Teen Wolf (Vlčí mládě)
93/100 - 505×

Teen Wolf(Vlčí mládě)

Mladý středoškolák Scott, byl náhodou pokousán vlkodlakem. Scott brzy zjišťuje, že na normální život teenagera může zapomenout. Aby toho nebylo málo, dříve poklidný život v malém městečku naruší další vlkodlaci. Na jejich příjezd však přichází rychlá reakce a do města se přistěhovává rodina lovců i s půvabnou dcerou. Jak se Scott zachová a co bude muset podstoupit, aby ochránil své přátele?

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | MTV | 43 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Thriller
hrají
Tyler Posey (Scott McCall), Dylan O'Brien (Stiles Stilinski), Crystal Reed (Allison Argent), Holland Roden (Lydia Martin), Tyler Hoechlin (Derek Hale), Arden Cho (Kira Yukimura), Shelley Hennig (Malia Tate), Dylan Sprayberry (Liam Dunbar), Daniel Sharman (Isaac Lahey), Colton Haynes (Jackson Whittemore), Linden Ashby (Noah Stilinski), Melissa Ponzio (Melissa McCall), JR Bourne (Chris Argent), Ryan Kelley (Jordan Parrish)

První recenze na film nejsou moc přívětivé

První recenze na film nejsou moc přívětivé

Šestileté čekání na další kapitolu Teen Wolf je téměř u konce, neboť zítra nás čeká premiéra navazujícího filmu. Ten už byl nabídnut ke zhlédnutí kritikům, kteří nám poskytli pohled na to, jak se film vyvedl. Ačkoliv půjde o film, který bude značně hrát na nostalgii, nic moc od něj nečekejme.

2 0
25.1.2023

Už zítra Paramount vypustí filmové pokračování seriálu, které nese jednoduchý název Teen Wolf: The Movie. Seriál si za roky svého vysílání vybudoval ohromnou fanouškovskou základnu a proto určitě všechny potěšilo, že se po letech koná pokračování, i když je to „jen“ formou filmu. Zítra už každý z nás bude moct posoudit, jak se film povedl, ale prozatím to dle recenzí kritiků vypadá, že u diváků moc neuspěje.

Film, jehož stopáž bude mít neuvěřitelné 2 hodiny a 19 minut, nás opět zavede do Beacon Hills, avšak 13 let po konci seriálu (a 15 let od Allisonina úmrtí). Do svých rolí se vrátili téměř všichni herci, což je jen dobře, nicméně všem určitě bude chybět postava Stilese, který se tam skutečně neobjeví. O jeho přátelství se Scottem bychom mohli mluvit jako o srdci celého seriálu a film se to pokouší nahradit vztahem Scotta s Allison. Film se snaží zachytit své kouzlo, jaké měl před lety seriál, ale moc se mu to nevede. Celý příběh podle všeho nepůsobí nijak zajímavě, spíše až nudně, a co filmu rozhodně chybí je vtip a odlehčenost, což jsou faktory, které byly v seriálu zcela zjevné. Film totiž bere sám sebe až přespříliš vážně.

(Film bude mít více než dvě hodiny.)

Příběh se pokouší soustředit na novou hrozbu v Beacon Hills, kterou nepředstavuje nikdo jiný než náš Nogitsune ze třetí série. Tomu se totiž podařilo uprchnout ze svého zajetí a opět v Beacon Hills začíná řádit. Právě po jeho útěku začnou mít Scott a Argent vidiny o Allison, které je přivedou zpět do tohoto města. Tento příběh s oblíbeným záporákem (jemuž ale dodával ve třetí řadě na oblíbenosti právě zde nepřítomný Dylan O'Brien) ale doplňuje spousta dalších dějových linek, aby se nějak dostalo na každou z mnoha postav, a celý děj je tudíž přesycen různými příběhovými linkami a i přebytečnými odkazy na staré časy. U mnohých postav navíc není ani nijak rozvedeno, co během uplynulých let dělali. Díky upoutávkám na film víme, že Scott a Malia už spolu nejsou. Jejich vztah patrně skončil před šesti lety a když se opět setkají, můžeme mezi nimi spatřit jistou nelibost, ale vzápětí je celý tento vztah smeten stranou. Například Derekova dějová linka se bude točit především okolo jeho otcovské role, jelikož má nyní svého vlastního teenagerského vlkodlačího syna Elie. Na jejich příběhu bude ale největším zklamáním to, že se vůbec nic nedozvíme o Eliově matce a ani není nijak objasněno, jak může mít Eli už 15 let, když se děj posunul jen o 13 a na konci seriálu Derek žádného syna neměl. Přesto je ale tato vedlejší linka jedna z těch nejpovedenějších a také naznačuje potenciální budoucnost pro Teen Wolf sérii. Nelze ale přehlížet fakt, že by tomuto filmu více slušela celá jedna řada, neboť se tam toho děje na jeden film prostě až moc.

(Záporákem bude opět Nogitsune ze série 3B.)

Film je zkrátka určen pouze pro fanoušky Teen Wolf a nové diváky asi nepřitáhne. Smutné na tom je, že i pro zaryté fanoušky to nebude zrovna úchvatné pokračování, avšak přesto by u něj měli strávit příjemnou chvíli a zavzpomínat tak na svůj oblíbený seriál. Dokonce by se měly ukázat i nějaké postavy, jejichž účast na filmu nebyla dosud vyzrazena, a rozhodně to fanoušky mile překvapí. A neměly by nás zklamat ani bojové scény. Filmu se rozhodně podaří jedna důležitá věc, a to ta, že se budeme o jednotlivé postavy opět zajímat a budeme chtít o nich vědět co nejvíc. Teen Wolf: The Movie tak rozšiřuje seriálový svět, který byl budován po dobu šesti let, a nakonec zanechává otevřená vrátka pro další pokračování.

(Ačkoliv půjde o fajn pokračování, nic světoborného nečekejme.)

Zdroje: Decider, Screenrant, CBR, AVClub, TVGuide
Foto: Paramount

Diskuze /6

kostanda

No nechám se překvapit. Už jen z nostalgie tomu dám šanci. Ale budou prosím titulky?

26.1.2023 | 10:21:46
Billy the Kid

tak Derek odešel dříve než na konci seriálu- nepočítam poslední díl- tam nemusel o synovi říkat ani slovo, takže to dítě si nějak obhájit může :)

26.1.2023 | 16:16:10
Dagg

Neviete či už sú niekde titulky ? aj keď aspoň anglické … akurát to pridali na kukaj to

26.1.2023 | 19:12:03
Mates79

Každý z nás – fanúšikov TW si ten film určite pozrie. Ja tiež! A ak to naozaj nebude dobré, nikto ma nedonúti pozerať to znovu. To si potom radšej pustím seriál – zase pekne od začiatku… ;-) Film som ešte ani nevidel, ale už teraz môžem povedať, že mne najviac vadí, že oživili Allison! To je slabina viacerých seriálov – oživovanie už mŕtvych postáv! Kurňa, keď už sa raz rozhodli, že niekto umrie – aj keď to bola obľúbená postava (a Allison bola obľúbená aj u mňa) – tak má ostať mŕtvy!!! Maximálne tak nejaké flashbacky v rozumnej miere…

26.1.2023 | 20:52:54
witcherrr

Tož tak jsem viděl a mám smíšené pocity, scénář je lazy a bez nápadu a používá staré koncepty a nevím proč vzpomněl jsem si na nejnovějšího spidermana, který nepřišel s ničím novým jen vysával staré nápady a záporáky.

Nemluvě o dost nelogických věcech, prakticky pre-season1 lovkyně bez vzpomínek co se naučila, to nandá i Alfě, to prostě nedává žádný smysl a vzpomněl jsem si prostě na Flashe, který každou sezónu zapomíná co uměl v tý předchozí.. :D :D

Vyloženě jednohubka na jedno podívání, vypnou hlavu.

26.1.2023 | 22:37:32
Dagg

Ak mám povedať popravde … + sú asi že dej je dobrý fakt sa mi páčílo 75 percent filmu ale ten záver k mínusom asi patri ten koniec finálny boj sú tam 6 vlkodlaci,jeden pekelný pes,jedna kitsune,zopár obyčajnych ludi plne ozbrojeni a do bitky idu len traja a to že Dereka zabili to riadne do kašlali takto no mám k tomu zmiešané pocity

27.1.2023 | 18:48:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Teen Wolf: The Movie

Informace

Premiéra: 26.1.2023 (Paramount+)
Režie: Russell Mulcahy
Scénář: Jeff Davis
Délka filmu: 139 minut
Hrají: Tyler Posey, Crystal Reed, Holland Roden, Shelley Hennig, Dylan Sprayberry, Tyler Hoechlin, Colton Haynes, Linden Ashby, Melissa Ponzio, JR Bourne, Ryan Kelley, Ian Bohen, Orny Adams, Khylin Rhambo, Seth Gilliam, Vince Mattis, Amy Lin Workman,…

PROFIL FILMU
VAŠE HODNOCENÍ
VIDEA: teaser, trailer, ukázka
FOTO: hlavní plakát, plakáty postavfotky

Nepřehlédněte

Teen Wolf čeká filmové pokračování

Teen Wolf čeká filmové pokračování

Po čtyřech letech od konce seriálu Teen Wolf bylo volání fanoušků vyslyšeno, protože bylo oznámeno, že služba Paramount+ připravuje na příští rok pokračování ve filmové podobě, kterého se ujme tvůrce seriálu Jeff Davis.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama