s nimi zůstal. Ale potřebovali ho. Při útoku na Hvězdu smrti vyrazil zachránit eskadru stíhačů a odrovnal loď samotného Vadera. Hana pak oslavovali jako hrdinu.

Romantik a špinavec

Na planetě Hoth vedl Han průzkumný tým. Luke se bohužel ztratil, a tak se jej Han vydal zachránit. Našel jej zmrzlého na kost. Pomocí Lukova světelného meče rozřízl tauntauna a postavil iglú. Povstalci je druhého dne našli. Han ale neměl zaplacený dluh u Jabby a tak chtěl odejít. Přitom se pořád dohadoval s Leiou, do které se zamiloval. Ta ho nazývala špinavcem a prasetem. Nakonec ještě zaútočilo Impérium a tak musel Han vzít princeznu s sebou.

Ukryli se v roji asteroidů. Z jednoho se ale později vyklubal vesmírný červ. Hádky s princeznou nepřestávaly, nechtěla s ním vůbec být v kontaktu. Han nakonec našel úkryt na Bespinu u svého starého přítele Landa. Byla to bohužel past, kterou připravilo Impérium. Han byl zmražen do karbonitu a vydán napospas Boba Fettovi. Ten jej prodal Jabbovi. Před zmražením si ještě s princeznou vyměnil poslední slova, oba dva se milovali.

Osvobození a mise na Endoru

Hanovi přátelé nezaháleli a vyrazili mu na pomoc. Leia jej sice rozmrazila, ale Jabba ji stihl polapit. Poté přišel Luke, ale ani ten nevyjednal podmínky. Ještě spolu se Žvejkem byli odsouzeni k smrti. Jabba ale nepočítal s tím, že Luke bude mít další plán. Za pomocí světelného meče se osvobodil a vyrazil do boje. Poloslepý Han poškodil Boba Fettovi jeho jetpack a vhodil jej do jámy sarlacca.

Impérium začalo s výstavbou nové Hvězdy smrti. Na její stavbu se přijel podívat i samotný císař. Povstalci přišli s novým plánem. Han měl vyřadit její generátor štítu, zatímco Lando povede útok ve vesmíru. Han mu půjčil Falcona, loučil se s ním těžko. S malým týmem pak vyrazil na Endor, kde si utužil vztah s Leiou. Za pomocí 3PO navázali kontakt s místními domorodci, kteří jim pomohli v útoku. Impérium sice mělo techniku, ale ewokové znali místní svět lépe. Povstalcům se podařilo štít zrušit a Lando mohl Hvězdu smrti odpálit. Na Endoru se pak konala velká oslava, kde nechyběl žádný z předních členů povstání.

Rodinné problémy

Po vítězství povstalců nad Impériem se Han a Leia vzali a měli spolu syna jménem Ben. Jejich syn ovládal Sílu a byl dán Lukovi k výcviku. Ben ale přešel k temné straně a vyvraždil akademii. Han a Leia se rozvedli a každý šel svou cestou. Han a Žvejkal se vrátili k pašování a dostali se do dluhů. Han dokonce přišel o svého Falcona. Jejich loď jim dočasně nahradila nákladní loď Eravana a svůj veškerý volný čas věnoval pátrání po Falconovi.

Jednou z jejich zakázek bylo převézt tři nebezpečné Rathary. Čirou náhodou zpozorovali letícího Falcona a nalodili se na něj. Han se dozvěděl, že loď pilotují Rey a Finn, kteří chtějí dovést Odporu mapu vedoucí k Luku Skywalkerovi. Han se rozhodl, že jim pomůže. Naneštěstí byli napadeni Guavianským gangem smrti a Kanjiklubem. Po krátké potyčce jim nakonec ve Falconu uprchli. Han mladým hrdinům pověděl o minulosti a vyrazil s nimi na Takonadu za starou známou. Tou osobou byla Maz Kanata, která jim dala Lukův starý světelný meč. Její pevnost byla napadena Prvním Řádem a Rey byla unesena Kylo Renem, Hanovým synem. Hana a ostatní nakonec zachránil Odpor a Han se znovu setkal s Leiou.

Odpor se začal připravovat k útoku na základnu Hvězdovrah. Han, Žvejkal a Finn na základnu mezitím pronikli, aby mohli Rey osvobodit. Spolu zajali Phasmu, velitelku Prvního Řádu a hodili ji do drtiče odpadků. Následně nalezli Rey, která sama uprchla. Hrdinové začali s pokládáním výbušnin. Chvíli nato dorazil Hanův syn Ben. Han se jej snažil převést zpátky ke světlu, ale temná strana byla silnější. Han byl zabit svým synem a spadl do temné propasti.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SUFORAYSIS

HANA jsem měl vždycky rád kvůli jeh POVAZE a proto že možná trochu připomíná MĚ SAMOTNÉHO....­.......... jinak je to HRDINA se vším všudy a líbil se mi ve všech KNIHÁCH a FILMECH......­.........za tohle HARRISONU FORDOVY FAKT DÍKY......!!!!!!!!!!!­! :-)

11.7.2022 | 16:11:58
Milano33

Najlepší!

17.1.2020 | 21:11:31
Kothy

klasik

28.6.2018 | 19:12:34
Kutil44

Ikonická postava ikonických filmov a skvelo zaujala aj jeho mladšia verzia :)

28.6.2018 | 17:07:35
Luciz

Nelíbí se mi jeho obsazení. Klidně mě ukamenujte.

27.12.2017 | 18:30:31
KaraSnowAllen

Ikonická postava, jako všechny z této trilogie, ale Han tomu dodával tu správnou dávku sarkasmu. Harrison Ford může být jaký chce, ale charisma má a pro hraní takových rolí se narodil.

8.12.2017 | 19:18:27
Quinzel

Moc nechápu tu jeho oblíbenost, za mně docela otravná postava…

6.5.2016 | 19:36:11
lucas.zalesak4319

Han Solo je moja najobľúbenejšia postava. Zo začiatku som ju nemal vôbec rád, no potom som si ho obľúbil, teda všetky jeho zlé aj dobré vlastnosti. Veľmi sa v ňom vidím. Je to človek, ktorého by som chcel stretnúť.

23.4.2016 | 15:51:11
VampKošilka

My only true love. Tuhle postavu jsem vždy zbožnovala. Sarkastický, umíněný, ale má zlaté srdce. Líbí se mi, když můžu takové charakterové rysy u postavy objevovat. Může být nejlepší přítel i nejhorší nepřítel a jeho vztah s Leiou je prostě jeden z nejlepších.

RIP Hane. Z mé nejoblíbenější trojice postav(Vader, Solo a Kenobi) mi už nikdo nezbyl.:( Jen Luke a Leia, díky kterým novou trilogii prostě dokoukám.

1.4.2016 | 13:36:55
rockysiburger

Uuuuuuuuur auuuuuur uhhhrrrrr ahhrrrr !!!

31.3.2016 | 11:32:23
1

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama