The Strain Ohlédnutí za třetí řadou The Strain

Ohlédnutí za třetí řadou The Strain

Ohlédnutí za třetí řadou The Strain

Jelikož jste už většina z vás dokoukala třetí řadu, můžeme se nyní věnovat menšímu shrnutí této velmi nabité sezóny. Takže pokud jste ještě neviděli poslední díl, dále nečtěte, protože článek obsahuje spoilery.


13 0
16.11.2016

Nákaza se stále šíří

I přes všechny snahy radní Feraldové a našich hrdinů se nákaza stále šíří. Boj proti ní je různý. V úvodním díle jsme mohli vidět, že Fet řídí komando vojáků, kteří se snaží najít a zničit Mistra. Ten je však najde dřív a většinu nakazí a přemění ve strigoie.

V boji hraje nyní velkou roli doktor Goodweather, který se snaží zdokonalit svou biologickou zbraň. Ale jelikož se strigoiové stále vyvíjí, začínají být proti této zbrani imunní. Později se k němu přidává Dutch a zkouší oslabit strigoie pomocí ultrazvukových signálů, které mají blokovat Mistrův hlas, který všechny řídí. Kupodivu tato strategie funguje a díky jejich objevu se v poslední epizodě podaří Mistra zajmout (i když ne na dlouho).


Occido Lumen na scéně

Na konci druhé řady Setrakian získal knihu Occido Lumen, která by měla skrývat tajemství zničení Mistra (a ostatních Prastarých). Setrakian se společně s Quinlanem snaží Lumen rozluštit. Zjišťují, že jednomu lovci strigoiů ve starém Egyptě se povedlo jednoho Prastarého zavřít do sarkofágu ze stříbra a olova. Stříbro blokovalo komunikaci Prastarého s ostatními strigoii a olovo ho udrželo zavřeného uvnitř. Dojdou k závěru, že není nutné Mistra zcela zničit, jen ho chytit a zavřít do sarkofágu. Fet se ihned pouští do jeho výroby.

Lumen také hraje velkou roli v příběhu Goodweathera. Mistr mu nabídne jeho syna Zacka, pokud mu Lumen vydá. Ale Goodweather cítí zradu. Spojí se s Quinlanem, který mu pomůže Lumen ukrást. V momentě předání dojde k potyčce a Quinlan setne Mistrovi hlavu. Je ale Mistr opravdu mrtvý? Samozřejmě, že není. Později se od Prastarých dozvídáme, že pokud nedojde ke zničení hlavního rudého červa, Mistr si najde novou schránku a bude stejně tak mocný, jako byl předtím.

Kdo je novým Mistrem?

To je otázka, na kterou se dozvíme odpověď až v závěrečném díle. Bylo několik teorií, kdo by to mohl být. Nakonec se zjišťujeme, že Mistr obýval tělo vojáka Krofta, ale jako konečného hostitele si vybere Palmera. Ale proč? Palmer totiž před ním schoval atomovou bombu. Mistr společně s ovládnutím jeho těla má přístup i ke všem jeho znalostem a získává zpět svou atomovku.

Rodinné problémy

Každý z nás měl někdy problémy se svými rodiči. Výjimkou nejsou ani naši hrdinové. Dvě postavy spojuje nenávist k jejich otci.

V této sérii jsme se dozvěděli něco více o Quinlanovi a jeho vztahu k Mistrovi. Mistr je jeho otcem. Sice ne biologickým (Quinlan byl počat normální cestou), ale nakazil jeho matku a tím i Quinlana, který se vyvíjel v jejím těle. Mistr také zapříčiní smrt Quinlanovi učitelky a „matky“ Ancharii, což je důvodem, proč Quinlan Mistra tolik nesnáší.

Dalším nevděčným synem je Zack. Ten celou sezónu pobývá u své matky Kelly, která se o něj společně s Eichhorstem stará a jako kamaráda mu dokonce přivede jednoho ze svých strigoi- citlivců. Zackovi očividně tato společnost není nepříjemná. Zackova nenávist k otci vyvrcholí v poslední epizodě, kdy v boji Eph zabije Kelly a Zack v návalu emocí aktivuje atomovou bombu.

A co bude dál?

Na konci třetí řady je situace taková: V New Yorku vybuchla atomovka, jejíž spad zakryl slunce a tím umožnil strigoiům vylézt ven i za dne. Pokud se bude v tomto případě děj řídit podle knihy (což je velmi pravděpodobné), newyorská atomovka nebyla jediná a ke stejnému scénáři došlo ve všech větších městech na světě. Tímto nás v další sérii čeká pohled na post apokalyptický svět pod nadvládou strigoiů.

Zajímavosti k připomenutí

  1. Konečně jsme viděli Prastaré trochu v akci. Škoda, že to byla jejich první a poslední akce. Mistr k jejich zničení použil atomovku č. 2.
  2. Přišli jsme o několik hlavních postav. Radní Feraldová a Angel zemřeli v boji proti strigoiům.
  3. Dutch je pěkně přelétavá. Během asi jednoho měsíce (to je opravdu doba od vypuknutí nákazy) stihla vystřídat 3 milence- Feta, Niki a Epha.
  4. Fet nás emotivně informoval o svém dědečkovi, který pomáhal popravovat židy v koncentračním táboře.
  5. Po této sérii Quinlana ještě víc milujeme a Zacka ještě víc nesnášíme.

Je ještě něco, co vám přišlo na třetí sérii zajímavé a nebylo zde zmíněno?

Foto: FX

Diskuze /14

Menec

Dobrá série. Všichni nadávají na Zacka, ale nebýt toho, že je úplně vypatlanej, tak by žádná 4. série ani nebyla – Mistr už to měl spočítaný :D

#5 Trifi
16.11.2016 | 20:11:53
Ují
  1. Tušíme, kde by mohl být Gus? Jestli zůstal ve městě, nebo už pro něj nachystaná dějová linka jinde?
  2. Kde Quinlan nakupuje ten svůj ohoz :) A netvrďte mi, že to Není Důležité ;)
#3 anushka
16.11.2016 | 20:18:53
anushka

#2 Ují: 1. V knize se Gus přidal ke zbytku skupiny. U seriálu si netroufám říct, jak to s ním bude. Každopádně bych ho ráda viděla častěji. V téhle sérii dostal celkem málo prostoru.

2. Haha, joooo, to je otázka, která asi zůstane nezodpovězena. Ale taky jsem si říkala po epizodě, kde ho roztříleli, že ta jeho vestička a kabát vypadají celkem zachovale :D

#4 Ují
webmaster
16.11.2016 | 20:40:33
Ují

#3 anushka: Kdyby jenom vestička. Ani vlásek na hlavě se mu nehnul :D Ale ty jeho oblečky mně přímo bily do očí. Kromě Palmera a Eichorsta, kteří mají ty své sucharské obleky, ostatní chodí oblečení jako tady od nás z Horní dolní. :) Což je v pořádku, dává to postavám mnohem reálnější a obyčejnější nádech. Quinnlan se vymykal, z předchozí řady si toho nejsem vědoma, ale teď se mu asi pokusili dodat mnohem více…co já vím … šmrncu? Na druhou stranu to vypadá, že stráví docela dlouho času před zrcadlem, než vyjde na lov :D Asi takhle – zatímco Fet pobíhá hledajíc dynamit a tu svoji železnou tyč, Quinn přemýšlí jestli vestičku, nebo kabátek s vysokým límečkem :) :)

  • Všechno myšleno čistě v dobrém, mám ráda všechny postavy, ať mají značkové oblečky, nebo potrhané spoďáry. Ovšem ano přiznám se, že dědek Setrakian a Quinn se perou o první místo.
16.11.2016 | 20:59:50
Trifi

Myslím, že by se zde ještě hodilo poznamenat, že i přes všechnu tu paseku co předtím nasekal si velký respekt zaslouží Palmer, který nakonec nejvíc pomohl k vylákání Mistra. A to jak to v devátém díle nandal Eichhorstovi byla prostě třešnička celé sezóny.

#1 Menec: To je pravda, třikrát hurá pro Zacka!!! :D (I když stačil odolnější zámek a měl to spočítaný i tak… :D )

překladatel
16.11.2016 | 21:15:49
atack

škoda že neni seriál víc oblibeny přece jenom nákaza po celém světě a podíváme se max po NY a par minut na sestřih :(

#7 Ují
17.11.2016 | 17:15:47
Ují

#6 atack: To jako, že kdyby byl oblíbenější bylo by víc řad a tudíž víc prostoru na vylíčení zdevastovaného světa? Pro mě 4 série jsou dostatečné. Jednou Mistra musí už zabít definitivně a natahování by tomu určitě spíš ublížilo. nehledě na to, že scénaristi by to na jiných kontinentech celé vykreslovali zase pomocí postav – nových, jiných ale svým způsobem pořád stejných a se stejnými problémy jako má „naše“ skupina. Osobně doufám že bude důstojné zakončení.

#9 atack
17.11.2016 | 18:07:15
anushka

Já osobně jsem čekala těch sérií alespoň 5. Ale i tak jsem ráda, že seriál úplně nezrušili a rozhodli se příběh dovyprávět až do konce.

webmaster
17.11.2016 | 20:17:32
atack

#7 Ují: TWD to dokázal a upíri tu byly dřiv ja zombie :D ale jako radsi bychj 5 serii jak bylo planovaných ale hlavně že to ukončí a nenechají nedokončený …

19.11.2016 | 20:36:41
Ují

A která scéna-akce vás nejvíc „dostala“ v téhle sérii? Mně utkvělo nejvíc – 1. Setnutí mistra 2.To jak se vyřádil mladší Abraham na tom upírovi, alá bedna v moři. 3.Předstírání Palmera před Eichorstem jak mele z posledního 4.Zavření Mistra do bedny (předpokládám, že představitel Palmera měl dabléra :) ) 5.Smrt Angela – to mi bylo snad víc líto než Nory. 6.Výbuch a čumení všech (hlavně Quinlana) na hřib, než jim došlo co se stalo. A vede u mě asi ta poslední scéna.

20.11.2016 | 19:35:01
Alex02

Feraldovú mŕtvu neukázali, podľa mňa sa k nej ešte vrátia

21.11.2016 | 18:24:45
Tarabas

som veľmi zvedavý s čím prídu tvorcovia seriálu a dúfam ,že to bude stáť zato , myslím že najzaujímavejší bude dej okolo Quinlana

25.2.2017 | 22:02:31
SimekDave

Tato série mne bavila. Knihu jsem nečetl, tak netuším jak to bude. už ted meli Strigoiove navrh, co potom po tech atomovkách.

Jinak se mi zdá, že v članku je prohozené stříbro za olovo (olovo tlumí myšlenky, stříbro zabraní úniku)

26.3.2017 | 15:38:34
Jouzi.Ef

Nejhorsi serie ze vsech, nedivim se, ze to 4. serii konci, tohleto proste nemohlo sklidit pozitivni ohlasy. Skoro nic se tam nedelo, jidiny, co me dokazalo naprosto kazdej dil spolehlive nasrat, byl ten malej zmr*ecek. Nevim, zda me sralo vic to, ze je asi ten nejhorsi destsky herec v historii a ja se na nej musim divat, nebo ze je ten charakter takova pi*a a vsichni z nej porad delaji nejvetsi svetovy ubozatko. Paneboze, vzdyt odpalil atomovou bombu, kazdej pricetnej rodic by takovyho zkur*ysyna okamzite zabil. Opravdu se to stocilo cely jakymsi smerem, kdy zvazuji, zda se na takovou kravinu vubec dal divat. Jak jsem byl z 1. a 2. serie nadseny, 3. me teda hodne rychle vratila na zem. No, alespon nebudu oplakavat ukonceni.

15.5.2017 | 15:12:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Kniha vs. seriál

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Seriál The Strain je u konce. Celé čtyři roky nás bavil svou porcí akce. Fandili jsme Setrakianovi a jeho bandě a naopak si přáli, aby toho hajzlíka Zacka už konečně někdo oddělal. Pojďme si v tomto článku připomenout několik zásadních okamžiků seriálu.

Reklama

Svět se změnil

Svět se změnil

Citáty

Citáty

Stav překladu

Epizoda S04E10: The Last Stand

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Seriál The Strain pro vás překládají @Hendorn, @Blahar a @Janel.

Překlad na verzi: The Strain S04E09 HDTV x264 FLEET

Sledujte si nás