The Vampire Diaries (Upíří deníky) Pětice

Pětice

Pětice

Bratrstvo Pětice je skupina lovců upírů, která se skládá z pěti vytrénovaný členů, jejichž tetování vede k léku na vampirismus.

1 0
14.3.2013

Historie

Přibližně v roce 1110 shromáždila umírající čarodějka pět mužů – podle všeho nejlepších válečníků – které vedl Alexander, a seslala na ně kouzlo, kterým je svázala dohromady, s jediným cílem: zničit všechny upíry. Kouzlo jim poskytlo nadlidskou sílu a rychlost, která jim umožnila upíry přemoct. Ačkoli nejsou stejně silní jako upíři, pociťují v jejich blízkosti nepřekonatelnou touhu je zabít. A jejich konečným úkolem je zabít prvního nesmrtelného – Silase.

Se svými novými schopnostmi se vydal Alexander a jeho bratři na krvavé tažení přes Itálii s jediným cílem – vyhledat a zničit každého upíra, na kterého narazí. Jak cestovali od města k městu, zajali a zabili stovky upírů, nemilosrdně je vystavili na pohřební hranici slunečnímu světlu, aby vyslali jasnou zprávu všem démonům žijícím mezi lidmi.


Během své výpravy, přibližně v roce 1114 narazila Pětice na Původní rodinu upírů a nějak zjistila, že nejdou zabít tradičním způsobem, ale pouze dýkou ponořenou v popelu z bílého dubu. Původní, až na Elijaha, je však nebrali za vážnou hrozbu a Rebekah si dokonce s Alexandrem vytvořila romantický vztah. Jednou v noci ale Alexander prozradil nic netušící Rebece, že ví, že je upírkou a probodl ji dýkou a neutralizoval ji. Pak spolu s jeho bratry pozvali i zbytek její rodiny – Elijaha, Finna, Kola a Niklause a povraždili je stejně. Netušili však, že je Niklaus hybrid, a tak se vrátil zpět a to i s krvavou pomstou všechny do jednoho zmasakroval. I přesto, že bylo bratrstvo povražděno však, nejspíše díky kouzlu, přežilo i po další generace až do dnešní doby, kde se kromě aktivních pěti lovců vyskytují i lovci potenciální, kteří nahradí zesnulého lovce. Potenciální lovci se vyznačují tím, že jako jediní dokážou vidět neviditelné tetování.

Tetování

Kromě nadlidské síly jsou všichni lovci obdaření a propojeni pro obyčejné smrtelníky a upíry neviditelným tetováním, které začíná na hřbetu pravé ruky, a pokračuje přes paži a hrudník k srdci a pokaždé se rozroste, když lovec zabije upíra. Tetování v sobě ukrývá příběh prvního nesmrtelného, smrt jeho milované, jeho uvěznění a konečné poslaní bratrstva. Tetování je zároveň i mapou, k jejímuž rozšifrování je zapotřebí meč Pětice, a která vede k Silasovi a s ním i k léku na nesmrtelnost a obsahuje i kouzlo, které je potřebné k odpečetění Silasovi hrobky.

Lék

Lék je, s největší pravděpodobností nápoj, který dokáže vyléčit nesmrtelnost. Vytvořila ho čarodějnice Qetsiyah, aby se mohl Silas vyléčit ze své nesmrtelnosti a zemřít. Lék byl schován v hrobce spolu se Silasem na opuštěném ostrově Nova Scotia, kam vede tetování lovců. K přístupu do hrobky aléku je zapotřebí provést kouzlo ukryté v tetování, které může provést pouze Qetsiyahin potomek, neboli v současnosti čarodějka z rodu Bennettů. Lék obsahuje pouze jednu dávku pro jednoho nesmrtelného.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás