The Man in the High Castle S04E10: Fire from the Gods

S04E10: Fire from the Gods

S04E10: Fire from the Gods

Nacisté se připravují k invazi do Pacifických států, aby po odchodu Japonců ovládli zbytek Ameriky. Kido pokračuje v pátrání po synovi a Childan se snaží dostat do Japonska za Jukiko. Helen se rozhoduje, zda zradí svého manžel a pomůže odboji, zatímco s Johnem cestuje vlakem k portálu. Julianu a Wyatta čeká rozhodující boj.

cz sk
15.11.2019
59 minut

Scénář: David Scarpa
Režie: Daniel Percival

Foto: Amazon Studios

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
captain

Childan, Kido a jeho syn, chlapáci se srdcem. Helen měla svůj hlas svědomí. Paráda. A Smith, sakra, mizera jeden, on nakonec také. Juliana a Abendsen, jojo ti jsou best, a portál je dokořán otevřen, a všichni, o které jsme přišli, přicházejí, vracejí se, domů! Jeden z NEJ serošů poslední doby, řadím mezi své BEST. Sláva Philipu Karlu Dickovi, kdo nezná, přečtěte jeho dílo, je nadčasové a tento seriál ukázal, jak s předlohou celkem věrně a citlivě naložit, a dokonce ji i rozšířit, a to na výbornou! Čtyři řady neskutečné poutavé jízdy, scénář, výprava, charaktery a vývoj postav, konfrontace s alter ergy… Prostě paráda, super nářez.

9.12.2019 | 15:20:13
Tajplt

Celkově hodnotím seriál jako jeden z nejlepších co jsem v posledních letech viděl a rád si ho za pár let zopakuji. Každopádně se přidám do klubu „nepochopil co znamenají lidé vycházející z portálu“. Kdyby z portálu vyšla US Army byl by to pro mě mnohem lepší konec.

  1. série – 90%
  2. série – 100%
  3. série – 100%
  4. série – 90%
8.12.2019 | 1:35:29
Lan

Necekal jsem, ze se zodpovi vsechny otazky, to jiste ne, ale ten konec byl vazne slaby. Ze Smith umre, no dobry, to se jeste da pochopit, ale ze odboj takhle trapne obsadi jednu z nejdulezitejsich budov Rise to bylo vazne moc. Juliana byla stejne otravna jako cely serial, snad az na prvnich par dilu to je postava absolutne o nicem, bez charismatu a s nudnym pribehem. Kiduv konec jeste celkem sel, ale porad to jeste mohlo byt lepsi. Na zaver jeste Smith, tahoun celeho serialu. Ze se v nem jakoze pohne svedomi a ze ma na rukou krev, wtf, to vedel celou dobu, ze mohl byt jiny, no to vi kazdy. Totalne jeho postavu v poslednim dile prekopali a to jen tak, z cista jasna. Ten clovek mel plan na kazdou situaci a nevahal se uspinit, byl to bojovnik. Melo se skoncit s04e09, tohle bylo nedustojne…

7.12.2019 | 1:17:50
hubes

100%, ale jen za tu úžasnou scénu s aerovlakem. Ten závěr lépe zapomenout.

6.12.2019 | 22:19:25
igwar

Nevadí mi ako skončil Smith, pretože to zapadlo do kontextu dej. Ani mi nevadí, že ďalší vývoj v americkej ríši bol iba naznačený gestom Smithovho zástupcu a dá rozum, že zmeny nejaký čas potrvajú. Veľmi nešťastný je však úplný záver. Kráča tam dav znudených ľudí bez akejkoľvek emócie, známej tváre, alebo jednoducho niečoho, čo by aspoň naznačovalo o čo ide. Divák si musí nie že domyslieť, ale bezbreho vymyslieť, čo sa deje. Posledná epizóda robí ma mňa dojem, akoby bola prepísaná po rozhodnutí seriál ukončiť 4 sériou. Smith dostal v Berlíne pre Ameriku úplnú autonómiu, ale nevyžil ju. Čakal som, že v tom televíznom prejave ju vyhlási a aspoň čiastočne zmení plány útoku na pacifické pobrežie tak, ako naznačoval v Berlíne. Takto mal zrejme seriál pokračovať.

5.12.2019 | 8:48:03
Blackhand47XD

Natočené hezky, ale strašně uspěchané. Polovina dějových linek je neuzavřená, s jinými sekli až moc rychle, aby se neřeklo a obecně je konec až moc jednoduše vyřešený. Vůdce padne a všemu je konec, otevřou se dveře a uprchlíci můžou domů… od posledního dílu jsem čekal trochu víc.

webmaster, grafik
4.12.2019 | 20:17:59
bublifuk

Ale jo, když už cítili tu potřebu se vyjádřit k aktuálním postojům a demonstrovat liberální postoj k (například) migraci, učinili tak důstojně. Ameriku budou samozřejmě čekat další bolavá období a střety, za Smithem bylo bezpochyby dost ambiciózních kariéristů. Nehledě na Fakt, že nový führer nemusí nutně respektovat novou vládu… ale to už je jiný příběh. Za mě jeden z nejlepších seriálů vůbec. A Smithův konec na vrcholu triumfu tak akorát. Nebylo možné, aby se svojí vinou dosáhl odpuštění.

4.12.2019 | 11:25:05
DUCHREN

Výborný seriál. Konec mě zklamal. Postava Juliany byla v posledním díle ve vedlejší roli, což je strašná škoda. Závěr mohl být opravdu epický.

4.12.2019 | 10:34:26
atomicsteve

Podle mne jsou ty davy „cestovatelé“, kteří stihli utéct do jiných světů, takže se nedají čekat žádné velké davy. A Abendsen jde do jiného světa, kde je jeho žena naživu. A nebo to tak nemysleli, to je taky klidně možné…

A že se Smith zastřelil? Je to logický konec, scénáristi ho museli potrestat, vždyť je to člověk, co měl na rukou krev velkého množství lidí, nehodlal v tom přestat a evidentně až téměř do poslední chvíle neprozřel, na rozdíl od Kida. Vždyť si vzpomeňte, s jakou chutí odpravil Hoovera v předchozím dílu…

Je dobře, že se v posledních epizodách „sáhlo do svědomí“, patřilo to k těm nejlepším momentům téhle série.

3.12.2019 | 22:50:46
mmmm

Konec jsem ne zcela pochopil (a pokud někdo říká, že to chápe a dává mu to logiku, tak kecá), ale to byl zřejmě „geniální“ záměr filmařů. Každý si ten konec totiž vyloží po svém. Poslední čtvrtá série byla hodně zhuštěná, bylo cejtit, že scénáristi jsou dost pod tlakem, aby to nacpali do 10 epizod. Slušelo by ji roztáhnout na 2–3× násobek.

3.12.2019 | 19:58:46

Stav překladu

Epizoda S04E10: Fire from the Gods

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @gongis, @Laisobel
Korekce: @KevSpa, @Lucifrid

Sedí na verze: SKGTV, ION10, AMZN

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál The Man in the High Castle 

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele The Man in the High Castle a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás