The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Pětice

Pětice

Bratrstvo Pětice je skupina lovců upírů, která se skládá z pěti vytrénovaný členů, jejichž tetování vede k léku na vampirismus.

1 0
14.3.2013

Historie

Přibližně v roce 1110 shromáždila umírající čarodějka pět mužů – podle všeho nejlepších válečníků – které vedl Alexander, a seslala na ně kouzlo, kterým je svázala dohromady, s jediným cílem: zničit všechny upíry. Kouzlo jim poskytlo nadlidskou sílu a rychlost, která jim umožnila upíry přemoct. Ačkoli nejsou stejně silní jako upíři, pociťují v jejich blízkosti nepřekonatelnou touhu je zabít. A jejich konečným úkolem je zabít prvního nesmrtelného – Silase.

Se svými novými schopnostmi se vydal Alexander a jeho bratři na krvavé tažení přes Itálii s jediným cílem – vyhledat a zničit každého upíra, na kterého narazí. Jak cestovali od města k městu, zajali a zabili stovky upírů, nemilosrdně je vystavili na pohřební hranici slunečnímu světlu, aby vyslali jasnou zprávu všem démonům žijícím mezi lidmi.

Během své výpravy, přibližně v roce 1114 narazila Pětice na Původní rodinu upírů a nějak zjistila, že nejdou zabít tradičním způsobem, ale pouze dýkou ponořenou v popelu z bílého dubu. Původní, až na Elijaha, je však nebrali za vážnou hrozbu a Rebekah si dokonce s Alexandrem vytvořila romantický vztah. Jednou v noci ale Alexander prozradil nic netušící Rebece, že ví, že je upírkou a probodl ji dýkou a neutralizoval ji. Pak spolu s jeho bratry pozvali i zbytek její rodiny – Elijaha, Finna, Kola a Niklause a povraždili je stejně. Netušili však, že je Niklaus hybrid, a tak se vrátil zpět a to i s krvavou pomstou všechny do jednoho zmasakroval. I přesto, že bylo bratrstvo povražděno však, nejspíše díky kouzlu, přežilo i po další generace až do dnešní doby, kde se kromě aktivních pěti lovců vyskytují i lovci potenciální, kteří nahradí zesnulého lovce. Potenciální lovci se vyznačují tím, že jako jediní dokážou vidět neviditelné tetování.

Tetování

Kromě nadlidské síly jsou všichni lovci obdaření a propojeni pro obyčejné smrtelníky a upíry neviditelným tetováním, které začíná na hřbetu pravé ruky, a pokračuje přes paži a hrudník k srdci a pokaždé se rozroste, když lovec zabije upíra. Tetování v sobě ukrývá příběh prvního nesmrtelného, smrt jeho milované, jeho uvěznění a konečné poslaní bratrstva. Tetování je zároveň i mapou, k jejímuž rozšifrování je zapotřebí meč Pětice, a která vede k Silasovi a s ním i k léku na nesmrtelnost a obsahuje i kouzlo, které je potřebné k odpečetění Silasovi hrobky.

Lék

Lék je, s největší pravděpodobností nápoj, který dokáže vyléčit nesmrtelnost. Vytvořila ho čarodějnice Qetsiyah, aby se mohl Silas vyléčit ze své nesmrtelnosti a zemřít. Lék byl schován v hrobce spolu se Silasem na opuštěném ostrově Nova Scotia, kam vede tetování lovců. K přístupu do hrobky aléku je zapotřebí provést kouzlo ukryté v tetování, které může provést pouze Qetsiyahin potomek, neboli v současnosti čarodějka z rodu Bennettů. Lék obsahuje pouze jednu dávku pro jednoho nesmrtelného.

Zdroj: CW

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama